-
Képviselői fogadóórák
Az április 7-ével induló héten is több városrészben is tartanak fogadóórát az ott élőknek a területek önkormányzati képviselői. Hétfőn Békési Ferencné a 14. számú, Deák Lajosné a 11. számú, Patik Ferenc a 3. számú, Szontaghné Kovács Erika a 9. számú, Viza Attila pedig a 8. számú választókörzet lakóit várja. Lehrner Zsolt kedden délután találkoznak a körzetükben élőkkel, dr. Kovács Zsoltné önkormányzati képviselő pedig szerdán és csütörtökön tart fogadóórát.
2025.04.04. -
Támogatás a fehérvári fiatalokért
25 ezer dolláros támogatást adott át csütörtökön az Alba Innovárnak az Arconic Alapítvány: az egyedülálló digitális élményközpont a fehérvári iskolákban „keletkező” digitális tudás megosztását segítő platformot, valamint a VR (virtuális valóság) világába bevezető képzéseket valósíthat meg a jelentős összegből.
2025.04.03. -
Óvatosan a kullancsokkal!
Az enyhe időjárás miatt idén már márciusban elindult a kullancsinvázió. Már nem csak az erdőkben, sok esetben egy - egy parkban, vagy akár családi házak udvarán is találkozhatunk vérszívókkal.
2025.04.04. -
Lezárások a félmaraton miatt
A hétvégi Cerbona Fehérvár Félmaraton miatt több helyen lesz forgalomkorlátozás a városban. Az érintett országos, regionális és helyi járatos autóbuszok terelőútvonalon közlekednek majd.
2025.04.04.
Július végéig várják a tanszer- adományokat az Európa Klubba

Bár a tanév végén nem szoktunk az új tanév kezdetére gondolni, de a koronavírus-járvány okozta helyzet most halmozottan nehezítette meg a szegényebb családok mindennapjait. Számukra ebben az évben sokkal nagyobb terhet jelent majd a szeptemberi iskolakezdés, a tanszerek beszerzése.
A fel nem használt füzeteket, ceruzákat, vízfestékeket, rajzlapokat, tollakat, a kinőtt iskolatáskákat, tolltartókat vagy bármilyen jó állapotú tanszert, sporteszközt és tisztasági csomagot az Európa Klubban adhatják le az adakozók. A Fő utca 3. szám alatt július 31-ig előzetes egyeztetés alapján várják az adományokat.
A tanszergyűjtésről további információ az Európa Klub Facebook-oldalán olvasható.