-
Köszönet az elmúlt évtizedekért
A Polgármesteri Hivatalban töltött 28, illetve 26 esztendőért mondott köszönetet dr. Cser-Palkovics András polgármester és dr. Bóka Viktor címzetes főjegyző Borosné Kocsis Erikának és Südi Gabriellának. A nyugdíjba vonuló kollégákkal szerdán reggel egy jó hangulatú beszélgetés keretében elevenítették fel az elmúlt évtizedekben köztisztviselőként végzett munka legfelejthetetlenebb pillanatait, végigkövetve a közigazgatásban bekövetkezett változásokat is.
2024.11.27. -
Szedreskerti lakossági fórum
Kedden este a Vörösmarty Mihály Általános Iskolában tartottak lakossági fórumot a Szedreskerti lakónegyedben élőknek, ahol dr. Kovács Zsoltné és Szontaghné Kovács Erika önkormányzati képviselők várták a lakókat. Szó volt arról, hogy mi lesz a sorsa a volt Szedreskerti bölcsőde épületének, a buszközlekedésről, az új parkolók építéséről és arról is, hogy jövőre "épül" egy olyan része a Kríziskezelőnek, ahova akár ittasan is bemehetnek a hajléktalanok.
2024.11.26. -
Lakossági fórum
Lakossági fórumot tartottak két önkormányzati választókörzet számára kedden délután. A két városrész képviselője és a meghívott vezetők válaszoltak a fehérváriak kérdéseire.
2024.11.27. -
Ülésezett a Sportlétesítmények Szövetsége
Az 1991-ben alapított Sportlétesítmények Magyarországi Szövetsége Székesfehérváron tartotta idei szakmai konferenciáját kedden.
2024.11.27.
"Szeretünk, Ocskay Gabi" - több ezren kísérték utolsó útjára
Szerdán déltől az Ifjabb Ocskay Gábor Jégcsarnok nevet viseli az Alba Volán 19 jégkorongcsapatának arénája Székesfehérváron. A múlt kedden elhunyt, kilencszeres bajnok, 187-szeres válogatott hokisról elnevezett létesítmény névadóján a táblát a játékos édesapja, a klub szakosztály-igazgatója, id. Ocskay Gábor, a csatár menyasszonya, Goike Nóra, valamint Warvasovszky Tihamér polgármester leplezte le.
A szurkolók a jégcsarnokban, a pálya közepén felállított ravatalnál róhatták le kegyeletüket kora délutánig, majd ezt követően a gyászmenet átvonult a Béla úti temetőbe, ahol végső nyugalomra helyezték a 33 éves korában eltávozott sportolót.
Székesfehérvár Díszpolgárát a róla elnevezett csarnok közepén ravatalozták fel, melyet az Alba Volán utánpótlás csapatának ifjú játékosai vettek körül. A család búcsúja után aztán végeláthatatlan sor indult el a pálya kezdőkörében felravatalozott Ocskay Gábor koporsója felé. Barátok, ismerősök, korábbi csapattársak, ellenfelek, a sport egyéb területéről érkezők, támogatók, sportvezetők, szimpatizánsok, ismeretlenek, szurkolók néma csendben araszoltak a fehér koporsó felé, oda, ahonnan a legendás 19-es oly sokszor elhozta a korongot a kezdő bulik alkalmával. A ravatalt most az Alba Volán 19 utánpótláskorú játékosai állták körül, az őrségváltást pedig az edzők, Kóger István és Fekti István vezényelték le. Gyűltek a virágok Ocskay Gábor fotója előtt, a kegyeletadásra türelmesen várók némelyike könnyes szemmel sandított a kispadra, ahol Csicsó mindig türelmetlenül várta, hogy az ő sora korcsolyázhasson jégre. A zene szólt, szívbemarkolóan csendültek a dallamok, miközben az eredményjelző elé kifeszített vásznon a legemlékezetesebb pillanatok elevenedtek fel. Egy gól, egy gólpassz, az önfeledt gólöröm, az örömittas, A-csoportos hokis nyilatkozat közben, az a mindenre elszánt srác, aki mondja, hiszi, hogy minden nagy siker a küzdelem, a szív diadala… A kivetítőn Ocskay Gábor fotója, miközben magasba emeli a bajnoki serleget, a koporsóhoz vezető szőnyegen pedig az „iker”, Palkovics Krisztián lépked feleségével. A csatártársnak láthatóan erőt kell öntenie síró kedvesébe, miközben neki is mintha ólomsúlyok nehezednének a lábára. 26 év. Rengeteg idő, 26 évet töltött el ez a két srác a jégen, szinte elválaszthatatlanul. Együtt ismerkedtek a játékos élettel, hiszen szüleik egy helyen, az Alba Volánban dolgoztak, majd együtt korcsolyáztak az első edzésen is, hogy aztán Európa-hírű páros váljon belőlük. Az Ocskay-Palkovics páros, ami már nincs többé. Csak az emlékezetbe vésődött bele, de nagyon mélyen, gyönyörűen, ugyanakkor most még fájón.
