Sima hazai vereség - Volán-Bolzano 3-7

Nem ilyen karácsony ajándékra számítottak a Volánnál, az olasz Bolzano nagyon simán, a mérkőzést végig uralva nyert Székesfehérváron 7-3-ra.
SAPA Fehérvár AV 19 – Bolzano 3-7 (1-2, 0-3, 2-2)
Gólszerzők: Tomassoni (2), Esposito, Strömberg, Pance, Nicoletti, Bernard, illetve; Jackman, Sarauer, Magosi.
2013.12.22. 19:57 |

Rögtön a találkozó elején előnybe került a Bolzano, hiszen fél perc elteltével, emberelőnyből vezetést szereztek az olaszok. A SAPA Fehérvár AV 19 az NHL-bajnok Jackman révén egynlített, de a harmadot mégis s vendégek zárták előnnyel, Esposito talált be 12:25-nél.

A második 20 percet egészen gyrosan el kell felejteni Székesfehérváron, gyakorlatilag bő tíz perc alatt eldöntötta a találkozó sorsát a Bolzano, 3-0ra nyerte a játékrészt.

Az utolsó harmad legelején Sarauer szépített (2-5), de két vendéggól jött válaszul, majd a Jackman lövésébe ért bele Magosi. A Bolzano 7-3-ra győzött Székesfehérváron, ahol két meccsen összesen 13-szor találtak be Nicolettiék... Folytatás 26-án Bécsben, után pedig éppen a Vienna jön Fehérvárra.