-
XVIII. Fejér vármegyei Prima Díj
A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének Fejér Vármegyei Szervezete tizennyolcadik alkalommal adta át a Fejér Vármegyei Prima díjakat, az elismeréseket idén is olyan személyek, illetve intézmények vehették át, akik a saját területükön maradandót alkottak. A Prima díjat idén Prof Dr. Györök György egyetemi tanár, Janota Zoltán tizenkilencszeres Ironman, Dr. Szekeres Ferenc szájsebész szakorvos és Dr. Gruiz Andrea gyermekorvos vehette át. Az ünnepség keretében adták át az idei "Év Vállalkozója" díjakat is.
2024.11.22. -
Openhouse iroda nyílt
Pénteken délelőtt ünnepélyes keretek között nyitották meg az Openhouse Ingatlan hálózat székesfehérvári franchise partnerének új irodáját a Távirda utca 39. szám alatt. A cég, amely bérleményből költözött saját tulajdonú ingatlanba, az elmúlt években piacvezető lett a városban és sikeresnek mondhatja magát mind a hitel-, mind pedig az ingatlan üzletágban.
2024.11.22. -
Hackaton győztesek
24 csapat jelentkezett az ország számos pontjáról az idei Harman Hackathon ötlet- és prototípusfejlesztő versenyre, amelynek döntőjében nyolc középiskolai és nyolc egyetemi csapat mérkőzött meg 24 óra alatt. A legjobb, a közlekedésben résztvevők biztonságát növelő műszaki eszközöket a székesfehérvári egyetemisták alkotta KÁVÉ és a pécsi középiskolások alkotta SLEEP készítette.
2024.11.16. -
3. Harman Hackathon
24 órája van a csapatoknak, hogy környezetére reagáló közlekedésbiztonsági eszközt találjanak ki és készítsék el a működő modelljét - elindult a 3. Harman Hackathon döntője. A nyolc egyetemi és nyolc középiskolai csapat a Sóstói Stadionban lázas munkával tölti majd az előttünk álló éjszakát, hogy szombaton bemutathassa a működő modellt, illetve a termék portfólióját a zsűri előtt.
2024.11.15.
Székesfehérvár és Fejér megye fejlesztési lehetőségeiről tárgyaltak a Városházán
A GINOP, azaz a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program olyan operatív program, amely a magyar kormány és az EU által közösen elfogadott célokat támogat, és ezek elérésére pályázatokat ír ki. E program legfontosabb célja a hazai kis- és középvállalkozások versenyképességének fejlesztése és növekedésének elősegítése. Ezt kiegészítő cél a foglalkoztatás bővítése versenyképes munkahelyek létrehozásának segítésével.
„A fejlesztési források felhasználása új szakaszba, mintegy mérföldkőhöz ért. Az 1300 milliárd forintos rendelkezésre álló összegnek egy részét célzottan a megyék kapják meg előre meghatározott összegben, míg a másik felét a megyei jogú városok. Ebből Fejér megye 36,1 milliárd forintot kap a következő évek folyamán, míg a két megyei jogú város Székesfehérvár 18,6 milliárd forintot, Dunaújváros pedig 9,6 milliárd forintot.” – mondta el Rákossy Balázs, a Nemzetgazdasági Minisztérium európai uniós források felhasználásáért felelős államtitkára, aki hozzátette: „a GINOP keretében Fejér megyében a mai napig 430 nyertes pályázat van a kis- és középvállalkozások között, akik számára ez összesen több mint 33 milliárd forintot jelent, míg Székesfehérváron további 160 sikeres pályázót hirdettek ki további 11,5 milliárd forint értékű támogatási összeggel.”
Fejér megye és Székesfehérvár vonatkozásában beszélt arról a sajátos helyzetről, miszerint a foglalkoztatás tekintetében a munkaerőhiány problémájával kell megküzdeni. Mint mondta, bízik abban, hogy ezt a helyzetet e források bevonásával is kezelni lehet a következő időszakban.
Újítás, hogy amennyiben a nyertes pályázókkal a szerződéskötések a kormány részéről megtörténnek, akkor a kivitelezésekhez szükséges teljes összeget meg fogják kapni a települések. Így a vállalkozókat, alvállalkozókat ki fogják tudni majd fizetni. A másik pedig, hogy ezek a beruházások számos engedélyeztetési eljárást kívánnak meg, amik a kormányhivatalokon keresztül kiemelt ügyrendben kerülnek majd elbírálásra, így a forrásokat sokkal hatékonyabban és gyorsabban, valamint olcsóbban tudják majd felhasználni.
Székesfehérvár polgármestere, dr. Cser-Palkovics András megköszönte, hogy a GINOP soros ülését városunkban tartja, amely nagyon fontos ablaka a fejlesztéspolitikának. Kiemelte, az uniós források felhasználása, a gazdaságfejlesztés 60%-a ezen a területen kerül elköltésre. S ez a fenntarthatóság és a fejlődés érdekében így van jól. Majd elmondta, a TOP és a GINOP források egymást tudják erősíteni, s mindkettő akkor fog jól működni, hogyha a másik jól működik. Ezért jó, hogy ezek államtitkársági szinten egy kézben vannak. Hangsúlyozta, hogy kiváló együttműködés volt jellemző az Államtitkársággal akár a tervezési időszakban, akár most a végrehajtási időszakban is.
„2010-től, azaz a Szent István király alkotta megyerendszer megerősítésétől kezdve Fejér megye – civilek, egyházak, intézmények bevonásával - létrehozott egy fejlesztési tervet. A kistelepülések pályázatainak kezelésére létrehoztak egy céget, így a 108 fejér megyei település és a két megyei jogú város közös koncepciót alakított ki a források egymásra épülő felhasználásáról.” – tájékoztatott dr. Molnár Krisztián, a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke, aki hozzátette, a gazdasági mutatók terén kedvező helyzetben van a megye. 2016 év elejére – a fővárost nem számítva – az egy főre jutó vásárlóerő, valamint a bruttó átlagkereset terén a megyék rangsorában első helyen állunk, míg az egy főre eső GDP országosan a megyék rangsorában a harmadik helyen áll Fejér megye.
dr. Molnár Krisztián beszélt a megye „kétarcúságáról” is. Elmondta, hogy vannak nagyon fejlett részek északon, míg Fejér megye déli része elmaradottabb. Így, mint mondta, szükséges a megye déli részének specifikus felzárkóztatása az északi fejlesztésekkel párhuzamosan.