Segítség az elvándorolt közép-dunántúli munkaerő hazacsábításában

 A Közép-dunántúli régióban tanácsadó csoport támogatja a külföldre kivándorolt, de hazatelepülés előtt álló vagy már visszatért munkavállalók beilleszkedését segítő európai uniós projekt megvalósítását. A projekt jelenlegi szakaszában megkérik a külföldre vándorolt munkavállalókat, hogy vegyenek részt egy online kérdőív kitöltésében.
A kérdőív elérhető 2011. december 22-étől a http://return.ifl-leipzig.de honlapon.
2012.01.04. 11:31 |
Az elmúlt években, az európai munkaerőpiac megnyitása óta közel 3 millió ember hagyta el szülőhazáját külföldi munkavállalás céljából, köztük több százezer magyar állampolgár. Ezen munkavállalók több mint fele vissza kíván térni hazájába, de problémákba ütközik az újbóli elhelyezkedésnél.
 
 
 
A Közép-dunántúli régióban tanácsadó csoport támogatja a külföldre kivándorolt, de hazatelepülés előtt álló vagy már visszatért munkavállalók beilleszkedését segítő európai uniós projekt megvalósítását.
 
 "A projekt jelenlegi szakaszában megkérjük a külföldre vándorolt munkavállalókat, hogy vegyenek részt egy online kérdőív kitöltésében, mely segíthet itthon a visszatérni vágyók igényei szerinti szolgáltatások kialakításában. A kérdőívet azok is kitölthetik, akik már visszatértek, és tapasztalatokat szereztek a visszatelepülés komplex folyamatát illetően. A projekt vezetők így szeretnének információhoz jutni a kísérleti akciók és visszatérő migránsokat támogató szolgáltatások kialakítása során." - mondta a Közép-Pannon Regionális Fejlesztési Zrt. munkatársa Fiedler Ágnes.

A kérdőív elérhető 2011. december 22-étől a http://return.ifl-leipzig.de honlapon.

 A “Re-Turn: Régiók fejlődését szolgáló visszatérő migránsok” program a németországi Leibniz Regionális Földrajzi Intézet által koordinált, három évig tart és hárommillió euróból valósul meg. Hét országból 12 partner - egyetem, helyi és regionális hatóság, innovációs és oktatási központ - vesz részt, hogy megoldásokat javasoljon, és kedvező körülményeket hozzon létre a visszatelepülni akaróknak.
 
A projekt célja, hogy ösztönözzék a migránsok hazatérését, és ezáltal Közép-Európa lemaradott régióinak fejlődését, valamint innovatív vállalkozásfejlesztési akciók kidolgozását. A projekt indítását az tette szükségessé, hogy a kivándorlók hazatelepülését gyakran nehezítik visszailleszkedési problémák és a régiók érdektelensége. A becslések szerint a kivándorolt munkaerő mintegy fele tíz éven belül visszatér a kiindulási országába, ami fejlődési lehetőséget jelent az adott régiónak.

Gazdaság

  1. Kutatók éjszakája 43 programmal

    Immár egy évtizede, minden szeptemberben megnyitják kapuikat az európai kutatólaborok, hogy megmutassák, a tudomány nem egy „elefántcsonttoronyban” művelt, magányos tevékenység, hanem egy izgalmas lehetőségeket kínáló, szorgalommal bárki számára elérhető hivatás.

    2024.09.24.
  2. Kedden állásbörze

    Az Óbudai Egyetem Alba Regia Kara immár harmadik alkalommal ad helyet az egyetem állásbörzéjének, amelyre az egyetemistákon túl a régió minden álláskeresőjét szeretettel várják kedden 10 órától. A kiállítók között számos nagyfoglalkoztató ajánlataival is megismerkedhetnek az érdeklődők.

    2024.09.23.
  3. Pályaválasztás előtt

    Tizenhét pályaválasztás előtt álló, saját családjuk nélkül nevelkedő tini vett részt a székesfehérvári Grundfos Magyarország Gyártó Kft által szervezett pályaválasztási programon. A „Vigyázó kéz” Gyermekvédelmi Egyesület által támogatott gyerekeket Udvar Csaba ügyvezető várta a fehérvári gyárban.

    2024.09.12.
  4. Harman Hackathon harmadszor

    Harmadik alkalommal hirdeti meg az Óbudai Egyetem Alba Regia Kar, a Harman Becker Kft. és Székesfehérvár Önkormányzata a „Junior Engineers Camp – HARMAN Hackathon” ötlet- és prototípusfejlesztő versenyt. A középiskolások és egyetemisták alkotta csapatok október 18-ig, egy kisfilm elkészítésével nevezhetnek a selejtezőbe, ahonnan hat középiskolai és nyolc egyetemi csapat jut a november 15-én kezdődő 24 órás döntőbe.

    2024.09.12.