-
Gépekkel segítik a várost
Mintegy 40 darab korszerű, jobbára akkumulátorral működő kisgéppel segíti a Városgondnokság közterületi munkavégzését a Makita Kft. A gépeket hétfőn a Városgondnokságon adta át a vállalat, amely minden évben más-más fehérvári területen segít társadalmi felelősségvállalásával.
2025.04.14. -
Okostanterem a Táncsicsban
Az oktatásban megjelenő új technológiák adta lehetőségek motiválják a diákokat és a tanulás hatékonyabbá válik – hangzott el hétfőn a Táncsics Mihály Általános Iskolában, ahol a frissen kialakított okostantermet egy angolóra keretében adták át. Székesfehérváron ezzel együtt már 14 általános iskolában szolgálja az oktató-nevelő munkát a XXI. századi technikával felszerelt terem, és idén még három helyszínen készül el.
2025.04.14. -
Hosszabb nyitvatartás a piacon
Sokan szeretik inkább őstermelőktől beszerezni az alapvető élelmiszereket mint nagy bevásárlóközpontokban. Friss zöldség, gyümölcs, hús, pékáru, minden szükséges élelmiszer megtalálható a Városi Piacon.
2025.04.15. -
Fókuszban a kapitány
Folytatódott a Nyitrai úti Közösségi Házban Silye Sándor portrébeszélgetés sorozta. Az est vendége Milus Gábor rendőr ezredes, megbízott városi rendőrkapitány volt.
2025.04.15.
Szombat óta folyamatosan dolgoznak a Városgondnokság parkfenntartói

Ilyen időjárás esetében, mint amilyen a szombati is volt azonnal feláll a Városgondnokság fizikai állománya és elsősorban az úttestre, járdára és parkolókra dőlt fáktól mentesítik a területet – mondta Homoki László a Városgondnokság közterület fenntartási vezetője.
A szombati szélben a városban nyolc nagyobb fa dőlt ki. Sajnos a viharos szél áldozata lett egy százéves tölgyfa is a Lövölde úti udvaron, ami szerencsére kidőlésével nem okozott ugyan kárt, de egy rendkívül idős példányról van szó.
Szintén egy idősebb japánakác dőlt ki a szélben a Zichy ligetben.
Az egész város területén rengeteg száraz ág is leesett a fákról, amiknek összegyűjtése szinte egész hétre munkát ad a Városgondnokság parkfenntartó csoportjainak. Nagyon sok bejelentés érkezett, türelmet kérnek, igyekeznek a leghamarabb végigérni a városon. A teljes állomány ezen dolgozik, beleértve a favágó csoportot is. A kidőlt fákat a Városgondnokság telephelyére szállítják, ahol felvágják és szociális tűzifa lesz belőle.