Székesfehérvár a dinamikus város - pályázati eredményekről tájékoztatott a polgármester

 A 2004-2006-os időszakban az Nemzeti Fejlesztési Ügynökség statisztikái alapján Székesfehérváron volt a legmagasabb a nyertes uniós pályázatok lakosságarányos száma a régióközpontok között - hangzott el azon a sajtótájékoztatón, amit a város polgármestere Warvasovszky Tihamér és a Projektmenedzsment Iroda munkatársai tartottak szerdán a Hiemer-házban. Az elmúlt három évben mintegy másfél milliárd forintnyi támogatást használt fel a város a befejezett fejlesztésekre, jelenleg pedig 5.4 milliárdnyi pályázati pénz felhasználása folyik olyan programokban, mint a panelfelújítás, a Hiemer-ház II. ütemének rekonstrukciója vagy a Térségi Integrált Szakképző Központ megvalósítása.
2007.11.01. 04:00 |
 A 2004-2006-os időszakban az Nemzeti Fejlesztési Ügynökség statisztikái alapján Székesfehérváron volt a legmagasabb a nyertes uniós pályázatok lakosságarányos száma a régióközpontok között - hangzott el azon a sajtótájékoztatón, amit a város polgármestere Warvasovszky Tihamér és a Projektmenedzsment Iroda munkatársai tartottak szerdán a Hiemer-házban. Az elmúlt három évben mintegy másfél milliárd forintnyi támogatást használt fel a város a befejezett fejlesztésekre, jelenleg pedig 5.4 milliárdnyi pályázati pénz felhasználása folyik olyan programokban, mint a panelfelújítás, a Hiemer-ház II. ütemének rekonstrukciója vagya  Térségi Integrált Szakképző Központ megvalósítása.


 Székesfehérvár a dinamukus város - pályázati eredmények - (Power Point prezentáció 2.77 MB)

 A Hiemer-ház első ütemének felújítása tavaly hét hónap alatt fejeződött be, amire 600 millió forintos támogatást nyert Székesfehérvár a Regionális Operatív Program pályázaton, Turisztikai Vonzerő Fejlesztésére. Az önkormányzat információ-szolgáltató tevékenységének fejlesztése révén újult meg Székesfehérvár internetes oldala, amin e-közigazgatási funkciók is helyet kaptak, illetve Székesfehérvár Önkormányzata adatvagyonának másodlagos hasznosítása is elkészült. Ennek eredménye, hogy a térinformatikai rendszerrel sikerült támogatást nyújtani a kis- és közép vállalkozásoknak illetve az itt lakóknak. Ezekre a programokra több mint 410 millió forintot nyert a város. Az állati hulladékok kistérségi szintű kezelési rendszerének kialakítása, infrastruktúra fejlesztése a székesfehérvári kistérség területén pályázat által 86 milliós beruházás fejeződik be a város határában, így a gyepmesteri telep  modern, korszerű állati hulladékgyűjtő- és átrakó teleppé válik. A Nappali Szolgáltató Centrum megépítésére 238 millió forintot nyert az önkormányzat a társadalmi befogadást támogató szolgáltatások infrastrukturális fejlesztése céljából. A Vállalkozói Információs Központot is pályázaton elnyert pénzből valósította meg a város az Inkubátorházban, erre 19 millió forintnyi pénzt nyertek, míg a Partnerség a Fejéri foglalkoztatási helyzet javításáért programon 47 millió forinttal segíti a város a megye déli részén a munkanélküliség csökkentését. A közmunkaprogramban 41 embert tudott a Városgondnokság foglalkoztatni az idén, amire több mint 11 millió forntnyi pályázati pénz érkezett. A nemrégiben elkészült a Turisztikai információs táblarendszer, így a városban összesen 205 oszlop került telepítésre, amire megközelítőleg 500 táblát szereltek fel. A programra 17 millió forintnyi támogatást nyert Székesfehérvár. A sajtótájékoztatón az is elhangzott, hogy az idén a nyári programokra is nyert pályázati pénzt az önkormányzat, amiből a Harmonia Albensist, a Musica Regiat és a Királyi Napokat támogatta a város.



