-
Hazajönni Fehérvárra
Az ÖKK Podcast adventi történetében a tősgyökeres, fehérvári vasutascsaládból származó Kiss Imrét ismerhetik meg. A tornatanárnak készülő fiatalember a MÁV Előre (később Locomotiv) SC tehetséges és sikeres sportolója volt, ám az élet másfelé sodorta.
2024.12.21. -
3 technikumunk a TOP 100-ban
A Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal és Oktatási Hivatal közhiteles adatai alapján a napokban megjelent a 2025-ös 100 legjobb magyarországi technikum rangsora, amit idén a Mandiner hozott nyilvánosságra. A Székesfehérvári SzC Széchenyi István Műszaki Technikuma a 100-as lista 30. helyét foglalja el.
2024.12.20. -
95 éves Erzsi néni
95.születésnapja alkalmából köszöntötték Molnár Dezsőné Csirke Erzsébetet, Áron Nagy Lajos festőművész hagyatékának őrzőjét.
2024.12.20. -
Változik a szakrendelések nyitvatartása
Változik a szakrendelések nyitvatartása a két ünnep között. Az idei évben receptfelírásra sem lesz már lehetőség, legközelebb majd csak január másodikán.
2024.12.20.
Tájsebészet - az illegális hulladék ellen harcoló civileket díjazták Fehérváron
A „Tájsebészet 2018” című program díjátadó ünnepségére várta a résztvevő szervezetek képviselőit a Gaja Környezetvédő Egyesület csütörtökön a Hiemer-házba. A résztvevőket Gárdonyi László köszöntötte, aki 2001 óta a „Tájsebészet” programfelelőse.
A Hulladék Munkaszövetség 2001 áprilisában indította el a Tájsebészet elnevezésű országos programját. A kampányt országos szinten 2006-tól már nem hirdették meg, azonban Fejér megyében a Gaja Környezetvédő Egyesület felhívásaira minden évben tucatnál több, önkéntesekből álló csapat veszi fel a küzdelmet a tájsebek begyógyításáért.
Mészáros Attila köszönetet mondott Gaja Környezetvédő Egyesületnek és a 22 szervezet önkénteseinek, akik - mint mondta – nagyon fontos feladatot látnak el évek, sőt évtizedek óta. „A város környékén, a megyében, eldugott helyeken az illegális szemétlerakás sajnos folyamatos, annak ellenére, hogy a hatóságok mindent megtesznek, hogy ezt próbáljuk csökkenteni.
Nagyon fontos szemléletformálást és környezetvédelemre nevelést is végeztek a résztvevő szervezetek, akik ezzel hozzájárultak a város tisztaságához. Természetesen a Városgondnokság, a Depónia Kft. végzi a saját dolgát, feladatát országosan is kiemelkedő módon, de nagyon fontos, hogy az önkéntesek, civilek is részt vegyenek.” - emelte ki Székesfehérvár alpolgármestere.
„Mindenki, aki akármilyen módon tesz a környezetünkért, a környezetvédelemért az óvja bolygónkat, ezen belül szűkebb hazánkat, Fejér megyét. Ezért a város csak köszönetet mondhat, ami talán a többieket is arra sarkallhatja, hogy legyenek aktívak.” - hangsúlyozta Székesfehérvár Önkorményzatának környezetvédelmi feladatokkal kapcsolatos tanácsnoka.
Juhász László jó példaként említett egy, a közösségi médiában megjelent hírt egy fiatalemberről, aki személyes akciójaként maga tisztított meg egy szemetes területet. Az akció rendkívül népszerű lett, ami nagyon örvendetes csakúgy, mint azok az elgondolások, hogy a kormány büntetné a szemetelést.
„Ami a legfontosabb: olyan közösségek jöttek létre, akik szemléletformálási, környezeti nevelési programot valósítanak meg. Olyan egyesületek jönnek létre, amelyek lakossági érdekképviseletet is ellátnak, így egy tudatos közösség vigyázza a rendet. A horgászoktól az iskolásokon át a természetjárókig, önkormányzatokig sokféle közösség van a huszonkét szervezet között.
Az ő munkájuk nyomán helyi rendeletek születtek, őrjáratok szerveződtek, játszóterek, sportpályák jöhettek létre, ami megnehezítette az újabb illegális hulladékelhelyezést.
A legtöbb probléma a városmenti bekötőutak, patakmedrek és az erdős területek, ahol viszonylag kicsi a forgalom.” - tájékoztatott Gárdonyi László, a Gaja Egyesület tanácsadó irodájának vezetője, aki köszönetét fejezte ki a Tájsebészet programban közreműködő városi vállalatoknak, a Depóniának, a Városgondnokságnak, a Környezetvédelmi Irodának, szolgáltatóknak, önkénteseknek, továbbá Székesfehérvár Önkormányzatának. A díjazott szervezetek képviselői elismerő okleveleket és ajándéktárgyakat vettek át.