Startup Europe Week - Fehérvár idén is csatlakozott az Innoskart klaszter programjához

A tavalyi év után 2017-ben is február első hetében rendezték az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Karának Geoinformatikai Intézetében az Innoskart Klaszter "Startup Europe Week" székesfehérvári rendezvényét. A konferencián olyan kérdésekre keresték a szakemberek a választ, hogy „hol tart városunk azon az úton, melynek végén európai szinten is számontartott gazdasági erőcentrummá kíván fejlődni?”
2017.02.09. 11:13 |
Startup Europe Week - Fehérvár idén is csatlakozott az Innoskart klaszter programjához

A „Startup Europe Week" idei programjai negyven országban, 280 szervezet részvételével zajlanak. A Startup Europe Week az Európai Bizottság kezdeményezése. Az elmúlt évtizedben számos nagy programot valósítottak meg, ahol a vállalkozásokat erősítették. Ezek jellemzően amerikai mintára épültek fel: tartalmas indító beszédek, kapcsolatépítő beszélgetések. Európa azonban más és valami többre is szükség van, amikor egy-egy vállalkozás sajátosságait kell megmutatni. A regionális különbségek és a helyi sajátosságok még mindig jelentős szerepet játszanak az induló európai vállalkozások létrejöttében. A régióknak tehát kulcsszerepük van abban, hogy segítik a vállalkozókat, támogatásokat nyújtanak, adókedvezményt adnak. Ezért gondolja úgy az Európai Bizottság, hogy a helyi szereplőket is be kell vonni a beszélgetésbe és ezért jött létre a Startup Europe Hét is.


Városfejlesztési stratégiáról, gazdaság fejlődési lehetőségekről és okosváros programról is beszélt előadásában Mészáros Attila Fehérvár alpolgármestere. A 2014-től 2030-ig tartó településfejlesztési koncepcióval kapcsolatban elmondta, hogy Fehérvár, mint a nemzet történelmi fővárosa olyan gazdasági erőcentrummá szeretne válni, mely közép-európai szinten is jegyzett. Kiemelte, hogy átalakulóban van a város gazdasága és egyre jellemzőbb a cégek részéről a magasabb hozzáadott érték. Az iparűzési adó bevételről elmondta, hogy tavaly meghaladta a 15 milliárd forintot is az iparűzési adó Fehérváron.

Az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Kar duális képzési programjairól Dr Földváry Lóránt dékán helyettes tartott előadást. Mint mondta mindent megtesznek azért, hogy magas színvonalon képezzenek szakembereket akik a helyi gazdaságban egyből el tudnak helyezkedni. Bartha E. Gyula a Vállalkozói Inkubátorházak Szövetségének elnöke a vállalkozásfejlesztés terén az egyetemi oktatás fontosságáról tartott előadást. Az INNOSKART IKT Klaszter vállalkozások nemzetközi együttműködéseit támogató programjai Szaplonczay Orsolya klasztermenedzser, a foglalkoztatási-gazdasági együttműködések és szolgáltatások megyei fejlesztéséről Zugor Zsuzsanna az Echo Innovációs Műhely vezetője, az export piaci fejlesztésekről Erős Veronika, a Magyar Nemzeti Kereskedő Ház üzletfejlesztési igazgatója a mezőgazdaság digitalizációjáról pedig Erős Veronika, klasztermenedzser tartott előadást.

Gazdaság

  1. XVIII. Fejér vármegyei Prima Díj

    A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének Fejér Vármegyei Szervezete tizennyolcadik alkalommal adta át a Fejér Vármegyei Prima díjakat, az elismeréseket idén is olyan személyek, illetve intézmények vehették át, akik a saját területükön maradandót alkottak. A Prima díjat idén Prof Dr. Györök György egyetemi tanár, Janota Zoltán tizenkilencszeres Ironman,  Dr. Szekeres Ferenc szájsebész szakorvos és Dr. Gruiz Andrea gyermekorvos vehette át. Az ünnepség keretében adták át az idei "Év Vállalkozója" díjakat is. 

    2024.11.22.
  2. Openhouse iroda nyílt

    Pénteken délelőtt ünnepélyes keretek között nyitották meg az Openhouse Ingatlan hálózat székesfehérvári franchise partnerének új irodáját a Távirda utca 39. szám alatt. A cég, amely bérleményből költözött saját tulajdonú ingatlanba, az elmúlt években piacvezető lett a városban és sikeresnek mondhatja magát mind a hitel-, mind pedig az ingatlan üzletágban.

    2024.11.22.
  3. Hackaton győztesek

    24 csapat jelentkezett az ország számos pontjáról az idei Harman Hackathon ötlet- és prototípusfejlesztő versenyre, amelynek döntőjében nyolc középiskolai és nyolc egyetemi csapat mérkőzött meg 24 óra alatt. A legjobb, a közlekedésben résztvevők biztonságát növelő műszaki eszközöket a székesfehérvári egyetemisták alkotta KÁVÉ és a pécsi középiskolások alkotta SLEEP készítette.

    2024.11.16.
  4. 3. Harman Hackathon

    24 órája van a csapatoknak, hogy környezetére reagáló közlekedésbiztonsági eszközt találjanak ki és készítsék el a működő modelljét - elindult a 3. Harman Hackathon döntője. A nyolc egyetemi és nyolc középiskolai csapat a Sóstói Stadionban lázas munkával tölti majd az előttünk álló éjszakát, hogy szombaton bemutathassa a működő modellt, illetve a termék portfólióját a zsűri előtt.

    2024.11.15.