-
Törpeharcsa gyérítés
A héten felszedték a Palotavárosi alsó-tóba lehelyezett varsákat. A Horgász Egyesületek Fejér Megyei Szövetségének halőrei a jég elolvadását követően kezdték a munkát, melynek eredményeként 13 mázsa, 3-5 dkg-os törpeharcsa került ki a tóból.
2025.01.10. -
Ingyenes pszichológiai program indul
A gyermekvállalásra, a családdá válásra készíti fel a résztvevőket az Egészségfejlesztési Iroda által szervezett tanfolyam 2025. január 14-től. A négy alkalomból álló, pszichológiai kurzusra telefonon vagy e-mailben lehet jelentkezni.
2025.01.10. -
Kisállatkiállítás Fehérváron
Ismét megrendezi hagyományos, évkezdő kisállat-kiállítását a V-61 Alba Regia Galamb- és Kisállattenyésztők Egyesülete. Január 11-én és 12-én, szombaton és vasárnap mintegy hetven galamb-, baromfi-, díszmadár- és nyúlfajta több mint 500 egyede várja az érdeklődőket a Börgöndi úti Volán Sportcsarnokban.
2025.01.10. -
Új év, új hobbi?
Aki tartalmas kikapcsolódásra, örömteli alkotásra, tehetségének kibontakoztatására vágyik, annak a Kézművesek Házában a helye. 2025 januárjától a Fehérvári Kézművesek Egyesülete újraindította műhelyfoglalkozásait, melyekre bárki jelentkezhet. A mesterek sok szeretettel fogadják a résztvevőket, akik ezúttal is többféle szakkör közül választhatnak.
2025.01.09.
Ruff Dorka, Bugár Vivien és Berényi Boglárka lettek a legjobb diákújságírók
Egy színházi kritika és egy a döntésekről szóló publicisztika vitte el a pálmát.
A Táska Rádióban zajló díjátadón dr. Cser-Palkovics András polgármester köszöntötte a fiatal, tehetséges újságírókat, és a velük folyó, nekik lehetőséget adó kommunikáció jelentőségét emelte ki a megváltozott médiavilágban: „Csak egy dolog nem változott: hogy van véleményük a világról!”
Lezárult az Írd meg! – #Székesfehérvár című diákújságíró pályázat: a tíz iskolából beérkezett húsz pályamű között volt cikk a Városi Diákbálról, riport az első gólról az új stadionban, poszt egy fehérvári tanárról, színházi kritika, portrék, interjúk diákokkal, helyi fiatalokkal. A városi pályázatot a Táska Rádió hirdette az Önkormányzat és a DUE Médiahálózat támogatásával; a cél az volt, hogy a fiatalokat megmozgató események és érdekességek, témák nagyobb publicitást kapjanak. Kovács Gergely, a Lánczos Kornél Gimnázium igazgatója mint büszke házigazda az éppen kilenc éve elindult rádiónak a – város minden iskolája felé nyitott – munkájáról azt emelte ki, hogy a gyakorlati oktatást képviselik vele, aminek most már része a diákújságírás is.
A díjátadón dr. Cser-Palkovics András polgármester köszöntötte a fiatalokat, és a kommunikációnak a korunkban betöltött egyre fontosabb szerepét hangsúlyozta azzal, hogy az újságírás szakmai hátteréhez jó képzésre, valamint sok gyakorlatra van szükség. A mai reggel városi témájú, több csatornát érintő híreit példaként hozva a folyamatos és egyre gyorsuló fejlődést említette: „Nekünk az a dolgunk ezen a területen is, hogy a lehetőséget megadjuk a fiataloknak: egyrészt a tehetségük megmutatására, másodsorban pedig arra, hogy teljesen máshogy látják a világot. Ezeket az eszközöket is máshogy használják, más szavakkal jelenítenek meg valamit – csak egy dolog nem változott: hogy van véleményük a világról, mint ahogy generációkkal ezelőtt másoknak.” – majd hozzátette, hogy az ilyen műhelyek és vetélkedések közelebb visznek a fiatalok megértéséhez is.
A szakmai zsűri értékeléséből kiderült, hogy a beérkezett pályamunkák színvonalasak voltak, mindannyian élvezettel olvasták: a cikkekben van fantázia, és van jövő újságíró nemzedék! A megváltozott médiavilágban fontos a szakmaiság, amit a pályázó diákok komolyan vettek. A témák sokszínűsége pedig azt igazolja, hogy a fiatalok nyitottak a világ jelenségei felé, érdeklődőek és kíváncsiak voltak. A fejlődés titka a sok gyakorlás, aminek az egyik legjobb módja például a blogolás. A világ másképp látása és bemutatása a kreativitáson múlik – erre az útra is biztatták a diákokat.
A legjobb középiskolás pályamunkát Bugár Vivien és Berényi Boglárka (Székesfehérvári SZC I. István Szakgimnáziuma, 12. osztály) írták: az Egy életre szóló döntés – vagy mégsem? című kimagaslóan jó publicisztika már az első szavakkal megfogja az olvasót, a gondolatmenet a pályaválasztás előtti döntésképtelenség helyzetébe, érzelmeibe avat be. Az általános iskolások közül Ruff Dorka (Ciszterci Szent István Gimnázium, 7. osztály) vehette át az első díjat azért a kritikáért, amit Az ember tragédiája I. című előadásról írt: a nagy felkészültséget igénylő műfajban remekül megállta a helyét, szép ívű munka tudatos, átgondolt, remek stílusú. A közönség legtöbb szavazatot bezsebelő írása egy PR-cikk lett: Németh Fruzsina (Ciszterci Szent István Gimnázium, 9. osztály) Vxg2#, avagy a Szabó Krisztián Sakkiskola című írása. A beérkezett pályamunkákat a Táska Rádió oldalán lehet elolvasni.
Az ünnepélyes díjátadón részt vett Mészáros Attila alpolgármester, valamint az elbírálásban közreműködő szakmai zsűri tagjai közül Fiers Gábor, az fmc.hu újságírója, Stettler Zsuzsanna, az ÖKK vezetője, a Fehérvár Televízió szerkesztő-műsorvezetője és Szayly József, a DUE Médiahálózat alelnöke.