-
Az egész részei
Különleges kiállításnak ad otthon egy hónapon át a Vörösmarty Mihály Könyvtár Széna téri Tagkönyvtára. A Frim Jakab Képességfejlesztő Szakosított Otthon lakóinak munkáit vonultatja fel a tárlat, ami a Down-világnaphoz, az autizmus világnapjához és a tavasz eljöveteléhez is kapcsolódik.
2025.03.31. -
Feltöltődés Istennél
Egy négyrészes előadássorozatot rendeznek a református gyülekezetek Székesfehérváron. A mindenki által szabadon látogatható programokra a Budai Úti Református Gyülekezeti Házban kerül sor április 1-je és 4-e között.
2025.03.31. -
Szívből-nőktől
Szívből-nőktől címmel rendeztek dzsessz dalestet a Szent István Művelődési Házban. A koncerten Stirbu Viktória és Kiss Dóra énekművészek vezették el a közönséget a szerelem birodalmába.
2025.03.31. -
Nagyböjti hangverseny
Az Alba Regia Szimfonikus Zenekar 2024/25-ös Ünnepi sorozatának záró estjét tartották a Budai úti Református templomban.
2025.03.31.
Székesfehérvár múltja és jelene - megnyílt Halmay Tivadar tárlata a Nyitrai úti Közösségi Házban

„Szeretjük ezt a várost és szeretjük a város múltját, mely azokra az időkre is rámutat, melyek során a magyar törzsek szövetsége állammá alakult, szakrális események helyszínét biztosítva.
Látni és láttatni ezt ma feladat, de mindehhez szükséges az a tudás is, ami többé, teljesebbé teszi a látottak élményét.” - emelte ki bevezető gondolataiban házigazdaként László Tibor, lelkipásztor, aki köszönetet mondott a közösség és a város támogatásáért.

„Ez a közösségi tér több okból jöhetett létre. Elsősorban Isten dicséretére. Másodsorban egy közösség összefogására és a kultúra kiemelt szerepének szolgálatára.” - hangsúlyozta a polgármester.
„Mindezeknek nagyon szép alkalma ez a kiállításmegnyitó. Köszönetet jöttem mondani Halmay Tivadarnak, a művésznek, aki sok minden más mellett lehetőséget adott nekünk arra, hogy szeretett városunkat, Székesfehérvárt egy kicsit máshogy lássuk, máshogy fogadhassuk be. A múltját is jobban megértsük és a jelenét is egy kicsit máshogy nézzük.” - tette hozzá Dr. Cser-Palkovics András.
„A tárlat legújabb darabja a - mintegy két héttel ezelőtt elkészült - Varkocs György halálát ábrázoló festmény feltárásokból, régi történeti forrásokból táplálkozik. A mű Magyarország történetének 1540-1543-ig tartó esztendeit sűríti magába egy képen.” - emelte ki a tárlathoz kapcsolódó történelmi háttér ismertetésében Dr. Fülöp Gyula régész, a Szent István Király Múzeum volt igazgatója.
Az alkotót Szakál Antal, szobrászművész, pályatárs, barát is méltatta. "Az alkotó részletes alapossággal készült festményeiből jól látszik, hogy ésszel és szívből születnek festményei." - mint mondta.