-
Számítógépeket kapott a Váci
Nagysebességű háttértárolóval felszerelt ötven darab számítógépet és hozzájuk tartozó új monitorokat, billentyűzetet adományozott a Székesfehérvári SZC Váci Mihály Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium számára a PatikaPlus Gyógyszertárak. A már „hadrendbe” állított gépeket hivatalosan kedden adták át az intézmény számára.
2025.04.08. -
Új központ a Trimetriknél
A vasúti és a közúti járművekhez készít komplex és korszerű, fröccsöntött műanyag alkatrészeket a Trimetrik Kft., amelynek új, több mint 2 milliárd forintból elkészült központi termelőgyárát pénteken adták át az Alba Ipari Zónában.
2025.03.28. -
Fejér gazdasági helyzete
A kiszámíthatatlan gazdasági környezetről, a jövő kihívásairól és Fejér vármegye országos átlag feletti, igen kedvező mutatóiról is szó esett a VOSZ vármegyei szervezetének csütörtöki vállalkozói fórumán, amely egyúttal az éves beszámoló taggyűlésnek is helyet adott.
2025.03.27. -
Állásbörze az egyetemen
Újabb állásbörzét rendeztek – immár negyedik alkalommal – kedden az Óbudai Egyetem Alba Regia Karon. Kilenc kiállító mutatta be munkaerőpiaci kínálatát, és akár próbanyelvvizsgát is tehettek a hallgatók. Ugyancsak kedden az Egyetem együttműködési megállapodást kötött a Békéscsabai SZC Vásárhelyi Pál Technikummal egy közös képzés elindítása céljából.
2025.03.25.
Stabil pályán a WREN-1 műhold - az Óbudai Egyetem is közreműködött a projektben

Az Óbudai Egyetem Alba Regia Karát is magában foglaló összefogásnak hála új műhold született, amely már stabil pályán kering és előrejelzést ad az aszállyal veszélyeztetett területekről.
Egy Falcon-9 rakétával, a SpaceX Transporter-11 költségmegosztásos indítása keretében, a kaliforniai Vandenberg támaszpontról bocsátották fel a magyar WREN-1 (Water Resources in Efficient Networks) CubeSatot. A budapesti C3S Kft. legújabb kisműholdja a COMBIT Számítástechnikai Zrt. által vezetett konzorcium tagjaival, az Óbudai Egyetemmel és a győri Széchenyi István Egyetemmel együttműködésben valósult meg. A 6 egységnyi (6U, 20 cm × 10 cm × 34,05 cm) méretű nanoműhold 2024. augusztus 16-án este indulhatott útnak. Pályára állítását követően Magyarország területéről továbbít rendszeresen távérzékelt adatokat.
Az európai uniós támogatásból finanszírozott projekt a precíziós mezőgazdaság magyarországi gyors terjedésével, a digitális agrometeorológiai adatszolgáltatásra megnőtt igény alapján jött létre. A küldetés célja az, hogy a folyamatosan frissülő adatok ismeretében, az egyre gyakrabban előforduló csapadékhiányos időszakokban előrejelzést adjon az aszállyal veszélyeztetett területéről, ezzel az aszálymonitoringnak köszönhetően mérsékelhetővé tegye hazánkban az aszálykárokat.
A WREN-1 a talaj felső rétegének nedvességtartalmát és a növényzet fejlődését vizsgálja.
A fedélzeti multispektrális képalkotó rendszer a földfelszínt 16 m × 16 m-es részletességgel, közel 10 ezer négyzetkilométeres területre vonatkozóan fogja leképezni egy áthaladás alatt. A növényzet fejlődésének megfigyeléséhez a látható, a közeli infravörös és rövid hullámú infravörös hullámhosszakon gyűjt majd adatokat. A műhold nagy előnye, hogy nemcsak azt a területet képes lefotózni, amely felett áthalad, hanem oldalra is ki tud tekinteni, amivel sűrűbben készíthet képeket egy adott területről.
Az Óbudai Egyetem Alba Regia Karának közreműködésével megvalósuló projekthez közösségi oldalán gratulált dr. Cser-Palkovics András polgármester, kiemelve, hogy Székesfehérvár számára hatalmas büszkeség, hogy a városunkban működő egyetemi kar részese lehetett a sikernek.