-
Januárban is Prospero
2025-ben is a V54 Színház és Kultúrtérben várja a nézőket a Prospero Színkör. A társulat januárban két előadást is tart, január 11-én 19 órakor Narcy Calamatta: WTF Is Love?, január 19-én 19 órakor pedig Czeller Péter: Hivatali mesék című darabja kerül színre.
2024.12.23. -
Éjféli mise a Bazilikában
December 24-én, Karácsony éjjelén az éjféli püspöki szentmisét a Fehérvár Televízió élőben közvetíti a székesfehérvári Szent István király-székesegyházból. A karácsonyi éjféli misét Spányi Antal, megyés püspök celebrálja. Az éjféli mise zárja le az adventet, föloldja a karácsonyi böjtöt és bevezeti az egész ünnepkört.
2024.12.22. -
Karácsonyi Koncert
A Budai úti Református Templom adott otthont a szimfonikusok karácsonyi koncertjének. A zenekar Dobszay Péter vezényletével köszöntötte az ünnepet.
2024.12.19. -
Örmény kultúra Felsővárosban
A Kossuth Zsuzsanna Szociális Intézmény felsővárosi épületébe érkezett a Székesfehérvári Örmény Nemzetiségi Önkormányzat kiállítása. A népviseletet bemutató tárlat megnyitója karácsonyi hangulatban telt az idősek nappali ellátásával foglalkozó intézményben.
2024.12.18.
Szűcs Erzsébet kapta a Pro Cultura-díjat a Magyar Kultúra Napján
Hagyományosan a Magyar Kultúra Napján adják át évente a „Pro Cultura Albae Regiae” díjat
A gálán részt vettek Székesfehérvár és Fejér megye önkormányzati képviselői, vezető tisztségviselői, a történelmi egyházak és rendvédelmi szervek képviselői, valamint a közművelődési és oktatási intézmények vezetői.
Hagyományosan a Magyar Kultúra Napján adják át évente a „Pro Cultura Albae Regiae” díjat, ami annak a személynek, közösségnek vagy együttesnek adományozható, aki vagy amely kiemelkedő tevékenységével gazdagította Székesfehérvár kulturális életét, és szolgálta lakóinak művelődését.
A 2022-es esztendő díjazottja Szűcs Erzsébet – ahogy városszerte ismerjük, Szűcs Erzsi – Székesfehérvár kulturális, művészeti életének kiemelkedő egyénisége. Szenvedélyesen küzd a jó ügyekért, fejlett kritikai érzékkel és jó ízléssel rendelkezik, emellett elhivatott, felkészült és rátermett személyiség. A Városi Képtárat az 1990-es évek közepe óta rövid megszakításokkal vezette, az ő nevéhez fűződik a Deák Gyűjtemény országos hírűvé tétele. A Szent István Király Múzeummal történt 2016-os összeolvadással az intézmény önállósága megszűnt ugyan, ám Szűcs Erzsi szakmaiságával azóta is óvja, gondozza a létrehozott értékeket. Kiemelkedő szakmai tevékenységének köszönhetően a jelenlegi formájában 1994 óta látható gyűjteményt hazánk jegyzett képtárai között tartják számon, ahol az álladó kiállítások mellett számos jelentős tárlatot is szerveztek az elmúlt évtizedekben. Szűcs Erzsébet a gyűjtemény ápolásáért, gondozásáért 2016-ban Deák Dénes-díjat kapott. Szakmai tevékenységét számos új kezdeményezés elindítása fémjelzi városunkban: az ő irányításával működik a Pelikán Galéria, és ő a szíve-lelke az 1992-ben megalakult Székesfehérvári Művészek Társaságának. A 2012 májusában megnyílt Hetedhét Játékmúzeum – Moskovszky és Réber Gyűjteményben az állandó kiállítások mellett aktív szerepet vállal a tartalmas gyermekprogramok szervezésében. Az ő nevéhez fűződik a Kortárs Művészeti Fesztivál és a jellegzetes utcai zászlók kezdeményezése. Kiemelkedő szakmai munkássága által meghatározó szerepet tölt be Székesfehérvár kulturális életében.
A teremtés ünnepe című műsor előtt dr. Szikora János, a színház igazgatója szólt a közönséghez. Felidézte Az ember tragédiája című dráma első székesfehérvári bemutatójának létrejöttét a teljes társulattal, majd annak a nagyszabású feladatnak a vállalását, hogy négy kortárs író közreműködésével folytatták a mű történetét, és létrehozták Az ember tragédiája 2.0 című előadást. Ennek kapcsán beszélt a közösség fontosságáról. „Tavaly a Magyar Kultúra Napját nem tudtuk együtt megünnepelni. Azonban ehhez az ünnephez igenis hozzátartozik az együttlét öröme és ajándéka! (…) A Magyar Kultúra Napja nem egy pirosbetűs ünnep a naptárban. Egy élő folyam, amelyben múlt, jelen és jövő feloldódnak. Egy folyó, amelynek a partjaihoz odajárulhatunk, mert éltet és táplál.”
A folytatásban a színház társulatának előadásában részletek elevenedtek meg Az ember tragédiájából és Az ember tragédiája 2.0 című előadásból. A zenés elemekkel tarkított előadásban a darab írói, Darvasi László, Márton László, Tasnádi István és Závada Pál – is számot adtak a mű megvalósításáról.