-
Hazajönni Fehérvárra
Az ÖKK Podcast adventi történetében a tősgyökeres, fehérvári vasutascsaládból származó Kiss Imrét ismerhetik meg. A tornatanárnak készülő fiatalember a MÁV Előre (később Locomotiv) SC tehetséges és sikeres sportolója volt, ám az élet másfelé sodorta.
2024.12.21. -
3 technikumunk a TOP 100-ban
A Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal és Oktatási Hivatal közhiteles adatai alapján a napokban megjelent a 2025-ös 100 legjobb magyarországi technikum rangsora, amit idén a Mandiner hozott nyilvánosságra. A Székesfehérvári SzC Széchenyi István Műszaki Technikuma a 100-as lista 30. helyét foglalja el.
2024.12.20. -
95 éves Erzsi néni
95.születésnapja alkalmából köszöntötték Molnár Dezsőné Csirke Erzsébetet, Áron Nagy Lajos festőművész hagyatékának őrzőjét.
2024.12.20. -
Változik a szakrendelések nyitvatartása
Változik a szakrendelések nyitvatartása a két ünnep között. Az idei évben receptfelírásra sem lesz már lehetőség, legközelebb majd csak január másodikán.
2024.12.20.
Székesfehérvár 2018 - a Királyi Napok legszebb pillanataiból válogattunk
A Városház tér ünnepi fényjátékának felkapcsolásával és Mátyás király életének dicső tetteit bemutató látványos műsorral ünnepélyes keretek között kezdődött pénteken este a Királyok Napok idei programsorozata. A megnyitón az Alba Regia Táncegyesület és a Székesfehérvári Balett Színház közös produkcióját láthatta a közönség és felvonult az óriásbábok népes családja is.
A Királyi Napok kihagyhatatlan programja volt a könnyűzenei koncertek sora. A megnyitón Ferenczi György és az Első Pesti Rackák, valamint Pál István Szalonna és Bandája közös lemezbemutató koncertje várta a fehérváriakat.
A Királyi Napok második napján a Szent István Király Múzeum Rendház épületében nyílt meg az „akit Jeruzsáleminek nevezünk - II. András élete és uralkodása" című kiállítás.
Utcatánccal és a nyitógálával kezdődött a XXIII. Királyi Napok Nemzetközi Néptáncfesztivál. A meghívott táncegyüttesek öt napon keresztül szórakoztatták a közönséget, betekintést engedve kultúrájuk rejtelmeibe.
A Székesfehérvári Királyi Napok eseményeit idén is végigkísérték a fények. Új helyszínen, a bíróság épületén is 3D animáció és egyedi épületvetítés fogadta a Királyi Napok közönségét.
Rossini csodálatos egyházzenei alkotása csendült fel a Musica Sacrán
A zenekar, a kórus és a szólisták együttes hangzása, továbbá a látvány a Nemzeti Emlékhelyen, hacsak bő másfél órára is, de a lelkünkben felépítette az egykori koronázó bazilikát és minden bizonnyal királyaink is boldog szívvel tekintettek le arra a csodára, amit a Musica Sacra hozott el ősi koronázó városunkba.
A Városházán fogadták hagyományosan, a Néptáncfesztiválra érkezett táncosokat, akik egy-egy dallal mutatkoztak be és töltötték meg vidámsággal a Dísztermet.
A Lánczos-Szekfű Ösztöndíjat az alapítvány kuratóriuma minden évben azoknak ítéli a hozzá tartozó anyagi támogatással együtt, akik az oktatás, a tudomány, a művészet terén munkálkodnak. A Deák Dénes Díjat az idei évben Igari Antal vehette át Fehérvár építészeti környezetének tervezésében való kiemelkedő munkásságáért, valamint városszépítő és védő tevékenységéért.
Belvárosi felvonulással és fergeteges gálával búcsúztak a néptánccsoportok lelkes közönségüktől
A Franciaországból, Görögországból, a Baskír Köztársaságból, Bulgáriából, Csehországból, Indiából, Indonéziából és Mexikóból érkezett együttesek, valamint a házigazda Alba Regia Táncegyüttes varázsolt fergeteges hangulatot a Belvárosba, ízelítőt adva jellegzetes táncaikból.
A Magna Cum Laude is színpadra lépett a Székesfehérvári Királyi Napok könnyűzenei koncertsorozatában
Királyszobor - felavatták Horváth János egészalakos alkotását Kisfaludon
A Szabadművelődés Háza kezdeményezésére, Székesfehérvár Közgyűlésének támogatásával ünnepélyes keretek között avatták fel Horváth János Királyszobor című egész alakos faszobrát a Kisfaludi Közösségi Ház előtti téren.
