Sikeres hétvégét zártak a fehérvári rögbisek

Aktív és sűrű hétvégi programjuk volt a fehérvári rögbi kedvelőknek. Szombaton Esztergomban rendezték meg az U-18-as Európa Bajnokság D csoportos elődöntőjét, ezen kívül több utánpótlás találkozót is megtekinthettek az érdeklődők. Rögbis program vasárnapra is jutott, hiszen a Fehérvár Rugby Club hazai pályán fogadta az Exiles és a Bears csapatait. A fehérvári rögbisek mindkét mérkőzésen magabiztos győzelmet arattak.
2014.04.14. 09:31 |
 Szombaton Esztergomban rendezték az U-18-as Európa Bajnokság D csoportos elődöntőjét. A döntőt Magyarország vívta Lettország csapata ellen. A mérkőzést 24–6-ra a vendég lettek nyerték, így ők jutottak tovább. Fehérvárt az FRC két játékosa, Sellei Zsolt és Kerék Ádám képviselte a találkozón. A meccsről elmondható, hogy egy erősebb ellenfél ellen veszített a magyar csapat, de mindkét fehérvári játékos kiválóan végig hajtotta a mérkőzést, és emelt fővel jöhetett le a pályáról.

Szintén Esztergomban a délelőtt folyamán az utánpótlás csapatok is megmérkőztek:
Eredmények:
U-8. korosztály: István Király Általános Iskola 2. hely
U-10. korosztály: István Király Általános iskola 2. hely,
Ú-10. korosztály: Táncsics Mihály Általános iskola 3. hely,
U-12. korosztály: Tóvárosi Általános Iskola. 7. hely.
U-14. korosztály. Zentai úti általános Iskola 4. hely.

Az eseményen megmérkőztek a GÍR programban résztvevő csapatok is (Kezdő játékosok). Az U-14-es korosztályban a Fehérvár Rugby Club ifjú lányai a második helyen végeztek. EB mérkőzést vívott szombaton Esztergomban Magyarország és Ausztria férfi csapata is. A mérkőzést a magyar csapat nyerte 23-12-re.
pályán fogadta a Pannon Kupa nyugati csoport résztvevőit, az Exiles (Budapest) és a Budapesti Medvék Csapatát.

Fehérvár Rugby Club - Exiles 34 - 7. / 12 - 0.
 FRC pontszerzők: Bobrovniczki Péter 5 pont, Õrsi Dávid 2 pont, Csörgei István 5 pont, Krepsz Áron 5 pont. Kerék Ádám az EB után is pályára lépett, de csak 10 percig, ráadásul 5 pontos célt is szerzett, Antal Benjámin 10 pont.

Fehérvár Rugby Club - Bears - Budapest. 19 - 12./12 - 7.
 Ez már nehezebb falatnak bizonyult az első félidőben Õrsi Dávid 5 pontos célt ért el, majd Antal Benjámin újabb célja 5 pontot ért, melyet Õrsi 2 pontos jutalomrúgása követett - 2 pont. Az első félidőben 12-7-es eredménnyel ért véget.
A második Félidőben a Békéscsabáról igazolt Kéki István félpályás elfutása 5 pontot hozott, ezt követően Õrsi jutalomrúgása 2 pontot ért, kialakítva a 19-7-es eredményt. A Medvék még szépítettek 5 ponttal, de a végeredményt már nem tudták megfordítani, 19 - 12 győzött a Fehérvár Rugby Club!