-
Játékmúzeum az ünnepek alatt
A két ünnep között is várja a látogatókat a Hetedhét Játékmúzeum a Hiemer-házban. A Szent István Király Múzeum többi kiállítóhelye december 22-ig látogatható, majd január 6-án nyitnak újra.
2025.12.18. -
Karácsonyi fúvóskoncert
December 21-én 17 órára a Szent István Hitoktatási és Művelődési Ház Szent István termébe várják a zenebarátokat a Székesfehérvári Fúvószenekar karácsonyi koncertjére. Vezényel Szebik Máté és Hámori János. A belépés díjtalan, de adományokat köszönettel elfogadnak.
2025.12.18. -
Karácsonyi koncert
Ebben az esztendőben is a Szent Imre Templomban rendezte meg karácsonyi hangversenyét a Kodály Iskola. Az esten az intézmény valamennyi korosztályának kórusa fellépett.
2025.12.17. -
Több mint 100 takarót gyűjtöttek
Lezárult a Vörösmarty Színház hagyományos Hozz egy takarót! jótékonysági akciója, amely során idén több mint száz takarót gyűjtöttek össze a székesfehérváriak és a színház közössége.
2025.12.17.
Ravel 150 – Szőcs Henrik március 27-én ad ingyenes koncertet Fehérváron
Szőcs Henrik a fiatal magyar zongoristageneráció egyik legelhivatottabb kortárszene előadója, aki a kortárs zene klasszikus, tematikus műsorokba való beillesztését is fő feladatának tekinti.
Székesfehérvári tanulmányai után (Hermann László Szakgimnázum) diplomáját a budapesti Zeneakadémián szerezte, de tanult Bázelben és Birminghamban is. Eddigi pályafutása alatt majd’ 200 koncertet adott Magyarországon és Európa-szerte, de koncertezett Kínában és Törökországban is. Olyan művészekkel lépett pódiumra, mint Szentpáli Roland, Klenyán Csaba, Gyivicsány György, Kéringer László és a Somogyi vonósnégyes. Rendszeresen dolgozik közösen ismert zeneszerzőkkel, mint például Madarász Iván, Szentpáli Roland, Molnár Viktor, Bánkövi Gyula, Balogh Máté, Bella Máté, Fekete Gyula, Kutrik Bence és Tóth Péter.
Szőcs Henrik március 27-én, csütörtökön ad koncertet Székesfehérváron.
A Zeneiskolában 18 órakor kezdődő hangversenyen a 150 éve született Ravel művei mellett a közönség olyan zeneszerzőktől is hallhat darabokat, akik valamilyen formában kapcsolatban álltak Ravellel. Haydnnak nagy tisztelője volt Ravel, erről is tanúskodik a rövid, emlékére írt darab; Bartók kortársa volt, és bizonyítottan ismerték és tisztelték egymást, Muszorgszkij felé tanúsított tisztelete tettenérhető, hiszen meghangszerelte a méltán híres Egy kiállítás képei darabjait. A koncert rendezője a Tálos Edit Alapítvány, támogatója Székesfehérvár Önkormányzata, valamint a Székesfehérvári Hermann László Zeneművészeti Szakgimnázium és AMI. Az eseményre a belépés díjtalan, minden érdeklődőt szeretettel várnak!