Ötletpályázatot írtak ki iskolai osztályoknak a digitális oktatás segítésére

A Három Királyfi, Három Királylány Mozgalom pályázatot ír ki osztályoknak, tanulóközösségeknek, testvéreknek, hogy küldjék el, töltsék fel, mutassák meg tanulást segítő ötleteiket. A kezdeményezést Székesfehérváron a SZÉNA Egyesület a Családokért civil szervezet koordinálja.
2020.05.23. 15:26 |
Ötletpályázatot írtak ki iskolai osztályoknak a digitális oktatás segítésére

A részletes felhívás elérhető a Három Királyfi, Három Királylány Alapítvány honlapján.

Az iskolások tanulását gyökeresen megváltoztatta a koronavírus-járvány. Egy egész országnak kellett egyik napról a másikra átállnia a digitális alapú otthon tanulásra. Oktatók, tanulók (és szülők) egyformán izzadtak, hogy ugyanazt – de alapvetően másképp – sikerüljön átadni, befogadni. Az interneten rengeteg tanulást segítő megoldás, ötlet jelent meg, közösségi összefogástól a szemléletes ismeret-átadáson át a humoros játékokig.

Ezek mind inspirálóan hatnak az új megoldásokat, eszközöket kereső tanárokra, gyerekekre és szülőkre. A Három Királyfi, Három Királylány Mozgalom már gyűjti ezeket a jó gyakorlatokat. A Facebook #mutihogytanultok oldalán rengeteg, bárki által hasznosítható, játékos ötlet sorakozik már.

A Három Királyfi, Három Királylány Mozgalom támogató partnerei, a BT, az ingatlan.com, a Praktiker és a Tesco segítségével most pályázatot ír ki osztályoknak, tanulóközösségeknek, testvéreknek, hogy küldjék el, töltsék fel, mutassák meg tanulást segítő ötleteiket. A #mutihogytanultok pályázatra tanulságos, szívet melengető, humoros, egymást segítő, újszerű és nagyszerű megoldásokat, gondolatokat, élményeket várnak, amelyek a digitális oktatásban való helytállásban segítik a gyerekeket. Itt a lehetőség, hogy a hiányzó közösségi élményt a közös alkotás örömével pótolják a fiatalok, és ezzel nagy értékű ajándékutalványt nyerjen egy osztály, egy közösség, vagy testvérek.

A pályázati kiírás négy kategóriában indul: 6-10 évesek; 10-14 évesek; 14-18 évesek; testvérek (vegyes korösszetétel, 6-18 év). A témáról vizuális (rajz, fotó, videó) és/vagy szöveges (vers, próza, dráma) pályaművet lehet beadni. A pályaműveket 2020. május 29-ig várják úgy, hogy a pályázati anyagon szerepelnie kell a #mutihogytanultok!  feliratnak. A pályázati anyagokat zsűri bírálja el és közönségdíjat is kiosztanak.

Fehérvári színes

  1. A száműzetés öröksége

    Az Olvasóterem a Központi Könyvtár zárva tartása alatt is látogatható, és hétfőtől nem csak a könyvekért, folyóiratokért, hanem a Brazil Nagykövetség fotókiállításáért is érdemes felkeresni a Bartók Béla téren. A Száműzetés öröksége című tárlat olyan a II. világháború alatt Brazíliába menekült európaiakat mutat be, akik kiemelkedőt alkottak Brazíliában a művészetek vagy a tudomány területén.

    2024.07.17.
  2. Csicsergő a Felsővárosban

    A 0–3 éves korosztálynak szól a Székesfehérvári Közösségi és Kulturális Központ Csicsergő foglalkozása, amely minden hónap harmadik szerdáján hívja a családokat zenés, játékos tornára a Felsővárosi Közösségi Házba. A foglalkozások ára 1200 forint, az alkalmakra előzetesen regisztrálni kell.

    2024.07.17.
  3. Kertlátogatás csütörtökön

    „Nagy örömünkre szolgál, hogy saját magunk által termesztett, egészséges élelmiszer kerülhet az asztalunkra. Gyermekeink láthatják az egész folyamatot, ahogy a magból zöldség, gyümölcs terem.” – vallják a Tündök – Családi kisgazdaság megálmodói, akik július 18-án, csütörtökön kinyitják a kertkaput az érdeklődők előtt.

    2024.07.16.
  4. Sóstó fölött az ég

     A kánikulában is érdemes egy sétát tenni a Sóstó Természetvédelmi Területen, ahol a víz közelsége és a fák is enyhülést adnak a forró nyári napokon. Emellett hirdetnek szervezett túrákat és zajlanak a Vadvasárnapok is.

    2024.07.16.