Szlovénia nyerte az Olimpia Reménységek Tornáját, a magyarok hetedikek lettek

Kedden már a helyosztókért szálltak harcba az Olimpiai Reménységek Versenyén résztvevő csapatok a Vodafone Sportcentrumban. A nap a magyar válogatott mérkőzésével indult, melynek végén Váradi Attila fiai lendületes játékot bemutatva, 89-34-re győzték le Ausztriát. A végső sikernek a kiemelkedően teljesítő szlovénok örülhettek, miután a döntőben Lengyelországot múlták felül.
2014.12.30. 17:20 |
 Kedden a végső helyezések eldöntése volt a tét a Dávid Kornél Kosárlabda Akadémia, az Alba Regia SC, a Magyar Olimpiai Bizottság és az Magyar Kosárlabdázók Országos Szövetsége által közösen szervezett Olimpiai Reménységek Versenyén. A program a két nyeretlen válogatott, Magyarország és Ausztria mérkőzéssel kezdődött el. Az elmúlt találkozókkal ellentétben, ezúttal egyértelműen a magyar válogatott számított az összecsapás esélyesének. Némiképp ellentmond ennek a ténynek, hogy egészen a hetedik perc végéig John Jonas jó teljesítményének köszönhetően Ausztria vezetett. Ezután azonban belelendültek az iramba a magyar fiúk, és Papp Barna sikeres büntetőivel már nálunk volt az előny. Pár perccel később Piukovits Olivér hárompontosának köszönhetően pedig már 16-9-re vezettünk, majd az első negyed 17-9-es magyar vezetéssel ért véget.

A második negyedben tovább fokozta a lendületet a magyar válogatott, Katona Bence és Goldring Bence precíz dobásainak köszönhetően folyamatosan elhúztunk az osztrákoktól. A nagyszünetre tekintélyesnek mondható 16 pontos, 38-22-es előnnyel vonulhattak pihenőre a csapatok. A harmadik negyedben pedig szó szerint állva hagytuk az osztrákokat, akik mindössze nyolc pontot tudtak összeszorgoskodni ebben a periódusban. A magyar fiúk ezzel ellentétben csak úgy szórták a kosarakat, a negyed végére már 67-30-ra vezetett Váradi Attila legénysége. A formálisnak mondható utolsó negyedben is parádézott a magyar kosárválogatott, amely 89–34-re nyert, és így hetedikként végzett.
 Ezt követően Szerbia csapott össze Csehországgal az ötödik helyért. Nagy küzdelem azonban csak az első negyedben volt, ekkor még egy ponttal (16-15) vezettek a szerbek. A második negyedtől kezdve azonban a csehek akarata érvényesült, s ez elég volt számukra a 75-57-es sikerhez. A bronzmérkőzésen Szlovákia legjobbjai végig magabiztos játékot bemutatva 79-48-ra győzték le Romániát. A nap fénypontjaként a döntőben a két csoportelső, Lengyelország és a nagy favorit Szlovénia csapott össze egymással. A szlovénok azonban semmit nem bíztak a véletlenre, hiszen már az első negyed végén tekintélyesnek mondható eredmény, 29-11 volt a javukra. A második negyedben csak tovább nőt a különbség a két együttes között. Ez köszönhető volt egyébként a Real Madridban szereplő Luka Doncic parádéjának is, aki a nagyszünet előtt csapata 50 pontjából 31-et vállalt magára! A játék képe a második félidőben sem változott jelentősen, Szlovénia válogatottja kiütéses 99-78-as győzelmet aratott a fináléban, és ezzel tornagyőztes lett.