Rossz EB-döntő után is olimpiai kvótát szerzett Kovács Sarolta

Csak 25. helyen végzett az öttusa Európa-bajnokság női döntőjében Kovács Sarolta, aki az úszás kivételével egyik tusában sem teljesített jól. A Volán Fehérvár versenyzője mégis örülhet, mert a világbajnoki és Európa-bajnoki helyezések alapján "rászállt" egy olimpiai kvóta, vb-döntős eredményének köszönhetően. A kvótát az országnak szerezte, de aligha kérdéses, ott lesz Rióban az olimpián.
2015.08.23. 20:08 |
Csak 25. helyen végzett az öttusa Európa-bajnokság női döntőjében Kovács Sarolta, aki az úszás kivételével egyik tusában sem teljesített jól. A Volán Fehérvár versenyzője mégis örülhet, mert a világbajnoki és Európa-bajnoki helyezések alapján "rászállt" egy olimpiai kvóta, vb-döntős eredményének köszönhetően. A kvótát az országnak szerezte, de aligha kérdéses, ott lesz Rióban az olimpián.

Három magyar öttusázó is rajthoz állt a bathi Európa-bajnokság döntőjében, és az úszás után még volt okunk reménykedni a jó eredményben. Ebben a számban Kovács Sarolta negyedik, Földházi nZsófia hetedik, Alekszejev Tamara (Alba Öttusa) huszadik volt. A páston azonban nem remekeltek a magyarok, sőt... Kovács és Alekszejev egyaránt 15/18-as mérleggel zárt, Földházi pedig még náluk is negatívabb mutatóval, mindössze nyolc adott tussal...

Ezek után a lovaspályán Földházi javított (10.), a két fehérvári ellenben rontott. Alekszejev csak 27., Kovács 30. volt ebben a számban, ami máskor inkább az erősségük. A kombinált tusát még a Volán öttusázója várhatta hármuk közül a legjobb helyen, de reális esélye nem volt az első nyolcba kerülni. A futás-lövészet kombóban Földházi nagyon jól ment, harmadik legjobb idő volt az övé, végül 17. helyen zárta a döntőt. Kovács és Alekszejev itt is a mezőny hátsó felében végzett, így a 25. és 30. helyet szeerzték meg Bathban.
Kovács Sarolta azonban a vb-döntőben elért helyezésével most utólag mégis olimpiai kvótához jutott, mert az előtte végzők közül többen a saját kontinens-versenyükön is kvótát szereztek, és a vb-kvótájuk "tovább szállt" - Európában Kovácsra.