-
Merészség és megfontoltság
Április 29-én kedden 17 órakor a Szent István Király Múzeum - Rendház Díszteremben Izinger Katalin előadását hallhatjuk az "Egy múzeum tekintete - A Szent István Király Múzeum első 150 éve" című kiállítás kísérőrendezvényeként.
2025.04.27. -
A komolyzene sztárjai
Izgalmas estével zárja nagyzenekari sorozatát az Alba Regia Szimfonikus Zenekar a Vörösmarty Színházban. Április 28-án Szabó Marcell Liszthez méltó virtuóz zongoraművész közreműködésével hallgathatják meg a Haláltáncot, Respighi Concerto gregoriano hegedűszólóját Behán László tolmácsolásában élvezhetik, zárásul pedig Berlioz Fantasztikus szimfóniája csendül fel.
2025.04.27. -
50 éves a Kondor Kör
Számos képzőművész bontogatta szárnyait az immár 50. születésnapját ünneplő Kondor Körben. A jubileum alkalmából kiállítássorozatot rendeznek, amelynek részleteit sajtótájékoztató keretében ismertették.
2025.04.25. -
Közösségi szőttes konferencia
Országos konferencián vitatták meg a hagyományok megőrzésének lehetőségeit Székesfehérváron. A tanácskozásnak az Alba Regia Táncegyesület adott otthont.
2025.04.25.
Szabadság és szárnyalás – a Duo RedWhite koncert az Aranybulla Könyvtárban

A duó 2018 nyarán alakult két lendületes csellóművésznőből: Hérics Csenge és Mády-Szabó Eszter jó barátsága a zenében épp olyan szoros, mint a mágánéletben. A RedWhite egy igazi szerelemprojekt a számukra, ahol klasszikus zenészként könnyűzenét dolgoznak fel. Játékukra a szabadság, szárnyalás, a zene iránti elköteleződés és alázat jellemző. Habár képzettségük és hivatásuk szerint mindketten professzionális klasszikus zenészek, duójukban ebből a mederből kilépve elsősorban a közismertebb, könnyedebb stílusokat célozták meg. Ezzel rövid időn belül olyan népszerűségre tettek szert, hogy több sajtómegjelenés is született róluk, valamint számos rendezvényre és koncertre kaptak felkérést, emellett több ízben felléptek szólistaként az Alba Regia Szimfonikus Zenekar élén. Folyamatosan bővülő műsorkészletükben filmzenei részletek, pop és rock átíratok, valamint híresebb klasszikus zenei dallamok közül is lehet válogatni.
A 2022-es Aranybulla Emlékévhez kapcsolódó koncert május 23-án, hétfőn 17.00 órakor kezdődik a Köfém ltp. 1. szám alatti Aranybulla Könyvtárban. A belépés díjtalan.