Szoros meccsen nyert Budapesten a Fehérvár KC

Végig szoros, kiélezett mérkőzést hozott a Fehérvár KC és az MTK közötti összecsapás, Tilingerék egy góllal nyertek. A két megszerzett pontnak köszönhetően az FKC megőrizte matematikai esélyét, hogy bekerüljön a legjobb négy közé.
MTK – Fehérvár KC 19-20 (10-10)
2015.02.14. 21:11 |

A hazaiak, vagyis az MTK kezdte jobban az összecsapást, öt perc után 3-1-re vezettek a fővárosiak. Tíz perccel a szünet előtt is még hátrányban volt a Fehérvár, de Bakó Botond jó ütemben kért időt, ezután pedig sikerült is megfordítania Tilingeréknek az állás, a szünetben azonban 10-10 állt az eredményjelzőn.

A fordulás után megint az MTK kapta le jobban a fonalat, de két gólnál nagyobb különbséget nem tudott kiépíteni. A játékrész derekán pedig ismét a Fehérvárnál volt az előny. A végjáték érdekesen alakult, mert Szádváriék támadhattak döntetlennél, de eladták a labdát, a kontrából pedig megszerezte az FKC a győzelemhez szükséges gólt. 20-19-re győzött a Fehérvár, ezzel négy vesztes meccs után szerzett ismét két pontot. Legközelebb február 20-án, pénteken Szegedre látogatnak Bakó Botond tanítványai.

Fehérvár: Kiss, Szavko, Májer 2, Hajduch 2, Bogoszavljevics 3(1), Mayer 4, Tilinger 3(1), Tanabe, Emberovics 2, Horváth 2, Stheriová 2, Becséri.