Rossz főpróba - csúnya verésbe szaladt bele a Volán Linzben

Nem sikerült a főpróba, 7-3-as vereséget sznevedett a SAPA Fehérvár AV 19 a Linz otthonában a Winter Classic előtti utolsó EBEL-mérkőzésén. 4-3-nál, az utolsó harmadban még volt esély, a végén aztán megszórták a hazaiak a Volánt.
EHC LIWEST Linz - Sapa Fehérvár AV19 7-3 (1-1, 3-1, 3-1)
Gólszerzők: MacDonald, Lebler, Scholz, Oberkofler, Moran, Hedlund, Scholz, illetve Sarauer, Sertich, Naglich
2013.12.10. 21:33 |

A találkozó elején, valamivel több, mint négy perc után előnyben került a Linz, Macdonald talált be. Még a harmad vége előtt Sarauer révén szépített a Volán, 1-1-el fordultak az együttesek.

A második 20 perc elképesztően indult, rögtön a kezdés után betlált Lebler, amire fél perc múlva Sertich válaszolt, 2-2. Kevesebb mint 30 másodperc múlva azonban ismét vezetett a Linz, Lukas passzát követően Scholz volt eredményes. Nem sokkal a szünet előtt pedig kettőre nőtt az előnye a linzieknek, Oberkofler találata után ünnpelhettel a hazai drukkerek.

A záró harmad elején Naglich hozta vissza a fehérvári reményeket, amire hárommal válaszolt a Linz, sorrendeben Moran, Hedlund és Scholz lőtt gólt, 7-3-ra kikapott a Volán. Hétvégén a Mújégpályán előbb a Slazburg, majd a Klagenfurt ellen lehet, és kell is javítani!