 A pályázati önrész biztosítására szóló önerő alapból mintegy 83 millió forintnyi elnyert támogatás érkezett Székesfehérvárra. A folyamatban lévő pályázatok kapcsán elhangzott, hogy jelenleg 5.4 milliárd forint felhasználása folyik Székesfehérváron. A Térségi Integrált Szakképző Központ megvalósítására 370 és 730 millió forintot nyert a város, amiből jól felszerelt, korszerű tanműhelyeket alakítottak ki az informatika, gépészet, kereskedelem-marketing és elektronika-elektrotechnika szakmacsoportok képzésére.

A Munkaerő-piaci monitoring pályázat eredménye hamarosan látható lesz, hiszen november közepén indul a www.mupsz.hu, a város foglalkoztatási portálja. Ez utóbbi programra 47 millió forintot nyert a város. A Hiemer-ház felújításának folytatására 710 milliós forrást nyert el Székesfehérvár a Norvég Alapból. Az Európa Köztünk Van pályázaton Székesfehérvár, Csór, Bakonykuti, Iszkaszentgyörgy és Szabadbattyán közösen nyert pénzt olyan programokra, amivel hétvégenként EU-s tájékoztató napokat tartanak a településeken, hogy közelebb hozzák az Európai Uniót az ott élőknek. A panellakások felújítására idén összesen 5.4 milliárd forintot költ a város, amiből 3.6 milliárdnyi állami pénzt nyert Székesfehérvár. A város panellakásainak így a 90%-a megújul. A Nyitott Tornatermek, Tárt Kapus Létesítmények programot is pályázati pénzből működteti az önkormányzat. A programra 1.2 millió forintot nyert az önkormányzat. Az ún. 1+1 Forintos programon, ami a belterületi utak felújítását támogatja, idén 14 millió forintot nyert a város.


 Székesfehérvár a dinamukus város - pályázati eredmények - (Power Point prezentáció 2.77 MB)

 Az előkészítés alatt álló projektek közül a város polgármestere kiemelte a Királyi Séta - Történelmi időutazás az ezeréves Székesfehérváron programot, amivel a Nemzeti Emlékhely fejlesztése, a Fő utcán fény- és hangjáték, Városmakett és a Királyi játszópark készülne el mintegy 2.35 milliárd forintból. A következő évek legnagyobb fejlesztései között található az Alba Innovációs Park megvalósítása a MAgyar Tudományos Akadémiával, a Fő utca rehabilitációja és a Hiemer-Font-Caraffa épülettömb felújításának III. üteme és a Sóstó Természetvédelmi Terület teljes rehabilitációja is.

Városfejlesztés

  1. Iskolafelújítás a megvalósulás útján

    A konkrét megvalósulás útjára lépett a Székesfehérvári Szakképzési Centrum komplex projektje, amelynek során 6,4 milliárd forint európai uniós támogatás segítségével újul meg a centrum hat intézménye. A Deák Ferenc Technikum és Szakképző Iskolában tartott tájékoztatón nem csak a közel 13 ezer iskolabútor beszerzéséről esett szó, hanem az iskolák épületfelújításának és eszközbeszerzéseinek részleteiről is.

    2024.12.18.
  2. Megnyílt a szárazréti bölcsőde

    Új, 28 férőhelyes bölcsőde épült a Bodrogi utcában Feketehegy-Szárazrét gyermekei számára. A projekt a Széchenyi Terv Plusz program keretében valósult meg 420 millió forint vissza nem térítendő európai uniós és hazai támogatás, továbbá közel 19 és fél millió forint önkormányzati hozzájárulás segítségével. A Hit Gyülekezete fenntartásában működő intézmény pénteken ünnepélyes keretek között nyitotta meg kapuit.

    2024.12.13.
  3. Új iskolabútorok

    Új iskolabútorokat kaptak mintegy 850 millió forint értékben a Székesfehérvári Szakképzési Centrum fenntartásában működő intézmények. A technikumokba összesen 12.810 darab bútor – székek, asztalok, szekrények – érkeztek. A hat iskolában megvalósult beruházásról sajtótájékoztatón számoltak be a Váci Mihály Technikumban, ahol be is mutatták az új, színes berendezéseket.

    2024.12.10.
  4. Megújul a könyvtár

    Mintegy 370 millió forintból újulhat meg a Vörösmarty Mihály Könyvtár olvasótermi épülete. Egy patinás épület nyeri vissza régi fényét, az épületen belül pedig új programokkal is készülnek – osztotta meg a jó hírt közösségi oldalán dr. Cser-Palkovics András polgármester.

    2024.12.10.