Sima fehérvári siker az edzőmeccsnek beillő bajnokin

Ismét simán, és magabiztosan győzött a Fehérvár KC a női kézilabda NBI-ben. A vendég ezúttal a Köfém Sportcsarnokban a tabella utolsó helyén álló Eszterházy KFSC-Global Safe, vagyis az Eger volt, az FKC Tilinger és Azari vezetésével 18 góllal nyert.
Fehérvár KC – Eger 39-21 (23-10)
2014.01.25. 20:03 |

Az dunaújvárosi vereség és a Vác elleni EHK-Kupa párharc között éppen ideális ellenfél volt a bajnokságban pont nélkül álló egri csapat. Ennek megfelelően már meccs elején ellépett a Fehérvár, Tilinger Tamara vezetésével öt perc után 5-1 állt az eredményjelzőn. A vendégek mestere, Hegedűs Tibor gyorsan időt is kért, ami után feljött kettőre a vendégcsapat, sőt ziccere volt az együttesnek a mínusz egyhez. A fehérváriak aztán megrázták magukat, és egy 7-0-val elhúztak 15-7-re. A szünetben már bőven megvolt a közte tíz, így tényleg kényelmes második harminc percre készülhettek a hazai drukkerek.
A második játékrészben ismét bevetette a kevesebb játéklehetőséget kapó fiatalokat Jensen-mester, Becséri Kitti például az egész félidőt a pályán tölthette, és jó védekezéssel, valamint egy góllal jelentkezett. De dicsérni lehetett Hajduch Csenge védőmunkáját is, valamint Azari Fruzsinát is, aki 8 góllal a mezőny legeredményesebb játékosa volt ezen az estén, és még a 40. perc környékén is úgy indult, mintha az elsőben kapta volna az indítást. Önbizalom növelőnek, és gyakorlásnak tökéletesen megtette az Eger ellni találkozó, melyen végül 39-21-re győzött a Fehérvár.

Fehérvár KC: Kiss, Győrffy (kapusok), Azari 8, Tilinger 7(1), Horváth B. 5, Herr 5(3), Kazai 3, Benzal 3, Mayer 1, Emberovics 2, Hajduch 2, Siti 1, Becséri 1, Májer 1, Kuhinkó.