Szociális város-rehabilitáció Szárazréten - mintegy húsz millió forintos támogatást nyertek a civilek

Megtartották a "Szociális város-rehabilitáció Szárazréten" projekt Civil Információs Napját, amelyből többek között kiderült, hogy az első körben közel húsz millió forintos pályázati támogatást nyertek a civil szervezetek. A nyertes pályázatok közül van olyan, amelyik például a parlagfű-mentesítéssel, egy közösségi kert létesítésével, illetve virágosítással szeretné szebbé és élhetőbbé tenni a városrészt.
2013.10.09. 17:20 |
Szigli István önkormányzati képviselő elmondta,Szárazrét a többi városrészhez viszonyítva egy kicsit hátrányosabb helyzetben volt, ezért írták ki a szociális város-rehabilitációs pályázatot. „Fontos, hogy megújuljanak a létesítményeink, és alkalmasak legyenek közösségi célok befogadására. Ugyanakkor lényegesnek tartom, hogy legyenek olyan játszótereink és pihenőparkjaink, ahol az itt élők ki tudnak kapcsolódni.”- tette hozzá a képviselő.

Az 1,2 milliárd forintos projekt keretében többek között megújul az 1929-ben épült iskola, a 35 éves óvoda, elkészül az új közösségi ház, valamint a kerékpáros-gyalogos híd a Gaja felett. Nóti Annamária projektmenedzser kiemelte, a projektnek számos alprogramja van. Ezek közül az egyik, kifejezetten a civil szervezetek számára nyújtott és nyújt egy olyan – összesen 45 millió forintos – támogatási lehetőséget, amelyek keretében a mini projektjeiket a Szárazréten meg tudják valósítani.
„A civil szervezetek augusztus 1-től augusztus 30-ig nyújthatták be első körben a pályázataikat. Összesen 73 pályázatot bíráltunk el, amelyből tizenkét darab mini projektet összesen mintegy húsz millió forintnyi támogatásban részesíthettünk.”- jegyezte meg a projektmenedzser. A nyertes pályázatok közül van olyan, amelyik például a parlagfű-mentesítéssel, egy közösségi kert létesítésével, illetve virágosítással szeretné szebbé és élhetőbbé tenni a városrészt.

Mivel a teljes keretet a civilek nem használtak fel, ezért október 15 és november 15 között ismét pályázhatnak a szervezetek. A kiírás értelmében a második körben azok is részt vehetnek, akik már korábban nyertek, csupán egyetlen kikötés van: az elnyert támogatása összege szervezetenként nem haladhatja meg összesen a három millió forintot.