-
Hazajönni Fehérvárra
Az ÖKK Podcast adventi történetében a tősgyökeres, fehérvári vasutascsaládból származó Kiss Imrét ismerhetik meg. A tornatanárnak készülő fiatalember a MÁV Előre (később Locomotiv) SC tehetséges és sikeres sportolója volt, ám az élet másfelé sodorta.
2024.12.21. -
3 technikumunk a TOP 100-ban
A Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal és Oktatási Hivatal közhiteles adatai alapján a napokban megjelent a 2025-ös 100 legjobb magyarországi technikum rangsora, amit idén a Mandiner hozott nyilvánosságra. A Székesfehérvári SzC Széchenyi István Műszaki Technikuma a 100-as lista 30. helyét foglalja el.
2024.12.20. -
95 éves Erzsi néni
95.születésnapja alkalmából köszöntötték Molnár Dezsőné Csirke Erzsébetet, Áron Nagy Lajos festőművész hagyatékának őrzőjét.
2024.12.20. -
Változik a szakrendelések nyitvatartása
Változik a szakrendelések nyitvatartása a két ünnep között. Az idei évben receptfelírásra sem lesz már lehetőség, legközelebb majd csak január másodikán.
2024.12.20.
„Szinergiák egy sokszínű világban” - a munkába állást segítik
A „Szinergiák egy sokszínű világban” című projekt megvalósulását az Arconic Alapítvány 6.400.000 Ft-tal támogatja. November 21-én, az Új Nemzedék Központban volt a támogatás átadása, ahol ott volt Katus István az Arconic Köfém Kft. vezérigazgatója, Sas Erika kommunikációs vezető és Molnár Tamás Székesfehérvár civil tanácsnoka.
Programjuk célja a civil szervezetek fenntarthatóságának elősegítése, társadalmi innovációk generálása, illetve összegyűjtése, valamint a helyi társadalmi problémákra megoldások keresése a munkáltatók együttműködésével. Kiemelt céljuk a munkavállalók, pályakezdők és kisgyermekes anyák felkészítése a munkaerőpiac kihívásaira, új, innovatív eszközök és módszertan alkalmazásával. A projekt keretében megvalósuló HelloWork Akadémia a pályakezdők és a kisgyermekes anyák munkába állását, illetve újra munkába állását hivatott segíteni. A HelloWork Akadémia célja, hogy komplex tudást biztosítson, megerősítve a résztvevőket a munkavállaláshoz kapcsolódó használható ismeretekkel, fejlessze alap kompetenciáikat.
Készítenek egy interaktív társasjátékot, ami szemléletváltó eszközként funkcionál a tréningeken és városi, intézményi rendezvényeken egyaránt.
A Civil Kerék országos szervezetfejlesztői csoport CIKE modelljének segítségével segítik a szervezeteket, hogy fenntarthatóbbá váljanak és legyenek képesek olyan szolgáltatásokat nyújtani, melyek a valós problémákra reagálnak és egyben gazdasági stabilitásuk megerősödését szolgálják. A szervezetek egy online kérdőív segítségével végezhetik el önértékelésüket, majd az eredmények megismerése után segítjük a szervezeteket fenntarthatóságuk megteremtésében.