Szent István király és városa - véget ért a történelmi vetélkedő-sorozat

Véget ért a Szent István király és városa, Székesfehérvár című vetélkedő- sorozat. A döntőbe jutott hat csapat szeptember 7-én a Hiemer-ház báltermében mérte össze tudását, a győztes végül a Vízügy 2. csapata lett megelőzve a Vízügy 1. és az Öreghegy 1. csapatát. A díjakat Székesfehérvár polgármestere adta át a csapatoknak, akik rengeteg időt és energiát fordítottak a felkészülésre.
2013.09.07. 12:26 |
Véget ért a „Szent István király és városa, Székesfehérvár” című vetélkedő-sorozat. A döntőbe jutott hat csapat szeptember 7-én a Hiemer-ház báltermében mérte össze tudását, a győztes végül a Vízügy 2. csapata lett megelőzve a Vízügy 1. és az Öreghegy 1. csapatát.
KÉPGALÉRIA a vetélkedő döntőjéről
Az Alba Regia Nyugdíjas Egyesület által szervezett vétélkedő elsődleges célja az volt, hogy megemlékezzenek nagy királyunkról és a város történelméről, ugyanakkor erősítsék a generációk találkozását és együttműködését is. Csetényi Attiláné, az egyesület elnöke a döntőt követően köszönetet mondott az ARNYE tagjainak és a telekis diákoknak is, akik sok időt áldoztak szabadidejükből a felkészülésre és a versenyeken való részvételre.
A döntőben a csapatok mint idegenvezetők mutatták majd be Székesfehérvár egy-egy nevezetességét, feldolgozták István király életét, tevékenységét, összeállították egy fehérvári épület belső terének fényképét, régi és új székesfehérvári épületeket, utcákat és szobrokat ismertek fel és villámkérdésekre is válaszoltak.
A finálé résztvevői között volt a Vízügy 1. és a Vízügy 2. csapata, az Öreghegy 1., a Vízipók, a Jó pajtás és a Kisfaludiak társasága is. Az első helyet végül a Vízügy 2. csapata szerezte meg, megelőzve a Vízügy 1. és az Öreghegy 1. csapatát. A negyedik helyezett a Vízipók csapat lett, az ötödik, illetve hatodik helyen pedig a Kisfaludiak társasága, illetve a Jó pajtás csapat végzett.
A döntőt értékelve dr. Csurgai Horváth József, a 2013-as Emlékbizottság elnöke a csapatok felkészültségét emelte ki és arra kérte a játékosokat, hogy a megszerzett tudást, elsajátított ismereteket adják tovább családtagjaiknak, barátaiknak.
A díjakat Székesfehérvár polgármestere adta át a csapatoknak. dr. Cser-Palkovics András köszönetet mondott a résztvevő nyugdíjasoknak és diákoknak, kiemelve, hogy rengeteg időt és energiát fordítottak a felkészülésre.
A zsűri munkájáról szólva elmondta, hogy két olyan ember - Csurgai Horváth József és Mózessy Gergely - értékelte a csapatokat, akik sokat tudnak erről a városról és szeretik át is adni azt a tudást, amelynek birtokosai. Székesfehérvár polgármestere oklevéllel és Székesfehérvárt ábrázoló metszettel ismerte el a szervezők - Csetényi Attiláné és Fejes Rudolf - munkáját. dr. Cser-Palkovics András a Szent István Emlékév legfontosabb hozadékának nevezte, hogy a fehérváriak közösségként tudnak formálódni. „A versenyzők egyben a jövő alapjait is letették, miközben elmélyedtek a város történelmi múltjában.” - tette hozzá Székesfehérvár polgármestere.
 
Csetényi Attiláné, az Alba Regia Nyugdíjas Egyesület elnöke a verseny támogatásáért elismerő oklevelet adott át dr. Cser-Palkovics András polgármesternek és a zsűri tagjainak. Szintén oklevelet vehetett át Kamondi dávid, Fejes Izabella, Fejes Rudolfné, Csábli Ernőné, Handler Rezsőné és Láng Hugóné is.