Sűrű rögbis hétvége: szombaton utánpótlás torna, vasárnap győztes forduló a felnőtteknél

Sűrű volt a programjuk az elmúlt hétvégén a székesfehérvári rögbi-kedvelőknek. Szombaton hat csapat és több mint negyven gyermek részvételével, rendkívül jó hangulatban rendezték meg a Városi Utánpótlás Rögbi Kupát, ismertebb nevén a Sült Krumpli Kupát. Vasárnap pedig a Fehérvár Rugby Club férfi együttese két győztes mérkőzéssel zárta az utolsó őszi fordulót, Gyöngyösön.
2013.11.11. 23:12 |

Szombaton a Köfém rögbi pályán rendezték meg a hagyományos Városi Utánpótlás Rögbi Kupát, támogató hiányában ismertebb nevén a Sült Krumpli Kupát. A vártnál ezúttal kevesebb iskolai csapat jelent meg, így összesen hat együttes negyven sportolni vágyó gyereke mérhette össze tudását.

Az U-10-es korcsoportban a szalagosoknál a Vasvári Pál Általános Iskola diákjai nyerték meg a tornát. Az U-12 kontakt versenyében az István Király Általános Iskola hódította el az első helyet, megelőzve ezzel a Hétvezér Általános Iskolát. Az U-14-es korcsoportban a Munkácsy Mihály Általános Iskola növendékei bizonyultak a legjobbnak, a második helyre a Kodály Zoltán Általános Iskola ért oda. Az utolsó korcsoportban, az U-16-osoknál az FRC- Táncsics Mihály Általános Iskola szerezte meg a végső sikert, második helyezett a FRC- Vasvári Pál Általános Iskola lett. A torna végeztével a csapatoknak még volt egy feladatuk, hiszen meg kellett birkózniuk a jelentős mennyiségű "névadóval", a sült krumplival.

Vasárnapra is jutott rögbi program, hiszen Gyöngyösön rendezték a Pannon Kupa (NB II.) utolsó őszi fordulóját. A Fehérvár Rugby Club férfi csapata először a Gyöngyösi Farkasokat verte magabiztosan 17-0-ra, majd a második meccsen a szinte végig vezető Budapesti Medvék együttesét győzte le 22 - 21-re Õrsi Dávid hárompontos rúgásának köszönhetően.