-
Támogatás a fehérvári fiatalokért
25 ezer dolláros támogatást adott át csütörtökön az Alba Innovárnak az Arconic Alapítvány: az egyedülálló digitális élményközpont a fehérvári iskolákban „keletkező” digitális tudás megosztását segítő platformot, valamint a VR (virtuális valóság) világába bevezető képzéseket valósíthat meg a jelentős összegből.
2025.04.03. -
Látogatás a DigiSuliban
Nagyságrendileg 80 ezer dollárral támogatta a DigiSuli segítő szándékát a Cosmopolitan Lions Club: a fehérvári iskola 2022 óta közel 30 ukrán gyermek oktatását vállalja ingyenesen. Szerdán az intézménybe érkezett Fabrício Oliveira, a Lions Clubok Nemzetközi Szövetségének elnöke, akit Székesfehérvár nevében Lehrner Zsolt alpolgármester köszöntött.
2025.04.02. -
Látogatás a Digisuliban
Fabrício Oliveirat, a Lions Clubok Nemzetközi Szövetségének elnökét fogadta a székesfehérvári Digitális Tudás Általános Iskolája.
2025.04.03. -
Együttműködés az egyetemmel
Együttműködési megállapodást kötött az Óbudai Egyetem Alba Regia Kara a Szent István Király Múzeummal. Ünnepélyes keretek között írták alá az erről szóló szerződést az egyetemen.
2025.04.03.
Székesfehérváron tartja kongresszusát a Magyar Gyermekneurológiai Társaság

1974-ben alakult meg a Magyar Gyermekneurológiai, Idegsebészeti, Gyermek- és Ifjúságpszichiátriai Társaság. Az idő múlásával és a tudomány fejlődésével a gyermekneurológia és a gyermekpszichiátria önálló tudományággá vált, ez indokolta 2012-ben a „háromlábú”-nak becézett társaság megszüntetését, és a Magyar Gyermekneurológiai Társaság megalapítását.
Elődök útján járni – ezzel a címmel rendezik meg a Társaság székesfehérvári, jubileumi kongresszusát mintegy 200 fő részvételével a Mercure Hotel Magyar Királyban.
A tanácskozás célja megemlékezni az alapítókról, terjeszteni az új orvosi ismereteket és találkozni, eszmecserélni a kollégákkal. Van ok az ünneplésre, hiszen az elmúlt 50 év alatt a diagnosztikai módszerekben olyan komoly változások történtek, mint például a mágnesesrezonancia-képalkotás, a molekuláris genetikai vizsgálatok és a videó EEG megjelenése. A terápiás módszerekben is jelentős előrelépések voltak, ide sorolható többek között a betegségmódosító terápia, a génterápia és az enzimpótló kezelések. Ma Magyarországon lehetőség van a veleszületett gerincvelői izomsorvadás, az SMA újszülöttkori szűrésére is – nyilatkozta Prof. Dr. Hollódy Katalin, a Pécsi Tudományegyetem tanszékvezető egyetemi tanára, a Társaság elnöke.

A gyermekgyógyászati betegségek között kifejezetten magas számban vannak jelen a neurológiai betegségek országos szinten.
A sürgősségi betegellátásban nagyon sokszor találkoznak az orvosok epilepsziával, görcsrohamokkal, fejfájással és egyéb idegrendszeri problémákkal. Sőt, akár stroke is előfordulhat már gyermekkorban. Sok a beteg, így fontos, hogy a gyermekneurológiai tudományág rendkívüli módon fejlődött – mondta Dr. Kálmán Andrea, a Fejér Vármegyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház Újszülött-, Csecsemő- és Gyermekosztályának osztályvezető főorvosa.
A háromnapos kongresszus megnyitóján Székesfehérvár városa nevében dr. Cser-Palkovics András polgármester köszöntötte a résztvevőket.
Mint mondta, mindig jó a különféle szakmai közösségeket vendégül látni a történelmi városban, ahol fontos a hagyományok és az értékek ápolása. A 50. évforduló önmagában nagy és szép esemény. Az ilyen találkozók lehetőséget adnak a szakembereknek a tanácskozásra, a legújabb tudományos eredmények ismertetésre és a jó gyakorlatok átadására. Hangsúlyozta, hogy a város és a fehérvári kórház között szoros az együttműködés. Fontos segíteni a helyi egészségügyi dolgozókat és a gyógyítás csúcsintézményét is, ami a meghatározó vidéki kórházak közé tartozik. A polgármester jó tanácskozást és kellemes székesfehérvári időtöltést kívánt a résztvevőknek.
Dr. Kovács Attila Miklós, a Fejér Vármegyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház megbízott főigazgatója köszöntőjében hangsúlyozta, hogy a tudományos ülések, és különösen az országos konferenciák kiemelten fontosak az intézményük életében.
A megnyitón adták át a Társaság által alapított Szénásy-emlékérmet, melyet ezúttal Dr. Siegler Zsuzsa, a Bethesda Gyermekkórház gyermekneurológus főorvosa vett át. A szombatig tartó kongresszus fő témái közé tartozik a csecsemő- és gyermekkori epilepszia diagnosztikája és terápiái, a neurológiai betegségek molekuláris genetikai vizsgálatainak sikerei és buktatói, az onkohematológiai betegségek neurológiai szövődményei és az idegsebészeti kórképek.