-
Használt autót Fehérvárról
Az egyik legnépszerűbb magyar használtautó-portál összegyűjtötte a 2024-es esztendő legjeit. ezekből kiderült, hogy a legtöbb autóhirdetést az idén - mintegy 36 ezret - Székesfehérváron adták fel.
2024.12.19. -
Kyndryl munkavállalói élmény
A Kyndryl a világ legnagyobb IT infrastruktúra-szolgáltatója Magyarországon elnyerte a Great Place To Work® minősítést™. A rangos elismerés kizárólag azon alapul, hogy a jelenlegi munkatársak mit mondanak a Kyndrylnél szerzett tapasztalataikról. A Great Place To Work® a munkahelyi kultúra, a munkavállalói élmény és a vezetői magatartás globális elismerése, amely bizonyítottan piacvezető bevételt, a munkavállalók megtartását és fokozott mértékű innovációt eredményez.
2024.12.16. -
Videoton évzáró
A Videoton vállalatcsoport idei nettó árbevétele 300 milliárd forint körül alakulhat - jelentette be a cégcsoport elnök-vezérigazgatója pénteki évzáró ünnepségükön. Széles Gábor elmondta, hogy árbevételük valamelyest csökkent az előző évhez képest. Legutóbb a 2009-es gazdasági válság évében volt némi csökkenés a korábbi üzleti év árbevételéhez képest - jegyezte meg.
2024.12.13. -
Székesfehérvár Gazdaságáért
Ünnepélyes keretek között adták át a „Székesfehérvár Gazdaságáért” díjat kedden este a Hiemer-házban. A 2024-es esztendő díjazottja Kis István, a Harman Becker Kft. korábbi ügyvezető igazgatója. A szakmájában elismert, köztiszteletben álló szakember Székesfehérvár gazdasági fejlődésének előmozdítása érdekében végzett kiemelkedő szakmai munkája elismeréseként vehette át az elismerést.
2024.12.04.
Székesfehérvár és Fejér megye fejlesztési lehetőségeiről tárgyaltak a Városházán
A GINOP, azaz a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program olyan operatív program, amely a magyar kormány és az EU által közösen elfogadott célokat támogat, és ezek elérésére pályázatokat ír ki. E program legfontosabb célja a hazai kis- és középvállalkozások versenyképességének fejlesztése és növekedésének elősegítése. Ezt kiegészítő cél a foglalkoztatás bővítése versenyképes munkahelyek létrehozásának segítésével.
„A fejlesztési források felhasználása új szakaszba, mintegy mérföldkőhöz ért. Az 1300 milliárd forintos rendelkezésre álló összegnek egy részét célzottan a megyék kapják meg előre meghatározott összegben, míg a másik felét a megyei jogú városok. Ebből Fejér megye 36,1 milliárd forintot kap a következő évek folyamán, míg a két megyei jogú város Székesfehérvár 18,6 milliárd forintot, Dunaújváros pedig 9,6 milliárd forintot.” – mondta el Rákossy Balázs, a Nemzetgazdasági Minisztérium európai uniós források felhasználásáért felelős államtitkára, aki hozzátette: „a GINOP keretében Fejér megyében a mai napig 430 nyertes pályázat van a kis- és középvállalkozások között, akik számára ez összesen több mint 33 milliárd forintot jelent, míg Székesfehérváron további 160 sikeres pályázót hirdettek ki további 11,5 milliárd forint értékű támogatási összeggel.”
Fejér megye és Székesfehérvár vonatkozásában beszélt arról a sajátos helyzetről, miszerint a foglalkoztatás tekintetében a munkaerőhiány problémájával kell megküzdeni. Mint mondta, bízik abban, hogy ezt a helyzetet e források bevonásával is kezelni lehet a következő időszakban.
Újítás, hogy amennyiben a nyertes pályázókkal a szerződéskötések a kormány részéről megtörténnek, akkor a kivitelezésekhez szükséges teljes összeget meg fogják kapni a települések. Így a vállalkozókat, alvállalkozókat ki fogják tudni majd fizetni. A másik pedig, hogy ezek a beruházások számos engedélyeztetési eljárást kívánnak meg, amik a kormányhivatalokon keresztül kiemelt ügyrendben kerülnek majd elbírálásra, így a forrásokat sokkal hatékonyabban és gyorsabban, valamint olcsóbban tudják majd felhasználni.
Székesfehérvár polgármestere, dr. Cser-Palkovics András megköszönte, hogy a GINOP soros ülését városunkban tartja, amely nagyon fontos ablaka a fejlesztéspolitikának. Kiemelte, az uniós források felhasználása, a gazdaságfejlesztés 60%-a ezen a területen kerül elköltésre. S ez a fenntarthatóság és a fejlődés érdekében így van jól. Majd elmondta, a TOP és a GINOP források egymást tudják erősíteni, s mindkettő akkor fog jól működni, hogyha a másik jól működik. Ezért jó, hogy ezek államtitkársági szinten egy kézben vannak. Hangsúlyozta, hogy kiváló együttműködés volt jellemző az Államtitkársággal akár a tervezési időszakban, akár most a végrehajtási időszakban is.
„2010-től, azaz a Szent István király alkotta megyerendszer megerősítésétől kezdve Fejér megye – civilek, egyházak, intézmények bevonásával - létrehozott egy fejlesztési tervet. A kistelepülések pályázatainak kezelésére létrehoztak egy céget, így a 108 fejér megyei település és a két megyei jogú város közös koncepciót alakított ki a források egymásra épülő felhasználásáról.” – tájékoztatott dr. Molnár Krisztián, a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke, aki hozzátette, a gazdasági mutatók terén kedvező helyzetben van a megye. 2016 év elejére – a fővárost nem számítva – az egy főre jutó vásárlóerő, valamint a bruttó átlagkereset terén a megyék rangsorában első helyen állunk, míg az egy főre eső GDP országosan a megyék rangsorában a harmadik helyen áll Fejér megye.
dr. Molnár Krisztián beszélt a megye „kétarcúságáról” is. Elmondta, hogy vannak nagyon fejlett részek északon, míg Fejér megye déli része elmaradottabb. Így, mint mondta, szükséges a megye déli részének specifikus felzárkóztatása az északi fejlesztésekkel párhuzamosan.