-
Nyolc nemzetiségi önkormányzat kezdte meg a munkát
Az új ciklusban összesen nyolc nemzetiségi önkormányzat képviselői kezdték meg munkájukat. A székesfehérvári kisközösségeket segítő testületek elnökeivel szerdán délután találkozott dr. Cser-Palkovics András.
2024.11.20. -
Lakossági fórum Öreghegyen
A közlekedés volt az egyik legfontosabb téma az Öreghegyi lakossági fórumon, ahova szerdán kora este Östör Annamária a 12. számú választókörzet önkormányzati képviselője várta a városrészben élőket. Szó volt arról, hogy várhatóan a jövő évi városi költségvetés tartalmazza majd a Nagyszombati felújításának első ütemét, a Pozsonyi út teljes felújítására pedig 2025 március végéig nyújtja be pályázatát Fehérvár.
2024.11.20. -
Modern eszközöket kaptak
A Soponyai Iskoláért Alapítvány és a Kodolányi János Egyetem együttműködésében a Magyar Falu Program támogatásával modern élménypedagógiai eszközökkel gazdagította a Zichy János Általános Iskola felszereltségét.
2024.11.22. -
Előadás a genetikai módosításokról
A genetikai módosításokról és a GMO-król hallhattak előadást az érdeklődők a Mathias Corvinus Collegium Székesfehérvári Képzési Központjában. Az előadó ezúttal Toldi Ottó, az MCC Klímapolitikai Intézetének vezető kutatója volt.
2024.11.22.
Székesfehérvár városa felajánlja, hogy átveszi a Szent György Kórház üzemeltetését
Székesfehérvár városa át kívánja venni a Fejér Megyei Szent György Kórházat, amelyet jelenleg a Fejér Megyei Önkormányzat üzemeltet. –jelentette be mai, rendkívüli sajtótájékoztatóján Székesfehérvár polgármestere. Nagy jelentőséggel bíró bejelentés aktualitását a polgármester azzal indokolta, hogy most van országos egészségügyi reform, ami lehetővé teszi a változtatásokat, illetve a Fejér Megyei Önkormányzat is most keres partnereket. „Felelősséget érzünk a székesfehérvári betegek iránt és a kórház dolgozói iránt, akiknek nagy része fehérvári lakos.” –tette hozzá Warvasovszky Tihamér polgármester.
„Aggodalommal figyeljük a Szent György Kórház üzemeltetési pályázatával kapcsolatos eseményeket. Nem látjuk mennyire lesz biztosított és zavartalan a fehérvári betegek ellátása. A fentiek miatt azzal a javaslattal élek a megyei önkormányzat közgyűlése felé, hogy a város vegye át a megyétől a Szent György Kórházat.– mondta el Warvasovszky Tihamér polgármester.
„Ezért kértem levélben elnök urat, hogy kezdjen érdemi tárgyalásokat Székesfehérvárral a kórház átadását illetően.” –tette hozzá Székesfehérvár polgármestere, aki kiemelte, Székesfehérvár feladata - amelynek jó színvonalon eleget is tett eddig - a jó színvonalú alapellátás, a háziorvosi és gyermekorvosi szolgálta és ügyelet működtetése. A város minden évben költségvetési lehetőségeihez képest eddig is igyekezett segíteni a kórház működését elsősorban azért, mert a kórház betegeinek jelentős része fehérvári.
A bejelentés kapcsán Világosi Gábor SZDSZ frakcióvezető elmondta, tarthatatlan a jelenlegi helyzet az egészségügyben. „Magyarországon 100 Ft-ból 8 Ft-ot költünk egészségügy finanszírozására, ezzel olyan országokkal kellene egy mezőnyben lennünk mint Spanyolország, Dánia, Egyesült Királyság, Olaszország” – emelte ki az országgyűlési képviselő, aki a bajok forrását abban látja, hogy pazarló módon költjük el ezt a pénzt.
Pénzes Mihály MSZP frakcióvezető a lépés helyességét azzal indokolta, hogy közigazgatási reform előtt áll az ország: a megyei közigazgatási szint helyett a régiós politika kerül előtérbe. „Székesfehérvár régióközponti szerepe megkérdőjelezhetetlen, így hamarosan úgyis azzal szembesülnénk, hogy a város lenne a kórház gazdája… Jobb elébe menni a dolgoknak, ha most átvesszük, meg tudjuk oldani a problémákat.” –mondta a frakcióvezető, aki szerint régiós szinten is Székesfehérvárnak van a legnagyobb intézményrendszere, mivel több mint 100 intézményt tud működtetni eredményesen és jó színvonalon. „A város vezető gazdasági ereje is feljogosít erre a lépésre” – tette hozzá Pénzes Mihály.