-
Lezárások a félmaraton idején
Április 6-án, vasárnap rendezik a tizedik Cerbona Fehérvár Félmaratont. Ezen a napon 05.00 órától 15.00 óráig lezárják a Mátyás király körút Ybl Miklós utca – Várkörút közötti szakaszát. 09.30 órától 13.00 óráig a Zichy ligetet, a Belvárost és a környező utcákat érintő versenyútvonalon is teljes, illetve félpályás lezárásra lehet számítani.
2025.04.05. -
Aszfaltozás miatt forgalomkorlátozás szombaton a Jancsár közben és a Horvát István utcában
Forgalomkorlátozás lesz április 5-én a Jancsár közben és a Horvát István utca Balatoni út – Jancsár köz közötti szakaszán. Szombaton délelőtt teljes útzárra kell számítani a Jancsár közben, délután pedig félpályás útlezárást vezetnek be a Horvát István utca fenti szakaszán.
2025.04.04. -
Április-15 leáll a távfűtés, de kérhetik a fűtés folytatását is a társasházak
Április 15-én a külső hőmérsékleti viszonyok alakulásától függetlenül leáll a távfűtés Székesfehérváron, hiszen ekkor lesz hivatalosan is vége a 2024/2025-ös fűtési idénynek, azonban kérhető lesz a folytatás. Május 15-ig a házak rendszereit feltöltve, kilégtelenítve kell tartani, mivel addig áll fenn a kötelező rendelkezésre állási időszak, vagyis május közepéig bármikor indítható kell, legyen a fűtés.
2025.04.04. -
Kutyapártos fogadóóra
Áprilisban is két-két alkalommal tart fogadóórát dr. Pásztor Eszter és Fenekes Roland. A Magyar Kétfarkú Kutya Párt által delegált önkormányzati képviselők Gyümölcs utcai irodájukban várják a fehérváriakat.
2025.04.01.
Szombaton 18 órától lezárások lesznek a stadion környékén - az aréna parkolóját egész napra lezárják

Hétvégén lesz a MOL szervezésében a Tankcsapda nem nyilvános, csak kisorsolt jegyekkel látogatható autós lemezbemutatója a MOL Aréna Sóstónál. A rendezvény lebonyolítása céljából mától a gyalogosok nem használhatják a stadion előtti járdát, mert zajlanak a színpadépítés munkálatai.
Május 30-án, szombaton 06.00 és 23.59 óra között lezárják a stadion parkolójának (a Csíkvári út alatt) be- és kijáratait, a parkolót kizárólag a rendezvényre jeggyel érkezők használhatják.
18-24 óra között teljesen lezárják
- a Csíkvári utat teljes a Temető u. és a Homoksor Vásártéri vége közötti szakaszon,
- a Homoksort a Vásártéri úttól a Csíkvári útig
- a Dr. Serényi Antal utcát a Csíkvári út és a Homoksor között (itt „Behajtani tilos, kivéve célforgalom” forgalmi rend kerül bevezetésre).
A külső végállomásról 17.45 órakor induló, a területre kb. 18 órakor érkező 11-es helyi járatot átengedik a Csíkvári úton, illetve a Csíkvári útról leterelt autóbuszjáratokat és a lezárással érintett Homoksori útszakasz lakóit is átengedik a zárási pontokon.
Szombaton 18 órától üzemzárásig mindkét irányban terelőútvonalon közlekedik a 11-es autóbusz: Csíkvári út – Homoksor – Batthyány utca. Kimarad a ’Stadion’ megállóhely, illetve a Csőszház utcai megállót ideiglenesen a templom elé helyezik.
A rendezvény szervezői nevében is a környébeliek megértését, türelmét kérik.