-
XVIII. Fejér vármegyei Prima Díj
A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének Fejér Vármegyei Szervezete tizennyolcadik alkalommal adta át a Fejér Vármegyei Prima díjakat, az elismeréseket idén is olyan személyek, illetve intézmények vehették át, akik a saját területükön maradandót alkottak. A Prima díjat idén Prof Dr. Györök György egyetemi tanár, Janota Zoltán tizenkilencszeres Ironman, Dr. Szekeres Ferenc szájsebész szakorvos és Dr. Gruiz Andrea gyermekorvos vehette át. Az ünnepség keretében adták át az idei "Év Vállalkozója" díjakat is.
2024.11.22. -
Openhouse iroda nyílt
Pénteken délelőtt ünnepélyes keretek között nyitották meg az Openhouse Ingatlan hálózat székesfehérvári franchise partnerének új irodáját a Távirda utca 39. szám alatt. A cég, amely bérleményből költözött saját tulajdonú ingatlanba, az elmúlt években piacvezető lett a városban és sikeresnek mondhatja magát mind a hitel-, mind pedig az ingatlan üzletágban.
2024.11.22. -
Hackaton győztesek
24 csapat jelentkezett az ország számos pontjáról az idei Harman Hackathon ötlet- és prototípusfejlesztő versenyre, amelynek döntőjében nyolc középiskolai és nyolc egyetemi csapat mérkőzött meg 24 óra alatt. A legjobb, a közlekedésben résztvevők biztonságát növelő műszaki eszközöket a székesfehérvári egyetemisták alkotta KÁVÉ és a pécsi középiskolások alkotta SLEEP készítette.
2024.11.16. -
3. Harman Hackathon
24 órája van a csapatoknak, hogy környezetére reagáló közlekedésbiztonsági eszközt találjanak ki és készítsék el a működő modelljét - elindult a 3. Harman Hackathon döntője. A nyolc egyetemi és nyolc középiskolai csapat a Sóstói Stadionban lázas munkával tölti majd az előttünk álló éjszakát, hogy szombaton bemutathassa a működő modellt, illetve a termék portfólióját a zsűri előtt.
2024.11.15.
Széles Gábor a Videoton elnöke a leggazdagabb magyar
A leggazdagabb magyarok rangsorát 2004-ben Széles Gábor és Demján Sándor vezeti holtversenyben 50-50 milliárd forintos vagyonnal - tette közzé a Manager Magazin kedden megjelent decemberi száma. Széles Gábor a fehérvári székhelyű Videoton elnök-vezérigazgatója, az Ikarus elnöke és vezetője a Magyar Munkáltatók és Gyáriparosok Országos Szövetségének is. A sikertörténetre ugyanakkor másként emlékezhetnek a Videoton és az Ikarus egykori, elbocsátott dolgozói...
A tavalyi 46 milliárd után 2004-ben a leggazdagabb magyar cím eléréséhez márhez 50 milliárd forintos (becsült) vagyonra volt szükség, amit holtversenyben nyert el a Videoton elnöke és a TriGránit első - olvasható a Manager Magazinban. A harmadik Várszegi Gábor, akinek vagyona 6 milliárddal csökkenve, 40 milliárdra rúg.
Csányi Sándor csaknem megduplázta vagyonát, az OTP Bank elnök-vezérigazgatója 30 milliárdos becsült vagyonával az ötödik, megelőzi őt az Arago-birodalom tulajdonosa Leisztinger Tamás.
A politikusok közül, akárcsak tavaly, a 2004-es listára is ketten kerültek fel: a 70. Gyurcsány Ferenc miniszterelnök holtversenyben 3,8 milliárddal, Kóka János gazdasági és közlekedési miniszter pedig a 97-99. helyen éppen becsúszott a Top-100-ba 2,7 milliárd forintra becsült vagyonával.
Széles Gábor szakmai életútja
A jelenleg leggazdagabb magyar Széles Gábor 1945-ben született. Villamosmérnökként végzett a Budapesti Műszaki Egyetemen 1971-ben. Tanulmányait a Harvard Egyetemen folytatta, ahol egy vállalatvezetési management programban vett részt.
Első vállalkozását a Műszertechnika Rt-t 1980-ban indította el és az évtized végére Magyarország egyik legnagyobb és legsikeresebb vállalatává fejlesztette. A Műszertechnika Rt. csoporthoz tartozó vállalatok a termékek és szolgáltatások széles skáláját kínálják a számítástechnikától egészen a fonalgyártásig.
1991-ben a Széles Gábor vezette konzorcium megnyerte a mai Videoton jogelődjének eszközeire és márkanevére kiírt pályázatot. Széles Gábor 1992 óta elnök-vezérigazgatója a vállalatnak. Az ő ellenőrzése alá tartozik az egyik Eladó és direkt vagy indirekt módon - a kombinált ajánlatot megelőzően - az ő tulajdonában van a részvények megközelítőleg 48%-a. 1997 óta az Ikarus elnöke, amely korábban a világ egyik legnagyobb buszgyártójaként volt ismert. Ezt követően az Ikarus átszervezése megtörtént, és a Renault – Iveco csoporttal egy vegyes vállalat felállítására került sor.
Széles Úr az Elnöke a Magyar Munkáltatók és Gyáriparosok Országos Szövetségének . A szervezet legfontosabb célja a magánvállalkozások érdekeinek képviselete, hatékony szerepvállalásuk elősegítése valamint annak biztosítása, hogy ezen magánvállalatok intenzíven részt vehessenek a piacgazdaságra történő áttérés folyamatában. A szövetség a magyar gazdaság megközelítőleg 80%-át fedi le.