-
Nyolc nemzetiségi önkormányzat kezdte meg a munkát
Az új ciklusban összesen nyolc nemzetiségi önkormányzat képviselői kezdték meg munkájukat. A székesfehérvári kisközösségeket segítő testületek elnökeivel szerdán délután találkozott dr. Cser-Palkovics András.
2024.11.20. -
Lakossági fórum Öreghegyen
A közlekedés volt az egyik legfontosabb téma az Öreghegyi lakossági fórumon, ahova szerdán kora este Östör Annamária a 12. számú választókörzet önkormányzati képviselője várta a városrészben élőket. Szó volt arról, hogy várhatóan a jövő évi városi költségvetés tartalmazza majd a Nagyszombati felújításának első ütemét, a Pozsonyi út teljes felújítására pedig 2025 március végéig nyújtja be pályázatát Fehérvár.
2024.11.20. -
Modern eszközöket kaptak
A Soponyai Iskoláért Alapítvány és a Kodolányi János Egyetem együttműködésében a Magyar Falu Program támogatásával modern élménypedagógiai eszközökkel gazdagította a Zichy János Általános Iskola felszereltségét.
2024.11.22. -
Előadás a genetikai módosításokról
A genetikai módosításokról és a GMO-król hallhattak előadást az érdeklődők a Mathias Corvinus Collegium Székesfehérvári Képzési Központjában. Az előadó ezúttal Toldi Ottó, az MCC Klímapolitikai Intézetének vezető kutatója volt.
2024.11.22.
Selmecbánya delegációja látogatott Fehérvárra - közös cél a turizmus fejlesztése
Selmecbánya városának delegációja látogatott ma Székesfehérvárra. A Marián Lichner polgármester által vezetett delegáció arról beszélgetett Székesfehérvár polgármesterével, hogy milyen kapcsolatot lehet építeni a városok között és melyek lehetnek az együttműködési területek. Warvasovszky Tihamér polgármester elmondta, első lépésként a turizmus fejlesztését tűzték ki célul, a két város tájékoztatja egymást nyári programjairól a Tourinform Irodán keresztül.
Marián Lichner polgármester elmondta, közös cél a turizmus fejlesztése, de az oktatás és a kultúra területén is számos együttműködési lehetőség kínálkozik. Ennek alapja lehet, hogy a két város múzeuma között is jó az együttműködés. Selmecbánya polgármestere elmondta: bár Fehérvár lakossága, gazdasága és kiterjedése jóval nagyobb Selmecbányáénál, a két várost összeköti a gazdag történelmi múlt.
Selmecbánya (ma Szlovákia, német neve Schemnitz) a műszaki haladás fellegvára volt. Olyan történelmi jelentőségű és nemzetközi hatású eseményeknek volt a színhelye, mint a világ első nemzetközi tudományos konferenciája, az első nemzetközi tudományos szakegyesület megalapítása, az első műszaki felsőoktatási tanintézet megalapítása. Innen vált ismertté számos műszaki újdonság, és itt tanultak műszaki nagyjaink közül jó néhányan. A XIV. században a magyarországi bányákból került ki az európai aranytermelés 80%-a, az ezüstnek pedig negyede, ez utóbbit elsősorban Selmecbánya biztosította. Ráadásul a korabeli pénzforgalom zöme ezüstpénzzel bonyolódott le, tehát a város jelentősége óriási volt.