Szép győzelemmel zárta az évet az Albacomp...

Az esztendő utolsó hazai rendezésű mérkőzésén az Albacomp a Gunaras KC Dombóvár gárdáját fogadta szombaton este az Alba Regia Sportcentrumban. A kék-fehérek a találkozó nagy részében irányították a játékot, feltűnően nagyarányú győzelmük reálisnak mondható. Albacomp - Gunaras KC Dombóvár 115-76 (31-23),(29-20),(32-18),(23-15)

2004.12.20. 08:55 |

Albacomp-Gunaras KC Dombóvár 115-76 (31-23),(29-20),(32-18),(23-15)
Székesfehérvár, 1800 néző
Vezette: Dr. Valovics, Hegedűs

Zuniga lopta el rögtön a feldobás után a labdát, és szerezte meg a találkozó első találatát. Nem igazán törődtek a csapatok az első tíz percben a védekezéssel, ez pedig meglátszott a dobószázalékon is. Potyogtak a triplák mindkét részről, 6 perc elteltével meglepetésre a vendégek vezettek (18-19). A negyed végére azonban összekapták magukat Spivyék, és tudatosították a tolnai gárdában, hogy „ki az úr a háznál”. A folytatásban is rengeteg volt a hiba, míg a játékosok leginkább csak lőttek, de nem töltöttek. Más kérdés, hogy az Albacomp szinte pillanatok alatt 17 pontos előnyre tett szert, így nyugodtan mehettek a kék-fehérek pihenőre.
A nagyszünet után tovább termelték a hármasokat mind a hazaiak, mind a vendégek. A 28. percben már 8-8 tripla került a jegyzőkönyvbe, ami azért nem általános a honi pontvadászatban. Ekkor már húsz ponttal vezettek az albások.

Ezt az előnyt fokozatosan növelték, és egyáltalán nem túlzó az összecsapás végeredménye sem, hiszen Younger vezérletével a különbség még nagyobb arányú is lehetett volna.
Szépen búcsúzott az Albacomp közönségétől, ha azonban a Falco ellen szerdán sikerülne győzelemmel zárni az évet, az minden bizonnyal igazi karácsonyi ajándékot jelentene szurkolóinak.