Remekül szerepeltek a Fehérvár Rugby Club csapatai a "sűrű" vasárnapon

Sűrű volt a vasárnap a Fehérvár Rugby Club csapatainak a hétvégén. Pályára léptek a bajnokságban a férfiak, a nők, továbbá a kadet és junior csapatok is. Összesen 12 mérkőzést játszottak, ebből mindössze 3 mérkőzést vesztettek. Vácon pedig a női bajnokság 3. fordulója zajlott.
2013.10.15. 20:52 |

Az Exiles játékosa Huszti Katalint és Pap Helgát próbálja lebirkózni – kevés sikerrel.
Fehérvár Rugby Club - Battai Buldogok 50 - 0
A mérkőzésen mindössze 15 másodperc kellett, hogy az Angliából hazatért Gyolcsos Mária az első 5 pontos célt bevigye, majd Pap Helga a 2 pontos jutalomrúgást biztosan értékesítette, 7 -0. A második 5 pontot is Gyolcsos Mária érte el egy 60 méteres sprinttel, 12-0.
Egy szép passz sorozatot követően a többszörös válogatott Huszti Katalin törte át az Battaiak védelmi vonalát 5 pontot szerezve ezzel, a jutalomrúgást Pap Helga most sem hibázta el, 19 - 0. Az első félidő végén az FRC legfiatalabb játékosa Zólyomi Edit átverekedte magát a Battai védőkön, a jutalomrúgással már 26-0 volt az eredmény a félidőben.

A második félidőt ismét Gyolcsos Mária nyitotta 5 pontos céljával. Mivel a pontszerző a labdával középre futott, így Pap Helgának nem volt nehéz ismét értékesíteni a jutalomrúgást, 33-0. A győzelem biztos tudatában a fehérvári lányok kipróbáltak egy-két C elemet, Huszti Katalin egy svédcsavarral indította a nagy lendülettel érkező Pap Helgát (5 pont) és még a jutalomrúgást is értékesítette, 40-0. A mérkőzés 6. célját a hosszú kihagyás után visszatért Kaposi Anna vitte be, 45-0. Végül Kis Fanni az FRC center játékosa mindenkit lesprintelve újabb 5 pontot szerzett. Végeredmény 50-0 a Fehérvár Rugby Club javára. A 2012 - 2013. bajnoki évad 2. helyezett csapata nem tanúsított kellő ellenállást.

Fehérvár Rugby Club - Agárdi Angyalok 49 - 0
Ez a mérkőzés is könnyűnek bizonyult, itt is Gyolcsos Mária vitte az első 5 pontot, majd Pap Helga 2 pontos rúgásával 7-0-al kezdődött a meccs. Huszti Katalin kirobbanó formában minden agárdi leányt lefutott újabb 5 pontot ért el a csapatnak, majd Gyolcsos Mária körbefutotta az agárdiakat, Pap Helga pedig mindkét jutalomrúgását berúgta. A félidei eredmény 21-0 volt a fehérváriaknak.

A második félidőt Huszti Katalin nyitotta 5 pontos céljával, amit Pap Helga 2 pontos jutalomrúgásával növelte 28 – 0-ra az eredményt. Kis Fanni elfutásával, és Pap Helga rúgásával megint növelte előnyét az FRC, 35 - 0. Ezután ismét Huszti Katalin és Pap Helga pillanatai következtek, 42-0.
A célesőt Huszti Katalin 5 pontosa zárta, amit Pap Helga ismét érvényesített, így a végeredmény 49-0 lett.

Fehérvár Rugby Club - Exiles Budapest 31 - 0
Ez a mérkőzés nehezebbnek bizonyult itt már stratégiailag is fel kellet építeni a támadásokat és a védekezést. Az ellenfél zömében jól megtermett ír lányokból állt. A félidő közepéig folyt a legjobb támadási stratégia megtalálása egy kiváló csapatjátéknak köszönhetően Zólyomi Edit futott az ellenfél célterületére, Pap Helga pedig szokáshoz híven jutalomrúgásból volt eredményes, 7-0. A második célt a kissé vékonyka, de a sebességét megőrző Kaposi Anna futott el a szélen, 12-0 a félidő végeredménye.

A második félidőben Huszti Kata páratlan küzdő képességének köszönhetően már 19-0 volt az állás.
Gyolcsos Mária mindeddig csak szervezte a játékot, osztotta a labdákat, de most egy passz csellel áttörte a védők vonalát, 24 - 0. Huszti Katát ezen a fordulón szinte meg sem lehetett állítani az Exiles sem tudta újabb 5 pontot szerzett, Pap Helga pedig rutinszerűen végezte el a rúgást.

A Férfi Pannon Kupát rendezték meg Gödöllőn vasárnap. A Fehérvár Rugby Club férfi csapata mind a Gyöngyöstől, mind a házigazda Gödöllői Ördögök csapatától kikapott. A csapatnak nélkülöznie kellet a junior játékosokat.

Hetes Magyar Bajnokság Budapest. KAC pálya.
Az Olimpiai rögbi hétfős változatának első bajnoki fordulóját játszotta a Fehérvár Rugby Club kadét csapata. Az első fordulóban a Budapest Hajós, Velence és a Battai Buldogok csapatainak legyőzése után a 2. helyen áll, egyedül az Esztergomnak sikerült legyőzni a fehérváriakat a döntőben. A forduló több helyszínnel - több csapattal zajlik. Itt lépett pályára a Fehérvár Rugby Club Junior csapata is az első körben az Agárd és a Tatabánya együttesét győzte le, a döntőben a Kecskemét együttesét verte 31 - 12-re.

A Fehérvár Rugby Club várja a női játékosok jelentkezését minden kedden és pénteken 17 órától a Köfém Rögbi pályán tartandó edzéseire.