Szerencsejáték - megsértettük mi is a belső piac szabályait

 Jogsértési eljárás indítását fontolgatja hat uniós tagállam, köztük Magyarország ellen az EU belső piaci biztosa, mert azok korlátozzák a nem állami tulajdonban lévő fogadócégek működését. Hat európai állam, közte Magyarország ellen is a közösségi jog megsértése esetén szokásos eljárás megindítását kezdeményezi Charlie McCreevy belső piaci biztos, amiért azok egyre több megszorítást léptettek életbe a nem állami tulajdonban lévő szerencsejátékcégek működése miatt.
2006.03.16. 06:46 |

 Jogsértési eljárás indítását fontolgatja hat uniós tagállam, köztük Magyarország ellen az EU belső piaci biztosa, mert azok korlátozzák a nem állami tulajdonban lévő fogadócégek működését.  

 Hat európai állam, közte Magyarország ellen is a közösségi jog megsértése esetén szokásos eljárás megindítását kezdeményezi Charlie McCreevy belső piaci biztos, amiért azok egyre több megszorítást léptettek életbe a nem állami tulajdonban lévő szerencsejátékcégek működése miatt. A biztos az International Herald Tribune-nek elmondta: Magyarország mellett Német-, Finn-, Svéd- és Olaszország, valamint Hollandia ellen tervez fellépést, amiért az említett államok korlátozzák a fogadócégeknek még a reklám- és promóciós tevékenységét is.

 Torbjörn Ihre, az Európai Fogadási Szövetség egyik vezetője jelezte: a hivatalos indoklás szerint szociális aggályok miatt korlátozzák ezekben az államokban a nem nemzeti tulajdonban lévő fogadócégek működését. A kormányok úgy vélik: a fiatalkorúakra károsan hathat, ha kicsúszik a kezükből a szerencsejátékok felügyelete, ráadásul a pénzmosás ellenőrzésére sem lenne módjuk. Torbjörn Ihre szerint azonban az igazi indok az, hogy az országok nem akarják elveszíteni az ebből a tevékenységből származó állami bevételeiket – a szociális aggályok csak akkor állnák meg a helyüket, ha semmilyen szerencsejáték nem lenne megengedett. 

 Magyarországon ma már minden harmadik sportfogadás az interneten zajlik – jelezte nemrég a saját magyar nyelvű online portált működtető Sportingbet Plc., amely 2,78 milliárd dolláros forgalmával a világ legnagyobb internetes bukmékerirodája. A társaság még 2004 első felében jelent meg Magyarországon, s immár több mint 28 ezer regisztrált felhasználója van hazánkban. Becsléseik szerint összesen több mint 50 ezren játszanak online fogadási portálokon.

 Miután a társaságok ellen a Szerencsejáték Felügyelet nem tudott hatékonyan fellépni, tavaly novemberben úgy változtatták meg a szerencsejáték-törvényt, hogy azokkal kapcsolatban semmiféle reklám- és propagandatevékenységet nem engedélyeznek, a tilalom megsértéséért pedig immár a reklámozót és a reklám közzétevőjét is felelőssé teszik.

EU

  1. Péntektől olcsóbban telefonálhatnak a magyar mobilszolgáltatók előfizetői az Európai Unió tagországaiba utazva

     Péntektől olcsóbban telefonálhatnak a magyar mobilszolgáltatók előfizetői az Európai Unió tagországaiba utazva, az uniós roamingdíj hatósági árcsökkenésének hatására. Az EU-ban működő mobilszolgáltatók mától maximum nettó 0,35 eurót számlázhatnak hívásindítás, és 0,11 eurót a hívásfogadás után az uniós tagországokban, és ugyanennyibe, vagyis 0,11 euróba kerül az SMS-küldés is.

    2011.07.01.
  2. Szerdától eltűnik a 75 wattos hagyományos izzó

     Szerdától nem rendelhetnek már 75 wattos hagyományos - vagyis nem energiatakarékos - izzókat sem az üzletek az Európai Unióban, a tagországok egy korábbi közös döntésének megfelelően. Az EU tavaly kezdte meg a hagyományos égők kereskedelmének felszámolását környezetvédelmi megfontolásokra hivatkozva. Először a 100 wattos izzókat vonták ki, majd idén szeptember 1-jétől a 75 wattosokon a sor.

    2010.08.30.
  3. Egy új felmérés szerint az európaiak nehezen jönnek ki fizetésükből

     Minden hatodik európai állandó nehézségekkel küzd a háztartási számlák kifizetésekor, és az uniós polgárok háromnegyede úgy gondolja, hogy országukban az előző évben nőtt a szegénység. Ezek a legújabb, a válság társadalmi hatásairól végzett Eurobarométer felmérés legfontosabb eredményei, amelyet kedden hozott nyilvánosságra az Európai Bizottság. 

    2010.06.22.
  4. Az uniós polgárok kevesebb, mint fele sportol rendszeresen

     Az uniós polgárok 40%-a legalább hetente egyszer sportol és 65%-uk végez valamiféle testmozgást. Mindazonáltal 25%-uk csaknem teljesen inaktív – derül ki egy, az Európai Bizottság által közzétett, a sportról és a fizikai aktivitásról végzett különleges Eurobarométer-felmérésből. A németek 61%-a, az osztrákoknak pedig 57%-a tagja valamilyen sportklubnak vagy fizikai aktivitást is magában foglaló egyéb klubnak. Ez az arány Magyarországon 8%.

    2010.04.09.