-
Hackaton győztesek
24 csapat jelentkezett az ország számos pontjáról az idei Harman Hackathon ötlet- és prototípusfejlesztő versenyre, amelynek döntőjében nyolc középiskolai és nyolc egyetemi csapat mérkőzött meg 24 óra alatt. A legjobb, a közlekedésben résztvevők biztonságát növelő műszaki eszközöket a székesfehérvári egyetemisták alkotta KÁVÉ és a pécsi középiskolások alkotta SLEEP készítette.
2024.11.16. -
3. Harman Hackathon
24 órája van a csapatoknak, hogy környezetére reagáló közlekedésbiztonsági eszközt találjanak ki és készítsék el a működő modelljét - elindult a 3. Harman Hackathon döntője. A nyolc egyetemi és nyolc középiskolai csapat a Sóstói Stadionban lázas munkával tölti majd az előttünk álló éjszakát, hogy szombaton bemutathassa a működő modellt, illetve a termék portfólióját a zsűri előtt.
2024.11.15. -
Fiatal Vállalkozók Hete
A Fiatal Vállalkozók Országos Szövetsége idén is megrendezi a Fiatal Vállalkozók Hetét Székesfehérváron a Kodolányi János Egyetemen. Ezúttal is a fiatal vállalkozók fejlődését, kapcsolatépítését és inspirálását tűzték ki célul.
2024.11.15. -
Négymilliárdból épült új üzem
Labor- és orvostechnikai eszközöket gyártanak majd a Karsai Alba Kft. legkorszerűbb, automata robotokkal felszerelt új üzemében. A magyar műanyagipar vezető cégei közé tartozó, ma már kilenc tagvállalatból álló Karsai Holding Zrt. története 36 évvel ezelőtt indult, amikor Karsai Béla négy emberrel kezdte meg a munkát, ma pedig a cégcsoport létszáma meghaladja a 400 főt, árbevétele pedig a 9 milliárd forintot.
2024.11.04.
Saját fejlesztésű környezetbarát technológiát alkalmaz új csarnokában az Alba-Kor Kft.
A fejlesztéshez a fehérvári cég 361,43 millió forint feltételesen vissza nem térítendő európai uniós támogatást nyert el a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program Plusz keretében az Európai Regionális Fejlesztési Alap társfinanszírozásával.
A vállalat nemesacélok felületkezelésével foglalkozik Székesfehérváron
Aradi Roland az Alba-Kor Kft. cégvezetője elmondta, hogy a fémiparban a saválló rozsdamentes acélok felületkezelésével foglalkoznak Székesfehérváron. Kiemelte: a rozsdamentes acélok pácolás-passzíválás felületkezelésének magyarországi elterjedése a cég alapító tulajdonosához, Deák Lajoshoz fűződik.
„A több évtizedes szakmai tapasztalattal működő felületkezelő üzem tevékenységében szükségét láttuk már egy olyan fejlesztésnek, mellyel modern és korszerű üzemet tudunk kialakítani egy új innovatív környezetbarát technológiával együtt, mely egyedülálló a hazai piacon és a fejlesztéssel európai színvonalú munkakörnyezetet tudunk létrehozni.” Mint mondta a fejlesztés fontos volt abból a szempontból is, hogy szinte folyamatosan növekednek a vevői igények is multinacionális megrendelőiktől.
Az új üzem átadásán Lehrner Zsolt Székesfehérvár alpolgármestere arról is beszélt, hogy az Alba Ipari Zónában számos magyar és fehérvári vállalkozás talált otthonra, erősítve ezzel a város gazdaságát. Mint kiemelte ma már 15 családnak nyújt megélhetést a harminc éves fehérvári vállalkozás. Székesfehérvár gazdasága és közössége szempontjából is fontos a beruházás mert az Alba-Kor Kft. új technológiai szintre lépett azáltal, hogy a környezetvédelmet kiemelt szempontnak tartja. Mint mondta, ezen túl a munkahelyteremtés és -megőrzés miatt is fontos a beruházás a fehérvári gazdaság számára.
Az átadáson ott volt Róth Péter alpolgármester és több önkormányzati képviselő is, az új üzemcsarnokot pedig Spányi Antal megyéspüspök áldotta meg.
Az új üzemcsarnok területe bruttó 2344 négyzetméter, mely egy több mint 6700 négyzetméteres területen épült Székesfehérváron az Alba Ipari Zónában. A cég az építkezéshez egy nagy szakmai tudással rendelkező székesfehérvári generálkivitelezőt bízott meg, a KLASZBAU Építőipari Kft-t.
Deák Lajos tulajdonos elmondta, hogy egy speciális felületkezeléssel foglalkozik a cég, mely 1994-ben családi vállalkozásként kezdte működését. Hangsúlyozta, hogy 2016-ban kezdték a környezetbarát technológiájuk fejlesztését és ennek részeként 2019-ben a Magyar Tudományos Akadémiával közösen végeztek kutatásokat a vállalat által használt felületkezelő anyaggal kapcsolatban. Ennek eredményeként pedig egy olyan technológiát alkalmaznak, ami sokkal környezetbarátabb az eddiginél. Mint mondta jelenleg a Videoton Ipari Parkban működik a cég mintegy kétezer négyzetméteren és a projekt eredményeként az üzemi terület mellett növelik a dolgozói létszámát is.
Az Alba-Kor Kft. új üzemcsarnokának működéséhez telepítésre kerültek megújuló energiát felhasználó berendezések is, melyek szintén a környezettudatos működést segítik elő.