Remek játékkal verte itthon az Alba a Falcót

Szinte végig vezetve, és végig jó játékkal verte magabiztosan a TLI-Alba Fehérvár a Falcót. A 104-86-os sikerből Lassan Kromah alaposan kivette a részét, 27 pontot szerzett. Az utolsó percekre nem maradt igazi izgalom, ezt talán kevesen bánták Székesfehérváron, az Alba 104-86-ra győzött. Ezzel pedig tovább él a remény, hogy a csapat ott legyen a rájátszásban!
TLI-Alba Fehérvár – Falco KC Szombathely 104-86 (26–25, 28–15, 27–26, 23–20)
2015.04.04. 20:01 |
Szinte végig vezetve, és végig jó játékkal verte magabiztosan a TLI-Alba Fehérvár a Falcót. A 104-86-os sikerből Lassan Kromah alaposan kivette a részét, 27 pontot szerzett, az újabb győzelemmel pedig továbbra is versenyben van az Alba a rájátszásért.

Martinic kosarával indult a meccs, erre pedig Supola triplája volt a válasz. Lassan Kromah első pontjai után pedig 7-4-re vezetett az Alba, majd 9-4-nél időt is kért Kálmán László, a Falco mestere. Ez jót is tett a vendégeknek, mert 13-6 után átvették a vezetést egy 9-0-s rohammal. Martinic dobott triplát, 18-23-at mutatott az eredményjelző, ekkor Góbi Henrik kérte ki első idejét, ami után 8-2-vel, és ennek köszönhetően 26-25-ös előnnyel zárta az első tíz percet az Alba.

A második játékrész elején Tóth, Csorvási és Simon is betalált, majd Kromah tovább folytatta az elején megkezdett pontgyártást, így gyorsan ellépett az Alba tizenegy ponttal. Sőt, Tóth és Kalve büntetőivel a játékrész hajrájára már tizenkilenc volt közte. A szünet előtt még Martinic és Krstanovic kozmetikázta az eredményt, 54-40-re vezetett a nagyszünetben a Fehérvár.
KÉPGALÉRIA a meccsről
Csorvási kezdte a pontgyártást a második félidőben, majd Dukic dobott triplát, de Kromah 17. pontja után ismét tizenkilenc volt közte, Kálmán időt is kért. Ez azonban nem hozta meg azt a sikert, mint az első negyedbeli, stabilizálódni látszott a két gárda közti különbség. A játékrész végén Hall tarotta lőtávolon belül a Falcot, de így is megnyugtató tizenötpontos előnnyel várta a záró tíz percet az Alba.

Amely elején Perl Zoltán vezetésével közel került a hazaiakhoz a Szombathely, a vendégek kapitányának hármasa után csak kilenc pont volt a differencia. Ezután a sikeres fehérvári büntetőknek köszönhetően megint ellépett az Alba, és innét már nem volt visszaút a Falco számára. Az utolsó percekre nem maradt igazi izgalom, ezt talán kevesen bánták Székesfehérváron, az Alba 104-86-ra győzött. Ezzel pedig tovább él a remény, hogy a csapat ott legyen a rájátszásban!

Alba: Simon 15/6, Kalve 13/3, Juhos, Kovács 8, Tóth 10, Csorvási 17/3, Supola 7/3, Kromah 27/6, Mitchell 7/3.