Rendelők felújítása és prevenciós programok - mérlegen az egészségügyi bizottság

 Az egészségügyi bizottság eddigi eredményeiről és jövőbeli terveiről számolt be dr. Csomán István bizottsági elnök, aki a pozitívumok között említette a várakozási idő csökkenését az alapellátási intézményekben, valamint számos rendelő felújítását, akadálymentesítését is. Dr. Csomán István a jövőbeni tervek között beszélt egy prevenciós központ kialakításáról, amely a városközponthoz közel épülne fel és többek között szűrőállomásnak, diétás tanácsadásnak, mozgásterápiának adna helyet. Dr. Szelier András alpolgármester szerint az egészségügyben fontos a szemléletváltás és a követő jellegű orvoslás helyett a megelőző orvoslás előtérbe helyezése.

2006.09.22. 15:28 |

berenyirendelo2006_01.jpgAz egészségügyi bizottság eddigi eredményeiről és jövőbeli terveiről számolt be dr. Csomán István bizottsági elnök, aki a pozitívumok között említette a várakozási idő csökkenését az alapellátási intézményekben, valamint számos rendelő felújítását, akadálymentesítését is. Dr. Csomán István a jövőbeni tervek között beszélt egy prevenciós központ kialakításáról, amely a városközponthoz közel épülne fel és többek között szűrőállomásnak, diétás tanácsadásnak, mozgásterápiának adna helyet. Dr. Szelier András alpolgármester szerint az egészségügyben fontos a szemléletváltás és a követő jellegű orvoslás helyett a megelőző orvoslás előtérbe helyezése.

 Dr. Csomán István elmondta, a bizottság minden évben anyagi eszközökkel támogatta az alapellátást annak érdekében hogy a minimum feltételek javuljanak. Legutóbb Berényi úti rendelő készült el, folyamatban van a SZIM rendelő átalakítása, a Szárazrét - Feketehegyen gyermekorvosi rendelő kialakítása, a Szekfű Gyula utcai rendelő rekonstrukciója. Befejeződött a Fiskális úti rendelő felújítása és akadálymentesítése, a Sarló utcai rendelőben liftet helyeztek el és megoldódott egy régi probléma is: a Mészöly Géza utcában a rendelést zavaró transzformátorállomást sikerült kitelepíteni. A jövőbeni tervek között az ütemekre bontott felújítási terv végrehajtása szerepel, folytatnák az egészségnevelő prevenciós programot is és prevenciós központ kialakítását is tervezik, ahol számos prevenciós szolgálat elhelyezését oldanák meg közel a városközponthoz.


 A Szent György Kórházra vonatkozó kérdésekre válaszolva dr. Csomán István elmondta, kórház ügye közügy, amiből nem szabad pártpolitikát csinálni. „Ezt az intézményt önkormányzati társulásnak kellene működtetnie, ha magánvállalkozóké lesz, nincs mód pályázni uniós forrásokra. A Közép-Dunántúli Régióba közel 145 milliárd forint érkezik a következő években, ennek közel 10%-a használható fel a  egészségügyi ellátás fejlesztésére a jelenlegi koncepció szerint.” – mondta a város egészségügyi bizottságénak elnöke, aki szerint
már akkor működőképes lehet a kórház, ha csökkentik a migrációs veszteséget. „Minden évben több ezren kezeltetik magukat máshol, ez éves szinten átlagban 2 milliárd forint bevételkiesést jelent.” –tette hozzá.