Székesfehérvári segítség a gátakon - a Városgondnokság 30 fős csoportja Kisapostagon dolgozik

Vasárnap este egy 30 fős csoport indult a Városgondnokságról Kisapostagra, hogy segítse az árvíz elleni védekezést Fejér megyében és hétfőn reggel is további munkások indultak a Dunához.. Székesfehérvár már napokkal ezelőtt felajánlotta segítségét a Katasztrófavédelmi Igazgatóságnak, most szükség is van az útnak indított csoport munkájára. Reggel óta több mint kétszázan – köztük hivatásos tűzoltók, rendőrök, önkéntes tűzoltó egyesületek, polgárőrök és lakossági önkéntesek - vesznek részt az árvízi védekezésben június 10-én Fejér megyében.
2013.06.10. 09:36 |
Röviddel este hat óra előtt 30 fős csoport indult a Városgondnokságról Kisapostagra, hogy segítse az árvíz elleni védekezést Fejér megyében. Székesfehérvár már napokkal ezelőtt felajánlotta segítségét a Katasztrófavédelmi Igazgatóságnak, most szükség is van az útnak indított csoport munkájára.
Hétfőn reggel újabb csapat indult Kisapostagra, ahol az árvízi védekezésben segítenek.
Kisapostagnál segíti az árvízi védekezést az a 30 főből álló csoport, amelyet a Városgondnokság indított útnak vasárnap, röviddel este hat óra előtt.
 
Sikerült megvédeni a házakat Kisapostagon

  Az áradó Duna nyomásától áttört a víz egy nyúlgáton június 9-én, vasárnap éjszaka Kisapostagon. A katasztrófavédelem hivatásos állományának és önkénteseknek az azonnali, gyors, összehangolt munkájának köszönhetően sikerült megakadályozni, hogy a víz a lakásként használt épületekbe betörjön.

  Kisapostagon az áradó Duna kilencven ember otthonát veszélyezteti a Panoráma úti üdülősoron. A megelőzés részeként csütörtöktől homokzsákokkal védték be az épületeket és egy kilométer hosszan nyúlgátat építettek ki. A nyúlgát által védett terület legmélyebb pontján, ahol a folyó a legnagyobb nyomást gyakorolta a védműre, vasárnap éjszaka öt-hét méter hosszan áttört a homokzsákokon a víz és három épület udvarára befolyt. A védekezésben részt vevő Nógrád és Heves megyei hivatásos katasztrófavédelmi mentőcsoportok, valamint önkéntesek körülbelül háromórás megfeszített, összehangolt munkával, a vízügy szakmai segítségével újabb két védvonalat építettek ki, és a belsőt bordás megtámasztással biztosították. Így hajnalra sikerült megállítani a vízszint emelkedését a kertekben. Az áradó folyó a gyors fellépésnek köszönhetően az épületeket nem érte el. Az éjszakai védekezésben mintegy hatvanan vettek részt.

 Székesfehérvár városa már napokkal ezelőtt felajánlotta segítségét a Fejér Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóságnak, a helyszíni műveletirányító tiszt pedig néhány órája jelezte: a Dunaújváros alatti községnél most nagy szükség van a szorgos kezekre.
Dr. Cser-Palkovics András polgármester jelzésére Bozai István városgondnok 30 fő azonnali behívásáról gondoskodott, akiket a szükséges felszereléssel és ruházattal ellátva indítottak útnak. Délutántól holnap reggelig dolgoznak a fehérvári csoport tagjai Kisapostagon, majd ha további szükség lesz a segítségre, akkor újabb csoport váltja őket.
Felkészültek a Duna tetőzésére Fejérben
Reggel óta több mint kétszázan – köztük hivatásos tűzoltók, rendőrök, önkéntes tűzoltó egyesületek, polgárőrök és lakossági önkéntesek - vesznek részt az árvízi védekezésben június 10-én Fejér megyében. A katasztrófavédelem és a vízügyi igazgatóság szakemberei felkészültek a Duna tetőzésére. A védművek állapotát folyamatosan ellenőrzik. A gátak megerősítését, a fakadó vizek apasztását a településeken készenlétben lévő hivatásos tűzoltók szükség esetén azonnal megkezdik. Az áradó Duna miatt további lakosságvédelmi intézkedésre nem volt szükség. Délelőtt kihelyezett ülést tart a megyei védelmi bizottság kibővített operatív munkacsoportja Kisapostagon, ahol értékelik az eddigi védekezési feladatokat.