Sikeresen szerepeltek a női rögbisek a franciaországi válogatott tornán

Újabb nagyszerű eredményt ért el a Magyar női rögbi válogatott a franciaországi Nancy-ban megrendezett 16 csapatos válogatott tornán. A nagyon erős mezőnyben, a négyszer négyes csoportok csatájában a magyar válogatott Romániával, Dániával és Izraellel került egy csoportba. A magyar alakulat végül a negyedik helyen végzett.
2016.05.12. 08:53 |

Kép: Hídvégi János Gábor
 Első mérkőzését Izrael válogatottja ellen vívta a magyar csapat, amelyet 19-5-re megnyert. Második csoportmérkőzését Dánia ellen szintén 19-5-re nyerte a magyar alakulat. Harmadik csoport mérkőzésén a román válogatott ellen 27-0-ra kikapott. A meccsen kiütköztek a hiányosságok és fejben szétesett a csapat. A második napon a C-csoport első helyezett csapatával, Csehországgal kellett megküzdeni a négy közé jutásért. A találkozó végül 26-5-ös magyar győzelemmel zárult a mérkőzés. A döntőbe jutásért a tavalyi győztes Németország ellen mérkőztek a magyarok. A kiélezett mérkőzésen végül 15-12-es német siker született.

A harmadik helyért vívott küzdelemben ismét a román válogatott jutott ellenfélnek. A mérkőzés első 5 pontos célját Gyolcsos Mária szerezte, míg a jutalomrúgást Fehér Csilla értékesítette, ezzel 7-0 volt az állás Magyarország javára. Az első félidőben két magyar védő hibát kihasználtak a románok, és 10-7-re átvették a vezetést. A második félidőben ismét sikerült a románoknak 5 pontot szerezni, így 15-7-re megnyerték a mérkőzést. A Válogatottban négy Fehérvári játékos szerepelt: Huszti Katalin, Sólyom Beatrix, Jakab Zsuzsanna, Gyolcsos Mária.