-
Nyolc nemzetiségi önkormányzat kezdte meg a munkát
Az új ciklusban összesen nyolc nemzetiségi önkormányzat képviselői kezdték meg munkájukat. A székesfehérvári kisközösségeket segítő testületek elnökeivel szerdán délután találkozott dr. Cser-Palkovics András.
2024.11.20. -
Lakossági fórum Öreghegyen
A közlekedés volt az egyik legfontosabb téma az Öreghegyi lakossági fórumon, ahova szerdán kora este Östör Annamária a 12. számú választókörzet önkormányzati képviselője várta a városrészben élőket. Szó volt arról, hogy várhatóan a jövő évi városi költségvetés tartalmazza majd a Nagyszombati felújításának első ütemét, a Pozsonyi út teljes felújítására pedig 2025 március végéig nyújtja be pályázatát Fehérvár.
2024.11.20. -
Nyílt nap a kórházban
Általános iskolás csoportok számára nyitotta meg kapuit a Fejér Vármegyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház. A gyerekek megnézhették például a radiológiát, a gyermekosztályt és a skill labort.
2024.11.25. -
A véradókat ünnepelték
A véradókat ünnepelték a Szent István Művelődési Házban. A véradókat a Magyar Vöröskereszt kezdeményezésére minden évben november 22-én ünneplik, és ez a hagyomány Fejér vármegyében is él.
2024.11.25.
Szent Imrére és II. Lajos királyra emlékeztek ma Fehérváron
A megemlékezést koszorúzás zárta, ahol a fenti résztvevőkön túl Sólyom László köztársasági elnök úr nevében is koszorút helyeztek el.
A Nemzeti Emlékhely területén emlékeztek ma Szent Imre halálának 975. és II. Lajos király születésének 500. évfordulójára. Az ünnepségen részt vett és köszöntőt mondott Szili Katalin, az Országgyűlés elnöke, Gedai István, a Nemzeti Kegyeleti Bizottság elnökhelyettese és Warvasovszky Tihamér polgármester is. Beszédében Szili Katalin az együttműködést, az együtt építeni tudást és az összefogást nevezte a kor parancsának a magyar nemzet számára. A megemlékezést koszorúzás zárta, ahol a fenti résztvevőkön túl Sólyom László köztársasági elnök úr nevében is koszorút helyeztek el.
Az ünnepi megemlékezés a Himnusz hangjaival kezdődött, majd Székesfehérvár polgármestere mondta el ünnepi beszédét. „Két ember, két sor és két kor, de összeköti őket Alba Régia, ahol Szent Imre született, nevelkedett, ahol Szentté avattak és amelyik tragikus halála után befogadta testét. II. Lajos királyt is itt koronázták és halála után itt temették el. Nekünk fehérváriaknak tehát fontos, hogy emlékezzünk és tisztelegjünk azok előtt, akik városunkhoz kötődtek, és akik nem csak Székesfehérvár, de a magyarság történetének is kitörölhetetlen személyiségei. Azért kezeljük Nemzeti Emlékhelyünket kiemelt fontossággal, mert tudjuk, hogy ehhez hasonló földdarab kevés van a Kárpát medencében. Magyarságunknak és európaiságunknak Szent helyszíne e terület amely Szentek testét és királyok lábnyomait őrzi.” – mondta Warvasovszky Tihamér, majd kitért arra is, hogy szakmai alapossággal kell megtervezni azt a Nemzeti Emlékhelyet, amelyik méltó módon emlékeztet majd az itt eltemetett uralkodókra.
„Erőt kaphatunk tőlük ahhoz, hogy sokszor az értékzavaros korunkban felmutassák nekünk azokat az erényeket, amelyek révén egyikük Szent, a másik pedig mártír lehetett értünk, a haza oltárán. Kívánom, hogy életük példa legyen a jövőben is minden magyar számára.” – tette hozzá Székesfehérvár polgármestere.
„Magunknak kell megtalálnunk azt a helyes utat, amit a történelem sikerei és kudarcai tanítanak számunkra.” –emelte ki ünnepi beszédében Szili Katalin, az Országgyűlés elnöke, aki szerint a legfontosabb kérdések, hogy hogyan tudjuk elhelyezni magunkat Európában, milyen viszonyt alakítunk ki szomszédos nemzetekkel és hogy tudjuk saját identitásunkat megőrizni? „Feltehetjük saját magunk számára a kérdést, hogy ez a történelmi időszak mit jelent a számunkra? Mit tekinthet a kor parancsának a magyar nemzet?” – tette fel a kérdést az Országgyűlés elnöke, majd meg is válaszolt rá: „Az együttműködést, az együtt építeni tudást, az összefogást, azt, ami mindannyiunkat gazdaggá tesz Európában és a világban.”
Szili Katalin hozzátette, nemzeti összefogással tudjuk csak megteremteni azokat a kereteket, amelyek mentén a saját magunk által megteremtett alapokon tudjuk lefolytatni a fontos párbeszédeket. „A neked alávetetteknek példája légy. Ha békességes leszel, akkor királynak mondanak és király fiának és szeretve leszel mind a vitézektől. Minden cselekedetedet a bölcsesség mértékével mérd.” – idézte beszéde végén Szent István, Szent Imréhez írott intelmeit az Országgyűlés elnöke.
Az ünnepi beszédek végén Warvasovszky Tihamér, Szili Katalin, Világosi Gábor és Gedai István is koszorút helyezett el Szent Imre sírjánál.