Székesfehérvár ad otthont a 41. Országos Honismereti Akadémiának

 Hétfőn délelőtt a Kodolányi János Főiskolán tartották a XLI. Országos Honismereti Akadémia ünnepélyes megnyitóját, melynek a Szent István Emlékévben Székesfehérvár ad otthon. A programok összeállításánál az 1938-as székesfehérvári események felidézése volt a célt.  Az érdeklődők kedden a Szent István-i államaról, a királyhoz kötődő ereklyékről és István királyról szóló Fejér megyei történeti mondákról is hallhatnak előadást. A programok minden érdeklődő számára nyilvánosak és ingyenesek.
 Az akadémia részletes programját ITT töltheti le!
2013.07.01. 14:24 |
Hétfőn délelőtt a Kodolányi János Főiskolán tartották a XLI. Országos Honismereti Akadémia ünnepélyes megnyitóját, melynek a Szent IStván Emlékévben Székesfehérvár ad otthon. A programok minden érdeklődő számára nyilvánosak és ingyenesek.
 Az akadémia részletes programját ITT töltheti le!

 A Szent István Emlékév egyik kiemelkedő programjaként a Honismereti Szövetség, a Fejér Megyei Honismereti Egyesület és Székesfehérvár Önkormányzata szervezte a több napos rendezvényt, melyre a szövetség 130 elkötelezett tagja érkezett az ország különböző pontjairól és határon túlról is.
 Az akadémia ünnepélyes megnyitóját a Kodolányi János Főiskola Szabadságharcos úti főépületében tartották, majd délután emlékfát ültettek a Jávor Ottó téren. A résztvevők megismerkednek a város közgyűjteményeivel, helytörténeti nevezetességeivel, és a Magyar Szent Család ereklyéivel.

 Az akadémia megnyitóján Cser-Palkovics András polgármester is ott volt, aki arról beszélt, hogy tisztában kell lennünk saját országunk örökségével, amit ápolni kell. Köszönetet mondott a honismereti akadémia szervezőinek, hogy a Szent István Emlékév tiszteletére Székesfehérvár, a nemzet történelmi fővárosa adhat otthont a rendezvénynek. A fiatalok történelmi nevelésvel kapcsolatban pedig elmondta, hogy arra kell törekedni, hogy a diákok tisztában legyenek a magyarság és Székesfehérvár történelmével.
 A honismereti akadémián Szent Istvánról szóló előadások hangzanak el, illetve a szekcióüléseken az uralkodó Kárpát-medencei emlékezetéről, személyéhez kötődő emlékjelekről, emlékhelyekről és a néphagyományban megjelenő alakjáról is szó lesz. Csütörtökön a résztvevők tanulmányútra indulnak Fejér megyébe és az utolsó napon, pénteken a szekcióvezetők beszámolójával és a hét értékelésével zárul a Honismereti Akadémia. A programok - a tanulmányút kivételével - minden érdeklődő számára nyilvánosak és ingyenesek.

 Debreczeni-Droppán Béla, a Honismereti Szövetség elnöke, elmondta, hogy a közösség legfontosabb találkozási lehetősége az Országos Honismereti Akadémia, amelyet idén már 41. alkalommal rendeznek meg.
 Az érdeklődők kedden a Szent István-i államaról, a királyhoz kötődő ereklyékről és István királyról szóló Fejér megyei történeti mondákról is hallhatnak előadást. Július 3-án első szent királyunk alakjához kötődő képzőművészeti alkotásokról, népi énekekről, emlékjelekről és emlékhelyekről lesz szó. A honismereti akadémia alatt olyan neves szakemberektől hallhattunk érdekes előadásokat, mint Lukács László, Demeter Zsófia, Halász Péter, Biczó Piroska és Mózessy Gergely.