Regeneráljuk izmainkat masszázshengerrel!

Azt mondani sem kell, hogy a masszázsnak számtalan jótékony hatása ismert. Nem csak testi, de a lelki felüdülésben is hatalmas szerepe van. Sajnálatos módon csak kevesen engedhetik meg maguknak azt a kényelmet, hogy gyakran, hetente akár többször is masszőrhöz forduljanak. Ezt természetesen izmaink is megköszönnék, azonban ez időt és anyagi befektetést is igényel.
2022.01.02. 21:40 |
Regeneráljuk izmainkat masszázshengerrel!

Az utóbbi időben szivárogtak be az edzőtermekbe és az emberek otthonaiba a masszázshengerek vagy más néven, betűszóval az SMR (Self Myofascial Release) hengerek. Ez egy izomlazító eszköz, amely kitűnően regenerálja az izmokat, annak érdekében, hogy probléma nélkül tudjunk mozogni a hétköznapokban. Ha edzések után használjuk a masszírozó hengert, akkor az csökkenti az izomláz mértékét. Használata azoknak is ajánlott, akik nem járnak edzeni, de mégis szeretnének valamit tenni a testükért. Az eszköz elősegíti a problémamentes mozgást, erősíti az izmokat, ezzel meggátolja a különböző izomsérüléseket, csökkenti az izomfeszülés mértékét. Egy nehéz nap után pedig kimasszírozza a fáradt és feszes izmokat. Mindezt anélkül, hogy masszőr vagy egy családtagunk segítségét kérnénk.

Az SMR henger fellazítja és feloldja az izmokban keletkezett feszültségpontokat és izomcsomókat. A hengeren lévő domborulatok fellazítják az izmokat körülvevő hártyát és izompályákat, ennek köszönhetően az izmok visszanyerik normál állapotukat. Használata azoknak is ajánlott, akiknek izma sérült, hegesedések, letapadások vannak rajta. Kitűnően alkalmas az ilyen szövetek fellazítására is. Az SMR henger használatával nem alakul ki izomfeszültség, ami idővel gátolná a normál izomműködést, és korlátozná a mozgást és a teljesítőképességet. Ha a feszültségpontokat nem masszírozzuk szét, ott komoly fádalom is kialakulhat.

Akik már használtak ilyen eszközt, azok tudják, hogy a henger első használata bizony fájdalmas. Apránként, ahogy az izmok fellazulnak, ezt a kellemetlenséget hamar felváltja egy kellemes, felszabadító érzés. Amennyiben túl fájdalmasnak érezzük az elején ezt a masszázsformát, akkor azt úgy szabályozhatjuk, hogy nem nehezedünk rá teljesen a hengerre.

Aki már szemezett a masszázshengerekkel, az bizonyára látta, hogy több típus között lehet válogatni. Különböző felületű, keménységű, nagyságú, kialakítású hengerrel találkozhatunk, és felvetődik a kérdés, hogy számunkra melyik is a legmegfelelőbb. Nem mindegy, hogy milyen érzékenységű a masszírozandó terület és az sem mindegy, hogy mekkora izomcsoportot szeretnénk kezelni. Ami a henger felületét illeti, találkozhatunk sima, bordázott vagy tüskés felületű hengerekkel. A sima felület általában az érzékenyebb, felső, lágy szövetek lazítására alkalmas. Ezek nyújtásra is kiválóak. Ha nagyon érzékeny vagy esetleg gyulladt területet szeretnénk kimasszírozni, akkor mindenképp érdemes sima és puha hengert vásárolni.
A bordázott felület lehetővé teszi a lágy szövetek alatti rétegek átmasszírozását. Kitűnően alkalmasak a mélyebb izomrétegek fellazítására.

Ha tüskés felületű hengerek az újjakkal való masszírozást próbálják imitálni. Ez a típusú henger kitűnően alkalmas a feszültségpontos és az izomcsomók szétmasszírozására.

Amire érdemes még odafigyelni, az a henger keménysége. Vásárlás során fontos figyelembe venni, hogy mely területet szeretnénk masszírozni, és hogy az mennyire érzékeny. Fontos szempont még a henger hossza. Általában 30 cm, 45 cm, 60 cm és 90 cm-es hosszúságban vannak jelen a piacon. Ha a vádli, a comb vagy a kar masszírozására keresünk hengert, akkor bőven elegendő a kisebb, 30, 45 centiméteres is. A nagyobb izomcsoportok fellazítására már a 60, 90 centiméteres darabok a megfelelők. Ezek abban az esetben is hasznosak, ha egyszerre szeretnénk több izomcsoportot átmasszírozni.

A masszázshenger fantasztikus kis eszköz, amely segít otthoni körülmények között fellazítani a stressz vagy a megterhelő mozgás következtében létrejött izomfeszüléseket.