Ribi Péter vehette át idén a Szent István Emlékérmet és Díjat
Tizenötödik alkalommal adták át idén augusztusban a Szent István Emlékérmet és Díjat, az idei díjazott Ribi Péter, a Fehérvár Travel Kft. ügyvezetője volt. A magánszemélyek által, 2004-ben alapított elismerést minden esztendőben olyan személynek ítélik oda, akinek munkásságához, emberi hozzáállásához mindenkor Szent István király öröksége szolgált iránymutatásul.
Idén az Árpád-ház egyik legismertebb, leghosszabb ideig uralkodó királya, az Aranybullát megfogalmazó II. András koronázási szertartását és életét vitte színre Szikora János rendező Székesfehérváron. Az egykori koronázótemplom helyén felépített grandiózus szabadtéri színpadon augusztus 18-19-én, szombaton és vasárnap mutatták be a Koronázási szertartásjátékot.
Székesfehérvár legnagyobbat alkotó polgármestere volt Csitáry G. Emil, aki a két világháború közötti időszakban nemcsak utakat, iskolákat épített, hanem visszaadta város büszkeségét is történelmi múltjára, hagyományaira. Emléktábláját - Pintér Balázs alkotását - egykori otthona, a Fő utca 2. számú ház falán avatták fel.
Magyarország és a Kárpát-medence legnagyobb borrendi összejövetelét tartották Székesfehérváron, a Királyi Napokon. Az ország történelmi és hagyományos borvidékeiről érkezett küldöttségek a zártkörű szakmai programok mellett hagyományosan felvonultak a Belvárosban, ahol volt boráldás és borlovag-avatás is.
A Fehérvári Big Band showműsora Hámori János vezetésével a nagyzenekari jazz igazán hangulatos, nagyszabású rendezvénye volt a Broadway legnagyobb slágereivel.
Az Öreghegyi Mulatság keretében nyílt meg az a kiállítás, amely Székesfehérvár olasz testvérvárosának legszebb helyeit mutatja be. A tárlatot dr. Cser-Palkovics András polgármester és Simone Maccaferri, Cento alpolgármestere nyitotta meg.
Hosszú évek óta hagyomány, hogy a Szent István napját megelőző napon rendezik Öreghegyen a városrész legnagyobb ünnepét, az Öreghegyi Mulatságot. Idén sem volt ez másként, a 27. rendezvényen a szórakoztató zenés-táncos színpadi műsorszámok mellett a meghívott borrendek felvonulásával, az Öreghegy Bora 2018 címek kihirdetésével, kenyér- és boráldással várták a vendégeket.
Muzsikaforgataggal zárult a Székesfehérvári Királyi Napok koncertsorozata a Zichy színpadon: a magyar népzene, a könnyűzenei műfajok és a klasszikus hangszerelés sajátos világa varázsolta el a közönséget.
Augusztus 20-án, Szent István király ünnepén a város papságával együtt celebrált szentmisét Spányi Antal, püspök a Szent Imre templomban. A szentmise után a főpásztor megáldotta az új kenyeret, amely a családi jólét és a jövő jelképe, majd Isten áldását kérte valamennyi magyar család kenyerére és életére.
A nemzetközi néptáncfesztivál után ismét beköltözött a népi kultúra Székesfehérvár Belvárosába. „Dunán innen, Dunán túl” mottóval második alkalommal költözött az élő népművészet a Fő utcára a Székesfehérvári Királyi Napok keretein belül.
Fehérvári joggal Szent István ünnepén - ünnepi közgyűlés első királyunk lovasszobránál
Ünnepi közgyűlést színhelye volt a Szent István tér augusztus 20-án. Az ünnepségen Cser-Palkovics András polgármester emlékezett a "fehérvári jogra", majd a város fejlődéséről szólva kiemelte, hogy a múlt és a jövő együtt teszi erősebbé Fehérvárt. Az ünnepi közgyűlésen átadták az idei Székesfehérvár Díszpolgára és a Pro Civitate díjakat, valamint a Székesfehérvár Tiszteletbeli Polgára címet is. A Közgyűlést megelőzően államalapító királyunk előtti tiszteletadás volt a Nemzeti Emlékhelyen.
Táncra magyar! - néptáncegyüttesek gálája a Királyi Napok utolsó estéjén a Belvárosban
Idén is sokan voltunk a Palotavárosi tavaknál az ünnepi tűzijátékon