-
Új központ a Trimetriknél
A vasúti és a közúti járművekhez készít komplex és korszerű, fröccsöntött műanyag alkatrészeket a Trimetrik Kft., amelynek új, több mint 2 milliárd forintból elkészült központi termelőgyárát pénteken adták át az Alba Ipari Zónában.
2025.03.28. -
Fejér gazdasági helyzete
A kiszámíthatatlan gazdasági környezetről, a jövő kihívásairól és Fejér vármegye országos átlag feletti, igen kedvező mutatóiról is szó esett a VOSZ vármegyei szervezetének csütörtöki vállalkozói fórumán, amely egyúttal az éves beszámoló taggyűlésnek is helyet adott.
2025.03.27. -
Állásbörze az egyetemen
Újabb állásbörzét rendeztek – immár negyedik alkalommal – kedden az Óbudai Egyetem Alba Regia Karon. Kilenc kiállító mutatta be munkaerőpiaci kínálatát, és akár próbanyelvvizsgát is tehettek a hallgatók. Ugyancsak kedden az Egyetem együttműködési megállapodást kötött a Békéscsabai SZC Vásárhelyi Pál Technikummal egy közös képzés elindítása céljából.
2025.03.25. -
Földmérők versenyeztek
Döntőjéhez érkezett a földmérő, földügyi és térinformatikai technikus tanulók országos versenye, melyet a Székesfehérvári Szakképzési Centrum Jáky József Technikumban rendeznek meg. A 75 éves fennállását ünneplő intézményben 15, az ország különböző pontjairól érkezett diák vesz részt a rangos megmérettetésen. A finálé megnyitóját hétfőn délelőtt tartották, míg az eredményhirdetésére kedden kerül sor a Jákyban.
2025.03.24.
Segítség a devizahiteleseknek – aktuális problémákról volt szó

A devizahiteles ügyek aktuális változásairól szóló tájékoztatón részt vett Székesfehérvár alpolgármestere, Róth Péter is, aki elmondta, sok kezdeményezés történt annak érdekében, hogy kimentsék a családokat a devizahitel problémáiból. Ezek közül számos sikeres akció volt, de előfordultak olyan jó szándékú kezdeményezések is, amelyekkel kevés eredményt értek el. „Még mindig van feladat, hiszen több ezer család van nehéz helyzetben a devizahitelezés gyakorlata miatt. Ez a folyamat még nem zárult le, ezért minél hamarabb el kell érni, hogy múlt időben beszélhessünk róla.” – fogalmazott Róth Péter alpolgármester. Hozzátette, hogy úgy kell megoldani ezeket a problémákat, hogy a nemzetgazdaság ne sérüljön: mindez közös felelőssége a törvényhozóknak és a bankoknak. „A legfontosabb, hogy az emberek érezzék, nincsenek egyedül. A problémájukra van megoldás és ebben segít évek óta a MOST Cselekvők Egyesülete is, amiért köszönet illeti őket.” – fogalmazott Székesfehérvár alpolgármestere.Törteli Zoltán, a MOST Cselekvők Egyesületének elnöke szerint az egyik legfontosabb üzenet, hogy nem kell szégyenkeznie senkinek azért, mert ebbe a helyzetbe került. Fontos, hogy az ügyfeleket ne gátolja semmi sem abban, hogy merjenek lépni a saját ügyükben és segítséget kérjenek, hiszen csak abban az esetben nem tudnak segíteni, ha valaki otthon marad. Törteli Zoltán szólt a meghosszabbított moratóriumról is, amely a törvény szerint december 1-től március 1-ig tartana, de idén is sikerült egy olyan szabálymódosítást létrehozni a jogalkotóknak, hogy már november 15-én elindult és április 30-ig fog tartani a kilakoltatási tilalom. Az egyesület elnöke szerint mindez azért is fontos, mert jelenleg is hét olyan eljárás zajlik az Európai Bíróságon, amelyek a magyar devizahitelek fontosabb részleteit tisztázhatják.
A hitelkárosultak segítséget kaphatnak a Most Cselekvők Egyesületétől, amelyet az interneten a http://mostweb.hu/ címen érhetnek el. Telefonon a +36203514031-os számon, e-mailben pedig az tortelizoltan0@gmail.com címen vehetik fel a kapcsolatot a szakemberekkel.
Törteli Zoltán felidézte, hogy szeptember végén a magyar jelzáloghitelesek számára is érdekes ítéletet hozott az Európai Bíróság egy román ügyben, az ítélet azért is fontos, mert minden tagállamot kötelez. A testület ezúttal sem mondta ki, hogy a devizaárfolyam-kockázat áthárítása miatt semmis lenne a hitelszerződés, viszont felhívta a figyelmet a világos és érthető tájékoztatásra. „Nem csak simán tájékoztatási kötelezettsége van a szolgáltatónak, az Európai Bíróság ki merte mondani, hogy a fogyasztó mindig hátrányos helyzetben van a szolgáltatóval szemben, hiszen a bank jóval jártasabb abban a témakörben, mint az ügyfél, így még nagyobb a felelőssége a pénzintézeteknek. Az ítélet kimondja, úgy kell tájékoztatni az ügyfelet, hogy megértse és megfelelő döntést tudjon hozni." - emelte ki.
A MOST Cselekvők Egyesületének elnöke elmondta, hogy az Európai Bíróságon 18-22 hónapig tart egy hivatalos eljárás, a magyar beadványok most elérték a 20 hónapot, így remélhetőleg legkésőbb február-márciusra megszületnek az ítéletek. Törteli Zoltán felidézte azt a Kúriának azt a nyilatkozatát is, hogy ha az Európai Bíróság az ügyfelek javára hoz döntést, akkor azonnal intézkednek ebben az ügyben. Törteli Zoltán beszámolt azokról a pozitív tapasztalatokról is, hogy a bankok kezdenek rájönni, jobb egyezségre jutni az ügyféllel, mint 3-4 évig pereskedni.