-
Art Mozi Nap
Európai filmek jóval a hazai premier előtt: november 17-én, vasárnap remek filmekkel és elgondolkodtató történetekkel várja a mozirajongókat az Európai Art Mozi Nap, a művészmozik és az európai film ünnepe, amelyet Európa-szerte több száz filmszínházban rendeznek meg. A nemzetközi eseménynek idén is résztvevője a fehérvári Barátság mozi.
2024.11.06. -
Szerelmes dalok és könyvbemutató
Könyv- és filmbemutatóra, kézműves kiállítása, művészeti díjátadóra és szerelmes dalestre várják az érdeklődőket novemberben a Szent István Hitoktatási és Művelődési Házban. A látogatók emlékesten ismerhetik meg Gróf Zichy Géza, a kiegyezés utáni magyar komolyzenei élet egyik legtehetségesebb alakjának munkásságát.
2024.11.06. -
Viktória Pódium
Folytatódott a Viktória Rehabilitációs Alapítvány kulturális programsorozata. Az est továbbra is a Rehabilitációs Központban élők javát szolgálja.
2024.11.06. -
Konferencia az 1944-es eseményekről
„A régi világnak vége, az soha feltámadni nem fog” - Magyarország, 1944 címmel szervezek tudományos konferenciát Székesfehérváron. A nemzetközi fórumon a résztvevők megismerhették a nyolcvan évvel ezelőtti tragikus, sorsfordító eseményeket és azok szereplőt.
2024.11.05.
Szerelmes dalok, film- és könyvbemutató, Zichy Géza-emlékest a Szent István Művelődési Házban
November 7-én (csütörtökön) 17.00 órakor kezdődik a Pálos antológia című könyv bemutatója a Csoóri Sándor Alapítvány szervezésében.
A több mint 750 oldalas irodalmi alkotás az egyetlen magyar alapítású és ma is létező férfi szerzetesrend történetét, kiemelkedő alakjait irodalmi szemelvények és teljes művek segítségével mutatja be. Az eseményen részt vesz Sudár Annamária, az olvasókönyv szerzője, akivel Bakonyi István irodalomtörténész beszélget.
November 9-én (szombaton) 11.00 órakor nyílik meg a Fehérvári Kézművesek Egyesületének újabb, nagyszabású kiállítása abból az alkalomból, hogy a szervezet az eseményen átveszi a Magyar Művészeti Akadémia Népművészeti Tagozatának elismerő oklevelét.
A díjat a népművészet és a kézművesség területén végzett kimagasló tevékenységének elismeréséért kapja az Egyesület. A „Kézműves értékeink” című kiállítás a 25 éves Egyesület mestereinek közös, illetve egyéni munkáit hivatott bemutatni.
Szintén november 9-én, szombaton 18.00 órakor kezdődik Stirbu Viktória dalestje Szívből szól címmel. A szerelem lesz az esemény témája, többek között Liszt Ferenc, Johannes Brahms és Claude Debussy művei csendülnek fel Kovács Éva zongoraművész közreműködésével, az est házigazdája dr. Szabó Balázs zenetörténész, egyetemi docens lesz.
November 12-én, kedden 17.00 órától vetítik Burján Zsigmond „Csak még egyszer előre” című, 2016-ban készült háborús filmdrámáját.
Az alkotás a Magyar Királyi 17-es Honvéd Gyalogezred katonáinak történetét dolgozza fel, emléket állítva az I. világháborúban harcoló magyaroknak.
November 17-én, vasárnap 17.00 órakor kezdődik a Teljes élet fél karral: Zichy Géza élete és munkássága szavakban és hangjegyekben című emlékest.
Gróf Zichy Géza a kiegyezés utáni magyar komolyzenei élet egyik legtehetségesebb, legkülönlegesebb és mégis méltatlanul elfeledett tagja volt. Egy vadászbalesetben gyerekkorában elveszítette fél karját, de kitartásának és tehetségének köszönhetően bal kézzel virtuóz módon megtanult zongorázni. Európa-szerte koncerteket adott, emellett saját zongoraműveket, operákat és verseket is írt.
A Magyar Történelmi Családok Egyesülete és a Zichy Örökségért Alapítvány által szervezett kamarakoncerten felcsendülnek Zichy Géza művei, valamint a közönség egy előadást hallhat életéről, melyet egy-egy verse színesít majd. Az esten közreműködik Deréky Géza műfordító, történész, Zichy Géza dédunokája, Darvassi Andrea zongoraművész, Dóczy Péter színművész, Magyaróvári Viktor énekművész és Lakatos György hegedűművész.