Sokáig vezetett, végül hatodik lett Kovács Sarolta az öttusa vb-n

A női döntőt rendezték a varsói öttusa vb-n. A nap remekül kezdődött Kovács Saci számára, hiszen vívásban az ötödik legjobb volt a mezőnyben, ez megalapozta a jó szereplést. Úszásban a nem hivatalos világcsúcsot repesztő Murray mögött lett második, majd hibátlan lovaglással növelte előnyét összetettben.A kombináció azonban nem sikerült túl jól a Volán Fehérvár öttusázójának, aki így végül hatodik lett. Alekszejev Tamara a 29. helyen végzett.
2014.09.05. 16:51 |
A női döntőt rendezték a varsói öttusa vb-n. A nap remekül kezdődött Kovács Saci számára, hiszen vívásban az ötödik legjobb volt a mezőnyben, ez megalapozta a jó szereplést. Úszásban a nem hivatalos világcsúcsot repesztő Murray mögött lett második, majd hibátlan lovaglással növelte előnyét összetettben. A kombináció azonban nem sikerült túl jól a Volán Fehérvár öttusázójának, aki így végül hatodik lett. Alekszejev Tamara a 29. helyen végzett.
A juniorok között volt már világ- és Európa-bajnok is Kovács Sarolta, s nem vitás, ha teljesen egészséges, a felnőttek között is éremesélyes minden versenyen. Csak éppen az Eb után (ahol balszerencsésen lett hatodik) egy mandulaműtét miatt hetek estek ki a felkészüléséből, kérdés volt, fizikálisan mennyire érte utol magát. Nos, úgy tűnt, a páston talán még jót is tett neki a plusz pihenő, jól mozgott, bőven pozitív mérleggel zárt (21/14), amivel 226 pontot szerzett és 5. helyen állt. Sajnos Földházy Zsófiát ellenben tovább sújtotta az idei átok, betegségéből felépülve indult a vb-n, de a harmadik asszóban térdsérülést szenvedett és fel kellett adnia a versenyt... Így a csapat éremesélye is elszállt. Alekszejev Tamara nem vívott jól, az Alba Öttusa versenyzője csak 11 asszót tudott megnyerni és 31. lett ebben a tusában.
Úszásban kisebb szenzációt jelentett, hogy a brit Samatha Murray 2:03,84-es idővel volt a leggyorsabb, márpedig öttusában (rövidpályás medencében) soh ilyen gyorsan nő még nem teljesítette a 200 métert! Éppen Kovács Saci nem hivatalos világcsúcsát múlta felül. De a Volán üdvöskéje sem sokkal maradt el mögötte, 2:06,61-gyel második volt úszásban, összesítésben pedig élre ugrott. Alekszejev 2:18,19-cel a 23. helyen zárta az úszást. Lovaglásban javított, hibátlan pályát ment - akárcsak Kovács, aki ezzel 3. lett a harmadik tusában, és kicsit növelte előnyét az élen. De nagy verseny volt várható kombinációban, Saci 11 másodperccel indult a rutinos orosz Rimszajtye, és 16-tal Murray előtt.
Az utolsó (két) tusa aztán nem sikerült olyan jól Sacinak, mint a korábbiak, ebben talán szerepet játszott a műtét miatti kihagyás. Az biztos, hogy a fizikai számokban kiváló Murray egészen magabiztosan utasította őt is és a többieket is maga mögé, de a 2009-es világbajnok kínai Csen Csien is remekelt: 18 másodperccel indult Kovács mögött, és bejött másodiknak. A bronzérem is kínai nyakba került, a kombó előtt csak hatodik Liang jött be harmadiknak, Kovács Saci pedig végül hatodik lett. Alekszejev Tamara 27. helyről kezdte a futás-lövészet vegyest, és két hellyel került hátrébb a befutónál. Csapatban a kínaiak nyerték meg a világbajnokságot, a magyarok 5. helyen végeztek.

(Fotó: pentathlon2014.pl)