Fehérváron tanácskoztak az Északnyugat-Magyarországi Gazdaságfejlesztési Zóna tagjai

Hat megyéből érkeztek Székesfehérvárra országgyűlési képviselők az Északnyugat-Magyarországi Gazdaságfejlesztési Zóna tanácskozására. Az ülés legfontosabb témája az volt, hogy a résztvevő városok és megyék egymással együttműködve hogyan tudják a leghatékonyabban felhasználni a következő évek fejlesztési forrásait.
2021.01.29. 13:45 |
Fehérváron tanácskoztak az Északnyugat-Magyarországi Gazdaságfejlesztési Zóna tagjai

Az Északnyugat-Magyarországi Gazdaságfejlesztési Zóna hat megyét - Fejér, Veszprém, Zala, Komárom-Esztergom, Vas és Győr-Moson-Sopron - valamint 9 megyei jogú várost - Dunaújváros, Székesfehérvár, Veszprém, Tatabánya, Győr, Sopron, Szombathely, Zalaegerszeg, Nagykanizsa - foglal magába.

A tanácskozást követően Cser-Palkovics András polgármester felidézte a találkozó előzményeit, kiemelve, hogy két héttel ezelőtt Veszprémben a megyei közgyűlések elnökei és a megyei jogú városok polgármesterei találkoztak. Elmondta, hogy ennek az egyeztetésnek is ugyanaz volt a célja, mint a mainak: arról volt szó, hogyan lehetne a következő évek jelentős fejlesztési forrásait a leghatékonyabban felhasználni fenntartható modellben és egymással összefogva. A polgármester nagy előrelépésnek nevezte, hogy a gazdaságfejlesztési zónában szereplő megyék és város erejüket összetéve közösen fejlődhetnek annak érdekében, hogy a következő évtizedekben is versenyképesek legyenek.

A régió gazdaságfejlesztési stratégiájának kidolgozása ősszel kezdődött, télen a projektek egyeztetése zajlott a polgármesterekkel, közgyűlési elnökökkel, kamarákkal és az országgyűlési képviselőkkel.

Navracsics Tibor kormánybiztos az ülés után hangsúlyozta, hogy először valósul meg a fejlesztéspolitika történetében az, hogy közös zónába kerülnek Dunántúl legfejlettebb, észak-nyugati megyéi, ami ugyanakkor természetes egységnek tekinthető annak ellenére, hogy korábban soha nem tartozott közös fejlesztési övezethez ez a terület. A kormánybiztos szerint az Északnyugat-Magyarországi Gazdaságfejlesztési Zóna létrehozása egyedülálló lehetőség arra, hogy közös gondolkodás induljon el abban a régióban, amely Budapesten kívül az ország legfejlettebb része. Kiemelte, hogy ennek a térségnek kétmilliós lakossága van, ami egy kis-közepes EU tagállamnak felel meg, hiszen egy Szlovénia nagyságú régióról beszélhetünk.

A kormánybiztos elmondta azt is, hogy az eddigi egyeztetésekből az látszik, hogy a régióban egyértelműen a közlekedési infrastruktúra fejlesztésére van a legnagyobb igény.

Navracsics Tibor szólt Székesfehérvár helyzetéről is, hangsúlyozva, hogy a város számára kiemelten fontos, hogy ne csússzon bele a "Budapest elővárosa" pozícióba, hanem meg tudja fogalmazni azokat a térségi együttműködési formákat, amelyek a Dunántúl vezető erejévé teszik. "A város iparát, sportéletét és oktatási infrastruktúráját nézve ez a természetes pozíció Székesfehérvár számára" - tette hozzá.

Gazdaság

  1. XVIII. Fejér vármegyei Prima Díj

    A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének Fejér Vármegyei Szervezete tizennyolcadik alkalommal adta át a Fejér Vármegyei Prima díjakat, az elismeréseket idén is olyan személyek, illetve intézmények vehették át, akik a saját területükön maradandót alkottak. A Prima díjat idén Prof Dr. Györök György egyetemi tanár, Janota Zoltán tizenkilencszeres Ironman,  Dr. Szekeres Ferenc szájsebész szakorvos és Dr. Gruiz Andrea gyermekorvos vehette át. Az ünnepség keretében adták át az idei "Év Vállalkozója" díjakat is. 

    2024.11.22.
  2. Openhouse iroda nyílt

    Pénteken délelőtt ünnepélyes keretek között nyitották meg az Openhouse Ingatlan hálózat székesfehérvári franchise partnerének új irodáját a Távirda utca 39. szám alatt. A cég, amely bérleményből költözött saját tulajdonú ingatlanba, az elmúlt években piacvezető lett a városban és sikeresnek mondhatja magát mind a hitel-, mind pedig az ingatlan üzletágban.

    2024.11.22.
  3. Hackaton győztesek

    24 csapat jelentkezett az ország számos pontjáról az idei Harman Hackathon ötlet- és prototípusfejlesztő versenyre, amelynek döntőjében nyolc középiskolai és nyolc egyetemi csapat mérkőzött meg 24 óra alatt. A legjobb, a közlekedésben résztvevők biztonságát növelő műszaki eszközöket a székesfehérvári egyetemisták alkotta KÁVÉ és a pécsi középiskolások alkotta SLEEP készítette.

    2024.11.16.
  4. 3. Harman Hackathon

    24 órája van a csapatoknak, hogy környezetére reagáló közlekedésbiztonsági eszközt találjanak ki és készítsék el a működő modelljét - elindult a 3. Harman Hackathon döntője. A nyolc egyetemi és nyolc középiskolai csapat a Sóstói Stadionban lázas munkával tölti majd az előttünk álló éjszakát, hogy szombaton bemutathassa a működő modellt, illetve a termék portfólióját a zsűri előtt.

    2024.11.15.