Startup Europe Week - Fehérvár idén is csatlakozott az Innoskart klaszter programjához

A tavalyi év után 2017-ben is február első hetében rendezték az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Karának Geoinformatikai Intézetében az Innoskart Klaszter "Startup Europe Week" székesfehérvári rendezvényét. A konferencián olyan kérdésekre keresték a szakemberek a választ, hogy „hol tart városunk azon az úton, melynek végén európai szinten is számontartott gazdasági erőcentrummá kíván fejlődni?”
2017.02.09. 11:13 |
Startup Europe Week - Fehérvár idén is csatlakozott az Innoskart klaszter programjához

A „Startup Europe Week" idei programjai negyven országban, 280 szervezet részvételével zajlanak. A Startup Europe Week az Európai Bizottság kezdeményezése. Az elmúlt évtizedben számos nagy programot valósítottak meg, ahol a vállalkozásokat erősítették. Ezek jellemzően amerikai mintára épültek fel: tartalmas indító beszédek, kapcsolatépítő beszélgetések. Európa azonban más és valami többre is szükség van, amikor egy-egy vállalkozás sajátosságait kell megmutatni. A regionális különbségek és a helyi sajátosságok még mindig jelentős szerepet játszanak az induló európai vállalkozások létrejöttében. A régióknak tehát kulcsszerepük van abban, hogy segítik a vállalkozókat, támogatásokat nyújtanak, adókedvezményt adnak. Ezért gondolja úgy az Európai Bizottság, hogy a helyi szereplőket is be kell vonni a beszélgetésbe és ezért jött létre a Startup Europe Hét is.


Városfejlesztési stratégiáról, gazdaság fejlődési lehetőségekről és okosváros programról is beszélt előadásában Mészáros Attila Fehérvár alpolgármestere. A 2014-től 2030-ig tartó településfejlesztési koncepcióval kapcsolatban elmondta, hogy Fehérvár, mint a nemzet történelmi fővárosa olyan gazdasági erőcentrummá szeretne válni, mely közép-európai szinten is jegyzett. Kiemelte, hogy átalakulóban van a város gazdasága és egyre jellemzőbb a cégek részéről a magasabb hozzáadott érték. Az iparűzési adó bevételről elmondta, hogy tavaly meghaladta a 15 milliárd forintot is az iparűzési adó Fehérváron.

Az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Kar duális képzési programjairól Dr Földváry Lóránt dékán helyettes tartott előadást. Mint mondta mindent megtesznek azért, hogy magas színvonalon képezzenek szakembereket akik a helyi gazdaságban egyből el tudnak helyezkedni. Bartha E. Gyula a Vállalkozói Inkubátorházak Szövetségének elnöke a vállalkozásfejlesztés terén az egyetemi oktatás fontosságáról tartott előadást. Az INNOSKART IKT Klaszter vállalkozások nemzetközi együttműködéseit támogató programjai Szaplonczay Orsolya klasztermenedzser, a foglalkoztatási-gazdasági együttműködések és szolgáltatások megyei fejlesztéséről Zugor Zsuzsanna az Echo Innovációs Műhely vezetője, az export piaci fejlesztésekről Erős Veronika, a Magyar Nemzeti Kereskedő Ház üzletfejlesztési igazgatója a mezőgazdaság digitalizációjáról pedig Erős Veronika, klasztermenedzser tartott előadást.

Gazdaság

  1. Kutatók éjszakája 43 programmal

    Immár egy évtizede, minden szeptemberben megnyitják kapuikat az európai kutatólaborok, hogy megmutassák, a tudomány nem egy „elefántcsonttoronyban” művelt, magányos tevékenység, hanem egy izgalmas lehetőségeket kínáló, szorgalommal bárki számára elérhető hivatás.

    2024.09.24.
  2. Kedden állásbörze

    Az Óbudai Egyetem Alba Regia Kara immár harmadik alkalommal ad helyet az egyetem állásbörzéjének, amelyre az egyetemistákon túl a régió minden álláskeresőjét szeretettel várják kedden 10 órától. A kiállítók között számos nagyfoglalkoztató ajánlataival is megismerkedhetnek az érdeklődők.

    2024.09.23.
  3. Pályaválasztás előtt

    Tizenhét pályaválasztás előtt álló, saját családjuk nélkül nevelkedő tini vett részt a székesfehérvári Grundfos Magyarország Gyártó Kft által szervezett pályaválasztási programon. A „Vigyázó kéz” Gyermekvédelmi Egyesület által támogatott gyerekeket Udvar Csaba ügyvezető várta a fehérvári gyárban.

    2024.09.12.
  4. Harman Hackathon harmadszor

    Harmadik alkalommal hirdeti meg az Óbudai Egyetem Alba Regia Kar, a Harman Becker Kft. és Székesfehérvár Önkormányzata a „Junior Engineers Camp – HARMAN Hackathon” ötlet- és prototípusfejlesztő versenyt. A középiskolások és egyetemisták alkotta csapatok október 18-ig, egy kisfilm elkészítésével nevezhetnek a selejtezőbe, ahonnan hat középiskolai és nyolc egyetemi csapat jut a november 15-én kezdődő 24 órás döntőbe.

    2024.09.12.