Rendkívüli Közgyűlés a Vásárhelyi lakótelep fűtéséért

 Kedden reggel kilenc órára Rendkívüli Közgyűlés összehívását kezdeményezte dr. Cser-Palkovics András frakcióvezető és Brájer Éva a Maroshegy képviselője a Vásárhelyi úti lakótelep fűtésproblémáinak megoldása miatt. Mint mondták nem várhatnak az október 29-i Közgyűlésre, hiszen mielőbb el kell indítani a fűtést mintegy 330 lakásban. Az elszámoláskor kiderült, hogy a főmérők és a lakók mérőberendezései az öt épületnél együttesen mintegy 6 millió forint különbséget mutattak.
2009.10.19. 10:13 |
  Kedden reggel kilenc órára Rendkívüli Közgyűlés összehívását kezdeményezte dr. Cser-Palkovics András frakcióvezető és Brájer Éva a Maroshegy képviselője a Vásárhelyi úti lakótelep fűtésproblémáinak megoldására. Mint mondták nem várhatnak az október 29-én esedékes Közgyűlésre, hiszen mielőbb el kell indítani a fűtést mintegy 330 lakásban.
 
 A Vásárhelyi úti lakótelepen a hőszolgáltató Stopping Hungária Kft. képviselője szerint azért nincs fűtés, mert a lakók tartozásai miatt nem tudnak fizetni a gázszolgáltatásért, ezért az E-on elzárta a gázcsapot. Dr. Cser-Palkovics András szerint „elgondolkodtató dolog, hogy a szolgáltató mely döntéshozója és miért éppen a tél előtt döntött úgy a meleg irodájából, hogy elzárja a gázcsapot.” A legfontosabb most, hogy mielőbb elinduljon a fűtés és utána lehet majd rendezni a jogi problémákat. Kiemelte, hogy hétvégére már meleg lehet a lakásokban, ha a több, mint hétmilliós tartozást sikerül kiegyenlíteni.

 Elkezdődtek a tárgyalások, hogy mielőbb induljon el a fűtés és hosszabb távon is sikerüljön megoldani a problémát. A Széphő Zrt-t szeretnék bevonni az ügybe, hogy ne fordulhasson elő többet ilyen probléma. Örömét fejezte ki, hogy egyeznek az álláspontjai dr. Cser-Palkovics Andrással. Mint mondta összehívja a rendkívüli közgyűlést. Az önkormányzat segíteni akar, de partner kell, hogy legyen a gázszolgáltató és a fűtésszolgáltató is – mondta a város polgármestere Warvasovszky Tihamér.
 
  A fűtésirendszer-tulajdonos cég képviselője szerint a lakók mintegy 70-80 százaléka rövidebb, hosszabb ideje adós a fűtési díjjal. A szolgáltató szerint a lakóknak kell kifizetnie a hőtermelő hely és az épületek között elveszett hőt, a lakók szerint pedig azért kell fizetni, amit elfogyasztottak. A probléma a tavaszi elszámoláskor kezdődött amikor kiderült, hogy a főmérők és a lakók mérőberendezései az öt épületnél együttesen mintegy 7 millió forint különbséget mutattak.
 
 A helyzet megoldására Brájer Éva, a választókerület önkormányzati képviselője a múlt héten már lakossági fórumot hívott össze, ahol ő és dr. Bóka Viktor jegyző is elmondta: amennyiben a közgyűlés igent mond a javaslatra, a város 7,82 millió forintot juttat a gázszolgáltatónak. A gyorssegélyt pedig a lakásokra terhelnék rá, de a ráeső részt a lakó csak akkor törlesztené, ha eladná az otthonát. Ha a lakótelepen élők elfogadják ezt a megoldást és a közgyűlés is a pénz biztosítása mellett dönt, a város távhőszolgáltató cége venné át a szükséges intézkedések megtétele után a lakótelepen a fűtés szolgáltatását. A lakossági fórumon az ott élők egy része azonban azt javasolta, hogy inkább a lakók vásárolják meg a kazánokat.