Scsepovics mesterhármassal debütált, nyert a Vidi

A bajnokság mellett immár a Magyar Kupában is megkezdte szereplését a Videoton. A több új játékosát is első ízben bevető fehérváriak az egykor szebb napokat látott PMFC otthonában úgy nyertek 4-0-ra, hogy valamennyi gólt a nyári igazolások szerezték.
PMFC - Videoton 0-4 (0-4)
2016.09.14. 20:30 |

A néhány éve még komoly élvonalbeli rangadónak számító PMFC–Videoton párosítás a Magyar Kupában sima fehérvári továbbjutást hozott. Henning Berg együttese gyorsan eldöntötte a kérdést a jelenleg az NB III-ban vitézkedő piros-feketék otthonában.
A Horváth–Szolnoki, Fiola, Vinícius (Fejes 46.), Stopira (Nego 46.)–Barczi, Varga, Had¾iæ, Bódi–Kovács, Scsepovics (Feczesin 46.) összetételben felálló Vidi már a második percben előnybe került, miután a nyáron igazolt Scsepovics tizenkét méterről gólra váltotta Kovács átadását. A tizenegyedik percben a másik friss szerzemény, Had¾iæ is betalált, a bosnyák középpályás szabadrúgásból, huszonhárom méterről csavart a bal felső sarokba. A fölényes győzelem lehetőségét is megalapozta a Vidi már az első félidőben, a szerb Scsepovics ugyanis a harmincharmadik és a harminchatodik percben újra betalált, előbb Stopira, majd Had¾iæ labdájából, mesterhármassal téve emlékezetessé bemutatkozását.
A második félidőben már csak helyzetekig jutott a Vidi, ezek azonban kimaradtak. A végeredmény így maradt 4-0. Henning Berg legénysége magabiztosan jutott tovább, ráadásul több új szerzemény, a gólokat szerző Scsepovics és Had¾iæ mellett például a válogatott Fiola Attila is jó játékkal mutatkozott be a Vidiben. A győzelem jó felvezetése lehet egy nehéz időszaknak, a csapatra ugyanis komoly rangadók várnak a bajnokságban. A Videoton szombaton 18.30-kor az Újpest vendége lesz, majd 21-én 20 órától a címvédő Ferencvárost fogadja a Pancho Arénában.