Palkovics Krisztián és felesége búcsúznak, majd hiába érkeznek szimpatizánsok és sportbarátok a határon túlról, mondjuk Csíkszeredából, hiába bandukolnak egy-egy szál virággal a barátok, a rettentő erősnek tűnő gyászoló apa arra kéri az együttérzőket, hogy ne időzzenek a koporsó előtt, mert rengetegen várnak még bebocsátásra.
A tiszteletadás második órájában megérkezett a Magyar Jégkorong Válogatott. A fiúk szomorúan, de méltóságteljesen meneteltek társuk, barátjuk, testvérük, vezérük ravatalához. Többen a könnyeikkel küszködtek, Nagy Gergő - akinek példaképe volt a poszthumusz díszpolgári címmel is kitüntetett sportember – az orrnyergéhez kap, eltörölni egy könnycseppet, és a sok kemény csatát megélt Kangyal Balázs is elérzékenyül. Pat Cortina, a szövetségi kapitány, aki a mai napig nem tért naprendre a tragédia felett, azt mondja, olyan embert vesztett el a jégkorong-társadalom, amilyennel még nem volt szerencséje együtt dolgozni. Szorgalom, és alázat terén igazi példakép volt Ocskay Gábor. Cortina Id. Ocskay Gáborral összeölelkezve hajt fejet a 19-es nagysága előtt.
A gyászolók kivétel nélkül helyet foglaltak az Ifjabb Ocskay Gábor Jégcsarnok lelátóin, így – mintha a bajnoki döntő után másfél héttel ismét aranyat kellene ünnepelni – több ezren meredtek maguk elé. Megtelt az aréna…
A szurkolók búcsúztatása után Warvasovszky Tihamér polgármester, Studniczky Ferenc, a Magyar Jégkorong Szövetség elnöke, Török László, a gyászoló család barátja, sportriporter, valamint Spányi Antal megyés püspök mondott búcsúbeszédet. A gyászolók kivetítőn Ocskay Gábor pályafutásának emlékezetes pillanatait nézhették meg. A világbajnokságra készülő válogatott játékosai együtt búcsúztak el ifjabb Ocskay Gábortól, míg a vele azonos támadósorban szereplő Palkovics Krisztián a többiektől külön vett búcsút legjobb barátjától. "Halálával nemcsak Székesfehérvárt, hanem Magyarországot is pótolhatatlan veszteség érte. A város mindent megtesz azért, hogy emléke fennmaradjon" - mondta a tragikus hirtelenséggel elhunyt fiatal sportolóra emlékezve a város polgármestere.
Spányi Antal megyéspüspök szentelte el a koporsót, de az igazi katarzist az jelentette, amikor a Kodály-kórus pengeélesen hasító gyönyörűséggel énekelte el a Himnuszt, majd a Szózatot. Az utolsó hang után a kezekben maradt virágok, mint a nyári zápor hullottak alá a lelátókról, árván huppanva arra a jégre, melyen már magyar és Alba Volános jégkorongozó soha sem szerepel 19-es mezben. Ifj. Ocskay Gábor válogatott, és kék-fehér dressze a csarnok plafonján pihen, mindig figyelmeztetve az alázatra, a bátorságra, az elszántságra, és a győzelemre.
A legendás játékost a Béla úti temetőben, Székesfehérvár önkormányzata, az Alba Volán Sportklub és az Alba Volán Zrt. saját halottjaként, az önkormányzat által adományozott díszsírhelyen helyezték örök nyugalomra.
Ocskay Gábor megpihent. A szurkolók pedig a szívükbe zárták. Hogy aztán április végén Svájcban, az A-csoportos Világbajnokságon, vagy szeptemberben az Alba Volán 19 első mérkőzésen újból kiengedjék magukból, úgy ahogy csak a torkukon kifér: Hajrá Magyarok, Hajrá Volán, Itt vagy velünk!
Mert Ifj. Ocskay Gábor mindig ott lesz a pályán.
(Fotó: Borbély Béla)