-
Fokozott rendőri jelenlét
A rendőrség -a magdeburgi eseményekre tekintettel- a közterületi bűncselekmények megelőzése, megakadályozása, valamint a szubjektív biztonságérzet növelése érdekében állandó, megerősített civil ruhás bűnügyi és egyenruhás rendőri jelenlétet biztosít a vásárokban és azok közvetlen környezetében, illetve az oda vezető főbb útvonalakon.
2024.12.21. -
Egy perc a biztonságért
A legtöbb lakástűz az évnek ebben az időszakában a figyelmetlenség és az égve felejtett gyertyák miatt, a sürgés-forgás és a konyhai előkészületek, a sütés-főzés közben keletkezik. A lámpafüzérek elektromos meghibásodása, a csillagszórók használata is tüzet okozhat. A fenyők a meleg szobákban napról napra szárazabbak és emiatt egyre gyúlékonyabban. Se az igazi, se a műfenyőt ne díszítsük gyertyákkal, csillagszórókkal!
2024.12.17. -
Áldozatsegítő Központ
Az adventi időszakban a székesfehérvári Áldozatsegítő Központ a Fejér Vármegyei Rendőr-főkapitánysággal közös akciójában a Piac tér 4. szám előtt szervezett bűnmegelőzési kitelepüléssel szeretné felhívni a figyelmet az Áldozatsegítő Központ működésére és tapasztalataira, az áldozattá válás elkerülésének lehetőségeire, valamint arra, hogy az ünnepek idején is van kihez segítségért fordulni.
2024.12.13. -
Vádemelés a tolvaj ügyében
A Székesfehérvári Járási Ügyészség vádat emelt azzal a férfival szemben, aki idén nyáron bemászott ismerőse házába és onnan készpénzt tulajdonított el. A vádlott miután bemászott az ablakon, százezer forinttal a zsebében ugrott ki onnan.
2024.12.11.
Soha ne dőljön be a csalási kísérleteknek - egy idős asszony százezreket veszített
A banki csalásokkal illetéktelenek úgy károsítanak meg sokakat, hogy megszerzik az adataikat, titkos kódjaikat, illetve távoli elérést segítő programot telepíttetnek, majd belépnek a bankok internetes felületeire, és a sértettek számláiról tranzakciókat bonyolítanak le.
Így járt az az idős asszony is a napokban, akit egy magát banki alkalmazottnak kiadó férfi keresett fel telefonon azzal, hogy illetéktelen tranzakciókat lát a folyószámláján.
A telefonáló kérésére a gyanútlan sértett a „szükséges” lépéseket követően kiadta a beérkező biztonsági SMS kódjait, mellyel bankkártáját a csaló regisztrálta a fizetési szolgáltatónál, majd rövid időn belül több alkalommal több százezer forint összegű kártyás vásárlást hajtott végre a szolgáltatáson keresztül. A banki ügyfeleket célzó csalások elleni eredményes fellépés kiemelt fontosságú a rendőrség és a pénzintézetek számára. Legyen az az Ön számára is!
Ne engedje, hogy a kiberbűnözők kihasználják gyanútlanságát, hiszékenységét!
Soha ne adja meg senkinek a banki tranzakciók során a jóváhagyásokhoz szükséges SMS-kódokat! Ne felejtse el, a bankok képviselői telefonon nem kérnek bankkártyaadatokat, SMS-kódokat! A számlaforgalomban észlelt hiány esetén rögtön keresse a pénzintézetet és a rendőrséget, hogy gyors intézkedéssel legyen esély beavatkozni a bűnös folyamatba! A bűncselekmények megelőzéséről további információkat, aktualitásokat, megelőzési tippeket a KiberPajzs oldalán olvashat.